30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: lidé jedoucí pomalu a plní vzteku  (Přečteno 6762 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #15 kdy: 05 Října 2023, 10:44:40 »

Tak obecne je asi o tom, co zazil ridic pred tim, nez Vas potkal.
Je to kapka ke kapce a kazdy ma to, kdy mu bouchnou saze nastaveno jinak.
Mnozstvi debilne se chovajicich ridicu(≠ nedorzujici predpisy) a  pribyva jich geometrickou radou.

Zrovna tento tyden, auto stalo na zelene, prostalo ji celou, a kdyz tam byla oranzova, rozjelo se a zastavilo.

Vysel jsem z auta podivat se co se deje(cekal jsem aspon infarkt), a stara krava si tam proste keca... na jedne z nejvytizenejsich krizovatek v krajskem meste a jeste se divi, ze ji nekdo slusne zaklepe na okynko...

Dusledek toho, kdyz date ridicak kazdemu s fotkou v obcance.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #16 kdy: 07 Října 2023, 04:39:33 »

K frustraci z dopravního značení bych s dovolením připojil to, co nám tu NOVĚ stvořili v Olomouci. Povšimněte si prosím vpravo cedule rozdělení jízdních pruhů a "v dálce" (cca 50 metrů) semaforu. Na tom semaforu je tento pruh odbočovací vlevo. Jedno z nejzasekanějších míst v Olomouci a takto prasácké značení...

Není tak úplně pravda. Jsou to dvě křižovatky na zhlavích mostu přes Moravu. Nově je to, že na bližší křižovatce je ulice Kpt. Nálepky* jednosměrná směrem do křižovatky => odstranila se "pouze" možnost odbočit vlevo, dříve bylo značení v levém pruhu přímo + vlevo. Pokud by se značil levý pruh vlevo již na bližší křižovatce (Komenského - Sokolovská, též u Gorazda), znamenalo by to, že se může odbočit vlevo do Kpt. Nálepky, což jaxi nejde. Na křižovatce za mostem (Komenského - Husova, též u Bristolu) se levý průběžný pruh z předchozí křižovatky mění na pruh pro odbočení vlevo.

Pravdou je, že mezi křižovatkami vznikají občas chaosy, způsobené neznalci či místními vychcánky, kteří se z levého pruhu tlačí vpravo. Jak to udělat méně blbě nikdo nevymyslel. Stejný provozní stav (= chaos na mostě) však byl i v době, kdy byla Kpt. Nálepky obousměrná a levý pruh u Gorazda byl přímo+vlevo, takže žádná velká novinka.

*vedlejší, z pohledu snímku pana Fogyna vlevo; na nákrese níže jde o křižovatku vpravo a ulici dolů

« Poslední změna: 07 Října 2023, 04:49:10 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #17 kdy: 08 Října 2023, 15:59:40 »

Aha, takže v rámci provozu musím znát "jak to bylo dřív a že tak je to dobře"..? Zajímavá logika. A vychcánci? Takže když vidím dva pruhy rovně, použiji levý, protože pravý stojí tak jsem vychcánek? Já myslel, že "zákona dbalý". Nemůžu za to, že nevím, že za 20 metrů už to dva pruhy nejsou a potřebuju jet rovně... Mám couvnout?
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #18 kdy: 17 Října 2023, 09:16:42 »

Aha, takže v rámci provozu musím znát "jak to bylo dřív a že tak je to dobře"..? Zajímavá logika.

Ne, v rámci provozu je Vám původní stav naprosto k ničemu, zde byl ale použit pro vysvětlení situace.  Mě se to zdá poměrně jasné - dvě křižovatky za sebou, značka - kterou jste poslal se vztahuje k té první křižovatce, přičemž druhá křižovatka má jiné uspořádání.   Původně měly obě křižovatky stejné uspořádání a tudíž i značky byly stejné. Může to působit zmatečně, ale toto není nijak výjimečný stav.


A vychcánci? Takže když vidím dva pruhy rovně, použiji levý, protože pravý stojí tak jsem vychcánek? Já myslel, že "zákona dbalý". Nemůžu za to, že nevím, že za 20 metrů už to dva pruhy nejsou a potřebuju jet rovně... Mám couvnout?

Váš předřečník mluvil o dvou možnostech, z nějakého důvodu jste si vybral tuto, potrefená husa? 
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #19 kdy: 20 Října 2023, 19:03:12 »

ad1.) Ano, značka se vztahuje k první křižovatce, ale v momentě kdy ji projedete (a chcete pokračovat rovně) tak už v tom okamžiku jste v odbočovacím pruhu. Což je prostě zprasek, vzhledem k tomu, že v tom odbočovacím pruhu už auta stojí a průběžný jede tak nezbývá než myškovat. Na 50 metrech prostě nemáte možnost plynulých manévrů. Blbě navržené řešení.
ad2.) Potrefená husa? Já tomu říkám smysl pro spravedlnost. A tak nějak je "primárně o obhajobě" celé toto fórum. Že by "podle sebe soudím tebe"..? Hezký den.
IP zaznamenána

gauner

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #20 kdy: 31 Října 2023, 18:15:41 »

Souhlasím s panem Fogynem, že je to formálně zprasek, ale z hlediska dopravy jde o nejmenší zlo; hraje se na slušnost a ohleduplnost mezi řidiči navzájem, protože lokalitou projíždí minimum neznalých.
Samozřejmě existuje čisté a podle pana Fogyna "spravedlivé" řešení, kde nebude nejmenší pochybnosti o tom, jak se má kdo řadit. Výsledkem by byla ve špičce cca 20 minutová kolona před první křižovatkou zprava (Komenského - Sokolovská). Byl by pak pán, prahnoucí po spravedlnosti, spokojenější?

