30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pátečně sobotní noc  (Přečteno 13246 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
pátečně sobotní noc
« kdy: 06 Února 2016, 04:13:38 »

Je vždy ve znamení posezení v místním baru s kamarádem. Scénař býval celá léta stejný. Pár piv, kávička s mlékem a Jack daniels  spice jako šláftrunk.Oblíbená témata diskusí jsou auta, ženy, zpěv, D-Fens a FSM. Páteční pohodu poněkud narušilo šest vehementně brzdících simplyclevrů s posádkou Pachů. Do téměř prázdného baru( v tu chvíli tam byla barmanka s šamstrem, já a kámoš, jeden spící pracovník českých drah po službě a jeden milemecký pár) o rozloze cca  40 metrů  čtverečných vtrhlo 16 Pachů, co nám chtělo pomoci a pravděpodobně i  ochránit. Nebylo mi jasné před kým a čím a proč.Zřejmě před kocovinou. Na první pohled bylo zřejmé, že v baru se nenachází žádné osoby mladší  18 let a jiné problémové osazenstvo (až na mě!). Nejdrsnější pach pronesl větu, která na mě působila stejně jako červeýný hadr na býka s 5 čárkama na lístku:" připravte si doklady ke kontrole" Hlavní pach se vrhl na milenecký pár, který ochotně táhal doklady. Druhý pach oslovil spícího eisenbahna, který pouze zvedl hlavu a spal dál.Já jsem pohotově spustil nahrávání videa na mobilu a tušil nějakou napínavou zápletku. V okamžiku se k našemu stolu přitočil pach č. 3, abychom předložili doklady. Upozornil jsem ho, že máme společný doklad a podal mu lístek s čárkami. Zdálo se na první pohled,že tato hláška prolomí komunikační bariéru. Pach se dokonce zasmál. Ve chvíli, kdy jsem se otázal, z čeho jsme podezřelí, ledy přestaly tát. Blekotal cosi o pátrání po hledaných osobách. Otázal jsem se, kterým hledaným osobám jsme podobni a jestli to vyvodil mozkovým myšlením.Byl jsem ujištěn, že si o tom můžem povídat až do rána na pendrekárně.Posléze jsem se otázal, jestli bude proveden zápis o provedeném úkonu.Byl jsem upozorněn,že až na pendrekárně.Upozornil jsem ho, jestli záminka ke kontrole dokladů není účelová a že nejprve hodlám dopít pivo. V ten okamžik už se kámoš začal trochu připosírat a ochotně vytáhl občanku a začal mi domlouvat. Nakonec jsem pachovi občanku dal. Odešel s ní ven do auta. Otázal jsem se jiného pacha, jestli si právě kolega nesjednává online půjčku na moji občanku. Po 5 minutách mi občanku vrátil a bylo mi sděleno, ať si dám pozor, že né vždy má dobrou náladu.Otázal jsem se ho na služební číslo a vyžádal si od barmanky  lístek a propisku. Pachové se rozloučili z hosty, ovečky pokojně zabečeli něco o dobré noci a nashledanou a já jsem se rozloučil pozdravem sbohem. Zítra, vlastně dnes stáhnu z mobilu video a hodím sem odkaz.









IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2016, 09:30:14 »

A já myslel že lidi co znají FSM žijou jen na netu. Popravdě jsem nepotkal naživo ještě nikoho kdo by FSM aspoň trochu chápal (vnímal jako pozitivní), max pár lidí co vše odkývou a potom zaplatí první blokovou pokutu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2016, 13:54:45 »

Nošení OP se přeceňuje.
OP u sebe mít nemusíte a totožnost s osobními údaji máte možnost sdělit i ústně.
Policie musí mít ke zjišťování totožnosti zákonný důvod (viz par. 63 http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273 ), obvykle stačí, že máte jeden společný znak se spoustou hledaných mužů. Důvod Vám mohou sdělit až dodatečně.
http://revolta114.blogspot.cz/2012/07/co-si-muze-policista-dovolit.html




 
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2016, 18:33:22 »

Obvykle, když nosím peněženku, tak nosím i občanku a nemám s tím zásadní problém. Podráždilo mě to vysírání. Kdyby se v baru nacházela hledaná osoba, byla by dávno pryč třeba oknem u WC, než se ta tlupa opic vysoukala z aut a vlezla do baru. Domnívám se, že stačilo pouze dveřmi nahlédnout a celou legitimační šaškárnu přesně čtyřech osob mohli vyřídit dvě opice a ostatní mohli číhat venku. Další věc, ten spící eisenbahnák, který ležel obličejem na stole zřejmě hledanou osobou být nemohl, protože nebyl legitimován ( nebo si ho spletli s policajtem nebo byl tajnej :D). Shodou okolností to byl kámoš  s dětství a celou akci prospal.
   Zřejmě jsme vypadali hodně hustě a nebezpečně, když nás muselo obstoupit takové komando.Bál bych se i podrbat pod paží.  Krásná demonstrace policejní síly.
IP zaznamenána

Neo

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2016, 10:57:19 »

Zítra, vlastně dnes stáhnu z mobilu video a hodím sem odkaz.
[/quote]
Na to bych se rád podíval... Můžete sem dát odkaz na to video? Díky...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2016, 12:15:29 »

Nepoznávate některého z hudebníků ?  :)
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2016, 22:32:26 »

Myslíš, že jsou to stejní hudebníci jako na sídlišti Máj, kde provokovali v davu jako demonstranti.
https://www.youtube.com/watch?v=DA46W_YTGGI
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2016, 23:55:49 »

Jednou tady máme ty protiextremistické útvary, tak je přeci nepošleme prodávat párky, když extremisti dojdou. Tak tihle se s bývalými parťáky z hooligans dali na ochotnické divadlo.
Asi jako když celníci začali kontrolovat dálniční známky, dodržování povinných přestávek nebo nakládání s nebezpečnými odpady.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2016, 23:27:33 »

čím dál víc se přikláním k myšlence, že akce "klinika" je - včetně realizace - ze stejného hnízda
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #9 kdy: 15 Února 2016, 15:32:19 »

kverulant - s tou fotkou jsi mě totalně rozsekal  ;D  ;D  ;D  ;D
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2016, 12:39:07 »

To video by mě taky zajímalo, je už k dispozici?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:pátečně sobotní noc
« Odpověď #11 kdy: 18 Února 2016, 14:33:04 »

Já ho mám v mobilu, koukal jsem na něj a  je to dost tmavý. V jednu chvíli se mi dostal do záběru kámoš a servírka. Zkusím z toho nějak vypárat aspoň zvukovou stopu.
IP zaznamenána