30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: průjezd dočasným zákazem vjezdu  (Přečteno 6620 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
průjezd dočasným zákazem vjezdu
« kdy: 21 Března 2017, 12:09:22 »

Dobrý den

u nás na vesnici opravují cca 1km kus silnice a tak se rozhodli, že jí uzavřou, aby tam nikdo nejezdil a opatřili tuto silnici z obou stran cedulí zákaz vjezdu. Včera navečer ještě za světla jsem tam projel společně s dalšíma autama, najednou jsem viděl, jak se za námi vynořilo policejní auto, odbočil jsem do vedlejší ulice a zajel ke kamarádovi na statek, kam jsem měl v plánu i jet. Vystoupil jsem z auta společně s dalšíma lidma a cca během půl minuty poté se přiřítilo policejní auto bez majáku, sireny atd. a PaCH začal s větou "tak pánové, kdo řídil? doklady". Na to nikdo z nás nereagoval. Poté si PaCH začal obhlížet celé auto s tím, že chce doklady od vozidla. Kamarád je tedy vytáhl z vozidla a dal mu je. PaCh si tam něco asi ověřoval a poté přišel s tím, že celou věc předá úřadu, popřál nám hezký večer s úsměvem na tváři a odjel. Moje otázka zní, když mě s autem nezastavil v daném úseku za značkou v tom úseku zákaz vjezdu, tak má smůlu ne? Respektive lze z toho udělat SPRDEL provozovatele?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2017, 12:13:13 »

Buďte v klidu, z toho mraku nezaprší :-)

Kdyby to chtěl předávat úřadu, tak by sepsal oznámení na někoho a dal mu ho k opřipomínkování.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2017, 12:15:24 »

Pravděpodobně nic nepřjde a to s tím předáním úřadu byla jen hláška, aby PaCh neztratil tvář. Ostatně kdyby to chtěl nějak seriózně řešit, tak by si vás všechny (jako potenciálně podezřelé z přestupku) prolustroval, sepisoval by oznámenku (s možností dotčených osob se vyjádřit) atp.

Sprdel z toho udělat nelze, není to automatizovaný prostředek ani parkování.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2017, 12:22:37 »

Tak to jsem si oddechl :D :)

Děkuji moc za rychlou odpověď
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2017, 14:47:01 »

Nejspíš opravdu nic nepřijde - ale PACHoun si může vymyslet co chce (mají na to soudem potvrzenou beztrestnost viz.: http://dfens-cz.com/pomahat-chranit-lhat-plzen-style/) a klidně to nahlásit na úřad. Pak ovšem bude na Vás abyste jeho lži rozporoval u správního řízení.
Proto si poznamenejte kdo u toho byl - kvůli případnému svědectví, protože nepředpokládám že byste měli pořízen záznam z jeho "zákroku".

No a pro příště - jakmile budete kdy mít jakékoliv byť zdánlivě sebenevinnější dočinění s PČR,MP, nebo úřadem - nahrávejte vždy vše od začátku do konce. Může to pro Vás znamenat záchranu mnoha desítek tisíc korun za pokutu a náklady na obranu, potažmo řidičáku a možná i svobody. 

Protože  - ač se to zdá být zcela na hlavu padlé - pokud se neprokáže že by ten šimpanz chtěl poškodit konkrétně Vás, ale že si na Vás něco vymyslel jen proto aby měl třeba čárku za odchycení "pyráta" - pak je dle současného výkladu legislativy odpovědný pouze "kázeňsky" - což je široká škála potrestání kterou určuje jeho nadřízený a může to být od pouhého "ty ty ty - jsi eaný policista" přes "Už to Pepo příště nedělej"  až po snížení prémií o pár stovek....no a vzhledem k tomu, jaká je  šance oponovat výmyslu - například že jste odmítl předložit ŘP a odmítl vyšetření na alkohol, který si navzájem potvrdí dva sloužící policisté - pokud proti nim bude stát pouze slovo "pyráta" tak se nelze divit, že si to budou čím dál tím víc dovolovat.
« Poslední změna: 21 Března 2017, 14:58:47 od pk202 »
IP zaznamenána

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2017, 15:47:02 »

...odbočil jsem do vedlejší ulice a zajel ke kamarádovi na statek, ...... Poté si PaCH začal obhlížet celé auto s tím, že chce doklady od vozidla......
Asi první, co by mne v tu chvíli ihned napadlo, by byla otázka, zda mají povolení k vjezdu / vstupu na soukromý pozemek.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2017, 16:32:27 »

Ano, to mě mělo napadnout vyhodit je a vůbec se s nima nebavit :/

Ovšem dneska mi dorazil dopis od SO, tudíž to asi jen tak nenechají. Z dopisu plyne, že nemají vůbec žádné podezřelé a ani řidiče, tudíž se chci zeptat, zda lze podat podání vysvětlení i písemně s tím, že bych jim napsal:

Vážený úřade,

podle článku 37 LZPS odmítám podat vysvětlení.

Přeji hezký zbytek dne.

Případně máte někdo nějakou hezčí/lepší odpověď?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #7 kdy: 28 Března 2017, 16:54:10 »

Vážený orgáne,

Vysvětlení nebudu podávat, proto se nedostavím.

Jinak vám děkuji za milý dopis. Moc jsme se nasmáli, napište ještě něco.

s pozdravem
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #8 kdy: 28 Března 2017, 17:04:13 »

 :D :D :D
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #9 kdy: 28 Března 2017, 17:12:44 »

A nebude to potom bráno tak, že jsem odmítl podat vysvětlení a dostanu tu pokutu o které se dole zmiňují? Když nenapíšu ani paragraf nebo prostě něco o co se opírám že nemusím podávat vysvětlení.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #10 kdy: 28 Března 2017, 17:15:50 »

Jako že budou zdůvodňovat, že právo na to sice máte, ale protože jste je o tom nepoučil, tak vám dali pokutu?
Na mě tohle zatím nikdo ani nezkusil.

Tak jim napište " z důvodu, že řidič umí moc hezky kouřit a jeho újmu bych oprávněně vnímal jako újmu vlastní"
« Poslední změna: 28 Března 2017, 17:26:46 od opas »
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #11 kdy: 28 Března 2017, 17:21:34 »

Ano přesně tak jsem to myslel, úřad si může vymyslet cokoli :)

Zítra jim to pošlu na úřad jako podání vysvětlení písemně a že je zbytečné, abych se tedy vůbec dostavoval a snad to tím i skončí.

Děkuji za rady :)
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #12 kdy: 28 Března 2017, 17:33:04 »

Ještě jsem nalezl
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
lze z toho něco použít?

a pak jsem narazil na https://www.30kmh.cz/index.php?topic=302.0

IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2017, 07:57:00 »

Nemel by tam spravne ten urad napsat to pouceni o moznosti odmitnout vypovidat?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:průjezd dočasným zákazem vjezdu
« Odpověď #14 kdy: 29 Března 2017, 11:44:05 »

Je tam napsáno že máte včas oznámit když nevyhovuje určený termín předvolání..

jestli se chcete bavit tak by asi šlo jim poslat "v souladu s předvoláním oznamuji že mi nevyhovuje určený termín předvolání".. a když pošlou to samé s jiným termínem tak to opakovat dokud je to nepřestane bavit  :)
IP zaznamenána