30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízdomat překonává v debilitě Seznam  (Přečteno 10435 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízdomat překonává v debilitě Seznam
« Odpověď #15 kdy: 16 Ledna 2016, 16:58:36 »

Hmm, tak o tom taknějak furt přemýšlím ...

V BlaBlaCaru a jeho fungování nevidím žádný problém a to ani v případě, že jako řidič z vybrané částky musím něco BlaBlaCaru odevzdat (ty peníze stejně inkasuju a cenu o tuto částku mohu zvednout), ta služba jako každá něco stojí a chtějí-li to mít výdělečné, chápu to. Ostatně používání této služby je dobrovolné a to jak ze strany řidiče, tak ze strany spolucestujícího.

Díky propojení se zahraniční uživatelskou databází to přispělo k bohatším nabídkám / poptávkám (např. když někdo z Ukrajiny cestuje přes ČR do Švýcarska) v porovnání s Jízdomatem, který se orientoval čistě na český trh.

Když se kouknete kolik stojí spolujízda ČR - Švýcarsko, když dám za spolujízdu z ČR do Švýcarska 485CZK, nevidím problém v tom dát např. 48,5CZK (10%) za zprostředkování této služby. Zde pán nabízí jízdu z Prahy do Chur (z této jízdy byla převzata uvedená částka), dle mapy.cz je to 647km.

Kdybych jel svým autem se spotřebou cca 7l/100km, dám min. 45l nafty = 1358CZK, a další naftu cestou zpět ... jsem vázán odpovědností a musím řešit jestli se po cestě něco neposere. Takhle dám 500CZK za cestu a neřeším absolutně nic. Vlakem bych cestoval min. 15 hodin, přestupoval, nakupoval jízdenky za cenu jistě vyšší než pětikilo. Letecky se pod 4500CZK nedostanu. A v pondělí se mohu s Julií svézt zpět do ČR ... za asi 700CZK.

Někomu se může zdát nepříjemné, že ze základu freemium fungování Jízdomatu se P2P filosofie (uživatel <-> uživatel) časem promění v premium a začne se tak vybírat daň na provoz + profit. Ono je to celkem zajímavé, na bázi P2P funguje spoustu torrent trackerů, tam je provoz "zajištěn" pomocí dobrovolných příspěvků, asi jako wikipedia. Dále existuje spoustu torrent trackerů, které jsou přeplácány reklamou (např. demonoid, TPB, a další). Já osobně na provoz privátních trackerů "bez reklam" přispívám.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdomat překonává v debilitě Seznam
« Odpověď #16 kdy: 16 Ledna 2016, 17:13:08 »

No a jako s Jízdomatem před tím nešlo nabrat cestující? Nebo se s někým svézt za pjéťo? Co to je jako za argumentaci?

Jak si vydělávaj je jejich věc, jak jsem už uvedl, nejspíš měli provizi z benzínu, mohli prodávat marketingový informace, mohli si tam nějakou reklamu klidně dát, když by to nepřeháněli. Reklama sama o sobě mi nevadí, ale nesmí to bejt jak dnešní weby kde se těch sraček na člověka vysype kýbl. S ohledem na to, že režie byla 00 nic (náklady na server), tak i jen pár set tisíc z reklamy by byl super zisk.

Teď to může být jedno, ale až zase vzroste cena paliv a bude se jezdit za 35/litr, tak samozřejmě zdraží i většina lidí a ještě krát 1,1 na poplatky - to už bude o tři pětky dražší jak bus nebo vlak, to už si budou študáci zas jezdit tím. Nějak nevidím přidanou hodnotu toho celýho pro 80+ % dopravního výkonu, kterej se děl a bude dít po ČR.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízdomat překonává v debilitě Seznam
« Odpověď #17 kdy: 16 Ledna 2016, 18:19:03 »

No a jako s Jízdomatem před tím nešlo nabrat cestující? Nebo se s někým svézt za pjéťo? Co to je jako za argumentaci?

Jak si vydělávaj je jejich věc, jak jsem už uvedl, nejspíš měli provizi z benzínu, mohli prodávat marketingový informace, mohli si tam nějakou reklamu klidně dát, když by to nepřeháněli. Reklama sama o sobě mi nevadí, ale nesmí to bejt jak dnešní weby kde se těch sraček na člověka vysype kýbl. S ohledem na to, že režie byla 00 nic (náklady na server), tak i jen pár set tisíc z reklamy by byl super zisk.

