Poradna > Přišla mi "výzva" - co mám dělat?

Realmut parkoval na chodníku v zóně. Nebo taky ne?

(1/1)

drinkANDdrive:
Vážení kolegové,
dostal se ke mě kuriózní případ parkování v Brně. Provozovateli došla výzva, ve sprdelní lhůtě udal řidiče, příkaz, odpor, nahlédnutí do spisu. Vozidlo stálo u Zemanovy kavárny v něčem, co by se dalo považovat za vjezd na chodník.

Když si teď čtu ten spis, tak je tam že nedodržel stanovenou povinnost vyplývající ze značky "Zóna s dopravním omezením IZ 8a, kde platí zákaz stání".

Otázkou však je:

* Zda se dá do zóny dostat bez minutí značky začátku zóny (dle mého průzkumu pasportu BKom ano). A to neřešíme situaci, když řidič započal jízdu v zóně a tudíž se o ní nemohl ani dozvědět.
* Zda lze takto pokutovat zákaz stání na "obrusné vrstvě chodníku" mimo vozovku.Fotky z místa ve spisu jsou vcelku OK, ale použitelné pro další nohy do odvolání. Současně mi připadá trochu zvláštní přístup úřadu, který v protokolu z ústního jednání již dopředu uvádí, že za 14 dní vydá rozhodnutí a že se do té doby může řidič vyjádřit.

drinkANDdrive:
Aktualizace. Mezi tím se stihl úřad zabývat udaným řidičem, který se následně odvolal proti rozhodnutí o své nevině (přestupek mu nebyl prokázán, hurá na sprdel). Odvolání zamítnuto SO2, rozhodnuto o provozovateli. Provozovatel se odvolal cca před půl rokem, o výsledku odvolání budu informovat, až mu něco dorazí.

drinkANDdrive:
V odvolání rozhodnuto v neprospěch provozovatele. Možno označit jako LOST.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi