30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?  (Přečteno 4049 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« kdy: 13 Března 2017, 18:37:36 »

Proběhla klasická silniční kontrola: zastavení vozidla, zjišťování totožnosti, vynucování si občanky, foukání. Na místě jsem poučil PaChy, že
- na občanku nemají právo (dostali řidičák),
- odmítám "tento způsob provedení zkoušky" na alkohol (foukání) a žádám odvěr krve
- že vozidlo zastavili v rozporu s přepisem, když nepoužili nápis STOP POLICIE

Na jednání hlídky jsem podal na krajské ředitelství následně písemnou stížnost. Ta však byla ve všech bodech odmítnuta, odmítnutí podpořeno pseudoargumentací. Nehledě na to, že PČR odpověděla na stížnost pozdě (60 dnů dle SprŘ místo do 30 dnů dle zákona o PČR.

A má otázka zní: co dál? Lze se proti vyřízení stížnosti "odvolávat"? Je na místě žaloba na nazákonnost zásahu?

Jinak o nic nejde. Jen se mi nelíbí svévole.

Ještě doplňuji, že velkou část argumentace z odpovědi PČR umím rozstřelit zvukovou nahrávkou - ukazuje se, že policisté při vyšetřování stížnosti nemluvili tak úplně pravdu.

« Poslední změna: 13 Března 2017, 18:41:52 od macoch »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #1 kdy: 13 Března 2017, 18:49:34 »

A posílal jste jim jako důkaz tu nahrávku? Když jim nepošlete něco navíc kromě Vašeho povídání tak zamítnou cokoliv
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2017, 19:29:45 »

Nahrávku jsem jim schválně neposlal. Ted mám v ruce důkaz, ze policisté vypovídají v rozporu s realitou a použiju to ve správním řízení.

Můj dotaz zněl, jak dal proti policii brojit.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2017, 23:51:05 »

Můj dotaz zněl, jak dal proti policii brojit.

Kolega třeba používá metodu sirka ve zvonku každé ráno ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2017, 06:18:31 »

Odepište jim a pošlete jim tu nahrávku, oni otočej, bez důkazů nemá cenu jim cokoliv psát, podržej cokoliv
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #5 kdy: 14 Března 2017, 08:03:59 »

S nahrávkou si poradím. Ale odpověď na stížnost obsahuje právní blbosti:
- posvěcuje vynucování předložení občanského průkazu
- popírá možnost odepřít "tento způsob provedení zkoušky" na alkohol
a podobně.

Jde mi o to, jaký je další postup. pokud nejsem spokojen se způsobem vyřízení stížnosti.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #6 kdy: 14 Března 2017, 08:19:19 »

OP není potřeba, k identifikaci stačí jméno, datum narození, trvalej pobyt a podpis.

Pokud nebudete spokojen s další reakcí vnitřního tak se obraťte přímo na vnitro nebo na Šabatovou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Stížnost na PČR "zamítnuta". Co dál?
« Odpověď #7 kdy: 14 Března 2017, 09:01:57 »

Na jednání hlídky jsem podal na krajské ředitelství následně písemnou stížnost. Ta však byla ve všech bodech odmítnuta, odmítnutí podpořeno pseudoargumentací. Nehledě na to, že PČR odpověděla na stížnost pozdě (60 dnů dle SprŘ místo do 30 dnů dle zákona o PČR.
Mezi upozorněním podle § 97 PolČR a stížností podle § 175 SprŘ není ostrá hranice. To první slouží k libovolnému upozornění od kohokoliv na cokoliv, to druhé pro stížnost toho, kdo se domnívá, že vůči němu příslušníci PČR nesprávně postupovali v roli správního orgánu, tj. při výkonu nějaké pravomoci na úseku veřejné správy, a není proti tomu jiný prostředek ochrany. Stížnost podle SprŘ je tedy užší - stěžovatel musí být tím nesprávným postupem přímo dotčen (check), musí být policista v roli správního orgánu (check, srov. viz § 124(9) ZPPK) a ve SprŘ není specifický opravný prostředek (check).

Ve vašem případě je volba na vás. Já bych volil § 175 už proto, že na § 97 vám může odpovědět kdokoliv víceméně neformálně, na § 175 půjde o správní akt vydaný jménem útvaru, tj. typicky příslušného krajského ředitelství. A především u § 175 máte formální možnost vyžádat si přešetření vyřízení stížnosti nadřízeným orgánem, tj. obvykle policejním prezidiem - což je patrně to, na co se tu ptáte.

Citace
A má otázka zní: co dál? Lze se proti vyřízení stížnosti "odvolávat"? Je na místě žaloba na nazákonnost zásahu? Jinak o nic nejde. Jen se mi nelíbí svévole.
Pozor, výše popsané upozornění i stížnost není prostředek k ochraně vašich práv. Máte právo jen na to být vyrozuměn, ale nikoliv na konkrétní způsob vyřešení (např. na potrestání policistů, náhradu škody ...), nestáváte se účastníkem žádného řízení či podobného procesu. Ani stížnost uznaná za důvodnou vám nezakládá žádná práva sama o sobě, předpokládá se ale, že v takovém případě ten, kdo vyřizuje stížnost, sám nastartuje kroky k nápravě, vznikla-li někomu nějaká újma. V případě buzerace, která nemá žádný trvající dopad, a nedošlo ani ke zdržení podstatně většímu než které by odpovídalo řádné kontrole, kterou je řidič povinen strpět, tak to z 99 % bude vyhodnoceno tak, že dostatečnou satisfakcí za nemateriální újmu bude omluva a ujištění, že toto se stává max. jednou za 5 let.

Pokud k nápravě nestačí stížnost či neformální podnět, tak skutečnými instrumenty na ochranu individuálních práv je zásahová správní žaloba a žaloba na náhradu škody způsobené nesprávným úředním postupem po jejím neúspěšném uplatnění podle zákona č. 82/1998 Sb.

Citace
Ještě doplňuji, že velkou část argumentace z odpovědi PČR umím rozstřelit zvukovou nahrávkou - ukazuje se, že policisté při vyšetřování stížnosti nemluvili tak úplně pravdu.
To jim naservírujte, vám to sice k ničemu nebude, ale u těch fízlů by mlžení při prošetřování stížnosti mělo být vyhodnoceno minimálně jako kázeňský přestupek.
IP zaznamenána