30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Udajně nezaplacená pokuta...  (Přečteno 7561 krát)

Banjo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Udajně nezaplacená pokuta...
« kdy: 17 Března 2015, 07:23:32 »

Prosím o pomoc: v pátek jsem měl ve schránce dopis z MMB - upozornění na nedoplatek pokuty blokem na místě nezaplacenou, vydaný MP Brno ze dne 6.6.2012!!! Dopídil jsem se k tomu, že jsem údajně parkoval s autem, které vůbec nevím, komu patří, na Cejlu blízko kolejí... Ale já v tom autě v životě neseděl. Mají ale moje č. občanky a řidičáku - naprosto nechápu, kde to vzali - osobní doklady si hlídám a nikdy jsem je neztratil. Mám jít na MP a vyžádat si foto a jméno majitele auta nebo co? Jsem z toho na prášky, to se mi za 35 roků, co jezdím, ještě nestalo.
Děkuji všem, za odpověď.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2015, 09:47:45 »

Pro začátek si pro uklidnění přečtěte toto rozhodnutí NSS: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0025_9As__1000_138f6c88_3585_494d_a2b0_adb493740998_prevedeno.pdf
Následně písemně sdělte magistrátu, že Vám žádná taková bloková pokuta nikdy nebyla uložena, že jste s uložením žádné takové blokové pokuty nikdy nesouhlasil, že se jedná buď o omyl, nebo podvod - což lze prokázat na základě toho, že v žádném případě nemají blok s Vaším podpisem.
IP zaznamenána

Banjo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2015, 10:34:55 »

Moc děkuji, ale problém je v tom, že oni blok mají, ale můj podpis to není. Co s tím?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2015, 11:11:22 »

jak můžou mít blok a zároveň nezaplaceno?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #5 kdy: 17 Března 2015, 11:42:18 »

Moc děkuji, ale problém je v tom, že oni blok mají, ale můj podpis to není. Co s tím?

Takže NEMAJÍ blok s vaším podpisem......musíte rozporovat ten podpis.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #6 kdy: 17 Března 2015, 12:25:01 »

Takhle: http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/6100_6.pdf?201501111303

ach so... no já holt neviděl pokutovej blok drahně let, protože s fízlama se nebavím a jejich papírky mě nezajímají, protože nejsou třívrstvé, měkčené a s kytičkama :)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #7 kdy: 17 Března 2015, 12:31:16 »

Obávám se, že poškozený v tomhle případě tahá za kratší konec. Nejdřív bylo vhodné získat kompletní spis k přestupku a zjistit komu patřilo auto s danou RZ. Dále zjistit, zda někdo využil data z IS - https://www.uoou.cz/pristup-subjektu-udaju-k-informacim-o-vyuzivani-osobnich-udaju-evidence-obyvatel/d-6173

Asi nejlepší by bylo, kdyby mohl poškozený věrohodně doložit, že byl někde jinde - dovolená, služební cesta, hospitalizace, ...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2015, 13:33:32 »

Citace
Nejdřív bylo vhodné získat kompletní spis k přestupku...

Spis k přestupku řešenému blokovou pokutou? To asi ne...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:ˇUdajně nezaplacená pokuta...
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2015, 13:48:21 »

Spisem jsem myslel všechny podklady, které má k přestupku MMB a pokutující policie. Nevím jak to jinak nazvat.
IP zaznamenána