30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zabavení onboard kamery?  (Přečteno 5463 krát)

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Zabavení onboard kamery?
« kdy: 24 Března 2015, 17:23:58 »

Zdravím, zajímalo by mě, jestli mají kluci právo zabavit mi kameru coby důkazní materiál, jak mi dnes vyprávěli, nebo ne?
Stopli mě za vesnicí, s tím, že se jim nelíbilo jak sem "proletěl" kruhák a že před značkou sem měl 90 :D (Podle kamery 65), ale brzo pochopili že prachy zadarmo nebudou, a tak se otráveně přesunuli ke kontrole alkoholu a povinné výbavy :D
Ale jentak mimochodem jedem zmínil že ta kamera by mohla fungovat i proti mě, že kdyby chtěli :D , mají právo mi ji zabavit a zkoumat kolik jsem v daném místě jel, podle GPS, nebo výpočtem rychlosti na nějakém úseku.
Děkuji za objasnění :)
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2015, 17:48:27 »

A ručičku tachometru, jako svědka, předvolat nechtěli?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #2 kdy: 24 Března 2015, 17:52:39 »

Zabavit asi ne, ale dočasně zadržet jako důkaz asi ano - viz 273/2008 Sb. Zákon o Policii České republiky §34 Odnětí věci

Rychlost se dá určitě spočítat, pokud jsou dobře rozeznatelné alespoň dvě místa se známou vzdálenosti, nebo je zobrazena podle GPS a pokud to bude extrémně nad limit, tak to orgán může použít jako důkaz.

Nemám kameru a tak nevím, jestli je možné záznam chránit heslem - každopádně pokud ano, tak bych to doporučil.

IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2015, 18:26:53 »

Zabavit asi ne, ale dočasně zadržet jako důkaz asi ano - viz 273/2008 Sb. Zákon o Policii České republiky §34 Odnětí věci

Rychlost se dá určitě spočítat, pokud jsou dobře rozeznatelné alespoň dvě místa se známou vzdálenosti, nebo je zobrazena podle GPS a pokud to bude extrémně nad limit, tak to orgán může použít jako důkaz.

Nemám kameru a tak nevím, jestli je možné záznam chránit heslem - každopádně pokud ano, tak bych to doporučil.

Sice je rýchlosť podľa GPS väčšinou veľmi presná, ale pochybujem že by to uspelo. Predsalen presnosť GPS pokiaľ chytáš len 3 satelity je +/- kĺbový autobus.
A do počítania rýchlosti na základe videa by sa púšťal maximálne tak policajt.

Podľa mňa - pokiaľ pôjde o prekročenie rýchlosti do 20 km/h v obci - prípadne do 30 km/h mimo tak nemá zmysel aby sa púšťali do takéhoto dokazovania pretože by na 90% neuspeli tým že by museli zohľadniť veľkú toleranciu.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2015, 18:29:51 »

GPS by mělo jít zpochybnit i tím, že se nejedná o stanovené měřidlo, tedy čistě formálně.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2015, 21:13:44 »

a navíc nesmí pachové nemají bez oprávnění v autě co pohledávat…
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #6 kdy: 25 Března 2015, 06:35:41 »

V pohode. Ve spravku si vyzadate osvedceni o (meteoroligicke) kalibraci pouziteho meridla  a taky budete chtit videt, kdo z nich byl proskolen v pouzivani takoveho meridla  8)
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Zabavení onboard kamery?
« Odpověď #7 kdy: 25 Března 2015, 08:02:28 »

V pohode. Ve spravku si vyzadate osvedceni o (meteoroligicke) kalibraci pouziteho meridla  a taky budete chtit videt, kdo z nich byl proskolen v pouzivani takoveho meridla  8)

Coz o to, ale pokud je clovek tou kamerou potom nahrava je a oni by mu ji zabavili s tim, ze na tom je mozny dukaz, tak pak clovek prijde o dukazy a vubec si nedelam iluze, ze by se v jejich rukach jakykoli zaznam zahadne odzaznamenal.

Ja mam v planu az nekdy dojde na kontrolu (za poslednich par let nic, tuk tuk) tak si je chci nahravat kamerou at mam volny telefon na volani PaChu (pokud by to byli MP) ci kamaradovi o pomoc ci radu. Bez kamery je to docela pruser, nehlede na to pred zastavenim...
IP zaznamenána