30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: parkování s autem PO  (Přečteno 3448 krát)

Kacko

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
parkování s autem PO
« kdy: 16 Května 2017, 09:26:22 »

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit. Přečetl jsem spoustu témat zde na fóru ohledně postupu, nicméně nikde jsem nenašel, zda se liší postup v případě, že provozovatel je PO. Jedná se o malou firmu, kde není problém se na čemkoliv domluvit.

Dostal jsem obsílku k uhrazení odpustku za stání na invalidech. Napsal jsem jim, že milerád napráskám řidiče, když mi podají důkazy že to auto tam opravdu bylo. Přišlo mi do datovky klasické předvolání. Tak jsem si googlil co s tím a našel 30km/h.

Chci se zeptat, jaký je nejlepší postup k zdárnému vyřešení mimo Helmuty a Deadmuty (mám s tím trochu morální problém). Nutno podotknout, že značení invalidů je dost pofidérní. Značka tam sice je, ale podélné značení je už takřka nečitelné. Navíc mám pochybnosti i o umístění příčného značení.

Kdyby měl někdo čas a chuť mi poradit klidně formou PM, budu moc rád.

Díky všem předem za rady.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2017, 09:40:46 »

Nejsme právní poradna zdarma. Buď dejte spis a fotodokumentaci a někdo třeba něco nadhodí, nebo jim prostě strčte Helmuta. Vy máte morální problém a my se tomu máme věnovat, jo? :-D
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #2 kdy: 16 Května 2017, 09:50:26 »

Jaky mate problem s Helmutem?  Je to sazka na jistotu.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Kacko

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #3 kdy: 16 Května 2017, 10:24:36 »

Dobře tak jinak :)

Nechci samozřejmě nikoho okrádat o drahocenný čas (pokud to tak vyznělo) a pokud nebude zbytí, tak bude použit Helmut. Nicméně mám dojem, že pokuta byla udělena naprosto neoprávněně, tak mě zajímalo, zda v této fázi (předvolání k podání vysvětlení) je možné něco rozporovat a dohadovat se s úřadem, nebo to nelze z titulu provozovatele vozidla ale až jako napráskaného viníka (případně Helmuta). Zda je tam i nějaké riziko. Samozřejmě do toho ještě vstupuje fakt, že provozovatel je PO a zda to má nějaký vliv (moc se tu PO neřeší, tak proto se ptám)

Dokumentace obsahuje pouze žádost o odpustek a předvolání s poučením. Nic zásadního tam není.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2017, 11:01:16 »

tak mě zajímalo, zda v této fázi (předvolání k podání vysvětlení) je možné něco rozporovat a dohadovat se s úřadem

Předvolání je předpokládám k podání vysvětlení.. tak teoreticky tam můžete jít a úředníka přesvědčit že nemá smysl řízení ani zahájit.
Úředník se bude zase asi snažit přesvědčit k zaplacení na místě.

Předpoklad úspěchu asi bude přesvědčit úředníka že řízení bude složité a šance na výběr pokuty nejistá..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2017, 11:08:33 »

Je to odpustek. Tedy můžete prostě udat Helmuta, co se přizná a dá vám plnou moc.
Pak jménem Helmuta můžete přestupek obhajovat. Buď se vám to povede a řízení bude zastaveno, nebo nebohý Helmut dostane pokutu, jakou svět neviděl :-D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:parkování s autem PO
« Odpověď #6 kdy: 16 Května 2017, 11:34:28 »

Viz výše, lze to rozporovat z pohledu provozovatele i v řízení proti řidiči. Jaké pochybnosti máte o tom svislém značení? Když už jste svojí reakcí vyvolal výzvu k podání vysvětlení, tak tam můžete dojít, využít to na seznámení se se spisem (resp. alespoň tou fotografií), poukázání na vadné značení a případně i označení řidiče (nebo se z přímého udání vymluvit s tím, že si vezmete kopii fotky a konfrontujete to s řidiči, protože jich ten den bylo víc).

Na druhou stranu - auto nejspíš vyfocené mají, takže ta fotka vám zas tak moc neřekne. Resp. kdyby se ukázalo, že pořízená dokumentace je nedostatečná, že z ní např. není vidět to značení atp., je to jen ve váš prospěch a můžete to využít kdykoliv ve fázi, až nějaké řízení bude zahájeno, zatím můžete předpokládat, že to v rámci očekávání mají nafoceno dostatečně. Takže v principu o nic moc nepřicházíte ani když zamýšlené vysvětlení podáte písemně a necháte to v neosobní rovině. Není od věci si zajistit i vlastní důkaz zejména toho neviditelného vodorovného značení (na fotce zaparkovaného auta nemusí být vidět a pokud by to mezitím opravili ...).
IP zaznamenána