Teď to může být jedno, ale až zase vzroste cena paliv a bude se jezdit za 35/litr, tak samozřejmě zdraží i většina lidí a ještě krát 1,1 na poplatky - to už bude o tři pětky dražší jak bus nebo vlak, to už si budou študáci zas jezdit tím. Nějak nevidím přidanou hodnotu toho celýho pro 80+ % dopravního výkonu, kterej se děl a bude dít po ČR.

I. Chtěl jsem argumentovat tím že pade navíc je stále oproti konkurenčním možnostem celkem nic. Navíc když se nechají vypsat jízdy ČR - Švýcarsko tak tam naskáče dost zahraničních řidičů (což s jízdomatem nebylo).

II. Zde je čistě provozovatele webu věc jak s webem naloží - jestli na web umístí reklamy, nebo to nechá zdarma, nebo si za to nechá zaplatit, jako uživatel (ať už řidič nebo cestující) je mi to celkem jedno a je jen na mě zda to akceptuji nebo ne ... pokud by BlaBlaCar přišel bez odkoupení Jízdomatu, trvalo by mu déle dostat své služby na místní trh, což ale neznamená, že by na trh nepřišel. Provozovatelé Jízdomatu to možná tušili a tak jim na to kývli.

III. Na trase dlouhé 173km jsem si s jízdomatem bral 100CZK, myslím že když po spolucestujícím budu chtít 110CZK ... a při dražší ceně nafty (o 10% (z 27,9CZK na 35CZK)) se mi zdá stále zdražení o 10% + 10% (tedy na 121CZK) naprosto fér. Na stejné trase se při jízdě vlakem nedostanu pod 300CZK a spolujezdec si může vybrat jestli dá ČD 300CZK nebo mě 121 (namísto 100). Ty peníze stejně max. pokryjou mé náklady na zajížďku pro cestujícího / odvezu ho kam chce. Řekl bych že zde volný trh funguje celkem dobře.

Nikdo nikomu nepřikazuje služby BlaBlaCar využít, poslední dobou je tak 1 z 10 mých jízd nabídnuta (zdržuje mě zadávání, zajížďky) a nabízím jen delší trasy, kdy jsem v autě sám a neobtěžuji externími spolucestujícími své spolucestující. Je to tedy jen z mé dobré vůle a pokud se to zdá studentům drahé, nechť jedou třeba na kole. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 654
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jízdomat překonává v debilitě Seznam
« Odpověď #18 kdy: 16 Ledna 2016, 23:06:30 »

Hm, koukám, že jízdný na bus šlo docela nahoru, i přes levnější PHM. Tak uvidíme. Ncméně jak řikám, kdo jezdil zahraničí, už nejspíš používal dávno zahraniční portály, a naprostá většina jízd je lokálních.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jízdomat překonává v debilitě Seznam
« Odpověď #19 kdy: 16 Ledna 2016, 23:51:18 »

... a naprostá většina jízd je lokálních.

Pravda je, že pokud službu zpoplatní těmi 10% tak řidič bude obtěžován placením těch drobných bbcaru takže za jeho "laskavost" mu budiž k tíži tahle povinnost. Potom to budou asi dělat jen lidi, kterým se to "vyplatí", tedy lidé se služebními vozy, kteří tu trasu stejně jedou a neplatí PHM (resp. platí to jejich zaměstnavatel) a jim zbydou dvě kila za spolujezdce tak na svačinu při delší trase.


Edit:

Hm, koukám, že jízdný na bus šlo docela nahoru, i přes levnější PHM. Tak uvidíme.

S busem se to srovnat nedá, bus mě nevyzvedne kde já potřebuji, nehodí kam já potřebuji, navíc bus jede 80kmph a každých 5 minut vysazuje fetky. Do toho je dražší. Takhle mám za pár korun osobního řidiče/řidičku přes půl republiky. Ale to šlo aplikovat samozřejmě i na jízdomat.
« Poslední změna: 16 Ledna 2016, 23:57:15 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.