30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Legitimování v důlním díle a následný přestupek...  (Přečteno 11805 krát)

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil

Tak jsem se včera byl vykoupat v lomu, leč dostavily se orgáni a žádali občanku. Prý to teď bude řešit městský úřad asi jako přestupek (to je uvedeno na cedulích se zákazem vstupu). Vzhledem k tomu, že jsem se krom vykoupání v nefunkčním lomu ničeho nedopustil, nered bych dal nějakýmu ouřadovi byť jen jedinou korunu... Je tady nějaká možnost kličkování? A pro příště, jak moc mohu klást odpor při legitimování, aby z toho nebyl akorát další průšvih? (běhám a lezu celkem svižně, leč všimnul jsem si jich až na poslední chvíli..)
Předem děkuju za případné informace.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2015, 15:20:51 »

Resil jsem to opakovane (naposled hadanim se sverepym mestakem), ale podle meho nejsi povinen mit OP u sebe, ergo se ani nenechat jen tak bez duvodu legitimovat. Museli by alespon rozjet tu pohadku o tom, ze jsi podobny nejaky hledany osobe ci neco takoveho (nekde je to i vytaxirovane).
Kazdopadne se pripadne rad necham vyvest z omylu.
Ale po letmem proletnuti pri praci mi zakon o OP snad dava za pravdu
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb08379&cd=76&typ=r

OP jsi povinen mit a zazadat si o nej, mit jej  a prodluzovat si ho. Uz tam ale neni to, co platilo kdysi, ze ho musis mit u sebe kdykoliv kdekoliv.

Vopicajt by na tvoje ztotozneni mel v prvni rade mit duvod. A kdyz nemas OP, tak te muze predvest (obhaji-li si to). Jenze tady to prave casto skonci - nemaj naladu se s tebou nekam tahat, kdyz maj slapat chodnik.
Ve chvili kdy te uz popotahujou za nejak prestupek (byt vykonstruovanej), tak to pravo na ztotozneni asi maj a mozna dojde pripadne i na to predvedeni.
Mne minule radeji verili a nechali si adresu nadiktovat :D
Jenze jim taky velmi jednoduse muze stacit lustrace pres dispecink a podobne. Takze pozadovani OP je jen upevneni jejich prevahy.


Jakmile jim zacnes do soukoli uniformovany sikany sypat pisek, tak jejich nadseni a zapal pro vec rychle opadaji.....
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2015, 15:24:22 »

samozřejmě že z toho budou chtít udělat přestupek. Vyčkejte si na rozhodnutí a pak to pošlete sem. Myslím si, že nebude těžké to v odvolání rozstřelit pro nejrůznější jejich chyby, které bych tu ze strategických důvodů nerad předem vyjmenovával…
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2016, 11:07:36 »

Tak už jsem si myslel, že se to zdárně promlčí bez povšimnutí, jako se mi to už jednou stalo a ono ne, šiml se probudil...
Je šance jim naházet do soukolí dostatek písku, aby se to vyřešilo bez pokuty? Platit tágo navíc a případně jezdit do Berouna za nepodařený pokus se mi opravdu moc nechce... Vůbec mě nenapadá, čím by se to dalo rozporovat :(
Předem děkuji za případné nasměrování...
« Poslední změna: 02 Února 2016, 11:19:51 od Macek »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2016, 11:12:11 »

To je pohoda, do července se to při troše zdržování v pohodě dotáhne.
Podejte odpor bez zdůvodnění, založte si datovou schránku a vyčkejte na další aktivitu úřadu.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2016, 11:26:06 »

Datovku mám, do té mi to přišlo...
Co konkrétně zde můžu použít ke zdržování? Co v tom můřou mít za chyby, ať to čtu po několikáté, tak opravdu nevím... Budu to ještě řešit dublovaně, pač jsem tam byl s k přítelkyní :) ...a kdyby se to nepovedlo, tak to budu mít pěkně dlouho na talíři...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2016, 11:33:12 »

hlavně klid, ještě ani nezačalo řízení... to samo o sobě jde natahovat několik měsíců a pak je tu ještě pořád odvolací řízení. Je dost dobře možné, že podáním odporu to skončí. Mě v tom příkazu rozesmály ty žvásty o tom, že nelze řešit napomenutím, protože se domnívá, že to není adekvátní :-D Pokud by takto zdůvodnil sankci v řízení, máte to v kapse. Určitě se taky moc těším na prokázání materiálního aspektu :)

Škoda, že na nic takového asi nedojde :(
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2016, 11:38:25 »

OK, děkuji za podporu, jdu do toho... :)
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #8 kdy: 02 Února 2016, 11:59:23 »

Budte v klidu...na prestupkovem odd. MU Beroun je particka, ktera si plete vetry s moci a nejaky Spravni rad...to je pro ne neprobadana divocina. Mam s nimi osobni zkusenosti, bylo by to na dlouho...zvlast referentka Pavla Novakova se ukazalajako echt machr :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #9 kdy: 02 Února 2016, 13:52:41 »

Hlavně taky příště vyzvednout poštu co nejpozději (fikcí), teď si to zbytečně uspěchal.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2016, 16:55:58 »

Jsem v datovce čekal zprávu z katastru...a né tohle překvápko...
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #11 kdy: 02 Února 2016, 17:07:04 »

Někde jsem tady zahlédl metodu, jak zjistit, od koho to do té datovky přišlo aniž by to člověk musel vyzvednout.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #12 kdy: 02 Února 2016, 17:12:06 »

Někde jsem tady zahlédl metodu, jak zjistit, od koho to do té datovky přišlo aniž by to člověk musel vyzvednout.

Udělá se přístup na kamaráda nebo někoho a nedá se mu právo vybírat dopisy.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #13 kdy: 02 Února 2016, 17:30:30 »

Někde jsem tady zahlédl metodu, jak zjistit, od koho to do té datovky přišlo aniž by to člověk musel vyzvednout.

Udělá se přístup na kamaráda nebo někoho a nedá se mu právo vybírat dopisy.
To 'pravo vybirat dopisy' se jmenuje opravneni 'Cist zpravy' a 'Cist zpravy do vlastnich rukou'.

Uplne presne je to tak, ze se zridi pristup do schranky pro jinou osobu a tomuto nahliziteli se da pouze opravneni 'Zobrazovat seznamy a dodejky'. Potom pri prihlaseni nahlizitel vidi pouze pocet novych zprav a popripade informaci, ze ve schrance je nova zprava, ktara je nedorucena protoze nahlizitel nema pravo ji cist. Po kliknuti na seznam zprav vidi nahlizitel seznam vsech zprav se stavem doruceni a odesilatelem.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Legitimování v důlním díle a následný přestupek...
« Odpověď #14 kdy: 09 Května 2016, 14:03:47 »

Tak Berounští se probudili a jsem předvolán koncem května na kobereček.. t.j. cca 40 dní před ročním promlčením :)
Takže to by se mohlo uhrát na jednu omluvenku? Snad nebudou akčnější, že by stihli zopakovat předvolání...
IP zaznamenána