OT: Občané ztěžovatelé podobného ražení občas dotáhnou svoje námitky proti ne zcela čistým, ale provozně docela fungujícím řešením až na úřady, které podlehnou jejich argumentaci, protože z hlediska "spravedlnosti" - tj. z formalistického aplikování příslušných předpisů (tedy nejen zákonů, ale i norem a technických podmínek) mají pravdu. Rázem se relativně fungující řešení změní ve formálně čisté, ale naprosto nefugující.
« Poslední změna: 31 Října 2023, 19:34:54 od gauner »
IP zaznamenána
Přichází koronna krize: jím cornflakes, piji Corona pivo, jezdím v autě Toyota Corona, poslouchám Korna, mám kornatění tepen, skončím na koronární jednotce, jsem koronovaný blb

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #21 kdy: 01 Listopadu 2023, 08:33:10 »

Pánovi by bohatě stačila dodatková tabulka "pozor, za křižovatkou pruh končí, řaď se včas vpravo". A vzhledem k tomu, že je to jeden z hlavních tahů tak "lokalitou projíždí minimum neznalých" je nesmysl.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #22 kdy: 01 Listopadu 2023, 11:05:41 »

Dovolím si přidat fotku ze včera.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #23 kdy: 01 Listopadu 2023, 12:03:26 »

Co to tam vyvádí?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #24 kdy: 01 Listopadu 2023, 13:50:06 »

Původně jsem si myslel, že půjde na hulváta přes dvojitou plnou do zákazu vjezdu všech vozidel, aby ušetřil pár minut. Ale dotyčný nebyl pyrát, ale kokot. Takže přehlédl dvojitou plnou a protipruh považoval za odbočovací pruh.

Radši budu na silnici potkávat pyráty.
IP zaznamenána

Zdenek.123

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #25 kdy: 30 Prosince 2023, 18:35:40 »

HUGO

--- vyvádění lidí ----

to je níííc. Nedávno jsem byl u tety mé ženy v Potštátu.
Bylo hezky a šli jsme se projít ven. Najednou přijede rozhořčený slovenský podnikatel ve starším Superbu ve směru od Olomouce a jede směrem na Ostravu, a ptá se na cestu do Olomouce. Že jede směrem od Přerova. My jsme si mysleli, že si z nás dělá SRANDU. Ale fakt ne ... otočil to a jel zpět.

Ten chlap musel minout několik křižovatek a jet úplně nesmyslným směrem. To je jako jet po dálnici z Brna do PRAHY a Prahu minout a v Liberci se ptát, jak se dostanete do Prahy.

HEZKEJ NOVEJ ROK
« Poslední změna: 30 Prosince 2023, 18:37:29 od Zdenek.123 »
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 172
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #26 kdy: 30 Prosince 2023, 18:54:26 »

Ten pán podnikateľ asi zostal zaseknutý v minulom tisícročí, keď nepoužíva navigáciu v mobile, nie? ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #27 kdy: 31 Prosince 2023, 02:47:51 »

Odhlédnu od toho "podnikatelismu v Superbu", "SUVeismu" a "BMWismu", to už jsme kousek v novinkového "zlé černé BMW", je to nějaká malost/závist autorů, ale navigace neřeší vše, viz třeba pani, co chtěla "do vedlejší vesnice" a najela 5000km a zastavilo ji snad jenom moře, nebo od případů, kdy "díky navigaci" skončil řidič někde v příkopu, jezeru a podobně, o kamionech, co se zaseknou díky navigaci v nějaké díře díky výšce nemluvě.

Sám jsem, ač je to již 20 let, jel z Prahy do Rakovníku přes Hradec, protože jsem prostě kliknul omylem na jinou oblíbenou adresu a jel a zakecal se se spolujezdkyní, které maminku jsem právě omylem vybral v oblíbených, ač jsem chtěl jet za svým kamarádem na opačnou stranu. Nebo jsem si jednou sice zadal správný cíl, ale navigace mě vedla tak blbě, že jsem namísto rychlostní silnice jel nějakými couráky přes "hory", kde nebyla udržována silnice, byl tam sníh, já měl sjeté letní pneu (ukradnuli mi zrovna firemní auto a jel jsem narychlo vlastním) a skončil jsem v příkopu, protože ani 15km/h rychlost v zatáčce mě nezachránila.

Osobně nevidím nic špatné na tom, že někdo něco přehlédne, zazmatkuje, hlavně, když je jinde, než se běžně vyskytuje, někdy je to stres, pokud třeba běžně jezdí v jednoduchém provozu a najednou dojede někam do Prahy a podobně. Ale jsou situace, kdy prostě rozum zůstává stát, hlavně, pokud máte možnost za někým jet delší dobu a dělá kravinu za kravinou, nebo když např. magor jede v levém po dálnici, což je snad nejjednodušší situace a mimo zvládání plynu a volantu už stačí jenom jezdit na správné straně. Potkal jsem jednou takového, co jel tak max 100 vlevo, za ním dlouho kolona, blikali všichni, troubili a nic. Takže ho pak tak 10 aut i se mnou podjelo, všichni mu dali najevo, že je blb a on pořád vlevo. Z toho mi pak "rupnula cévka" a o tom, jak jsem ho šel vychovávat mluvili i v rádiu. Byl jsem nevyspalý, bylo ráno, hlava bolela, zachoval jsem se jako kokot, ale on a jeho 3 spolujezdci to stejně nepochopili, když jsem ho na dálnici zablokoval (a to se mě pár krát snažil vždy objet), asi jsem je zaskočil tím, že jsem je šel "mlátit" sám na dálnici. Nikomu se nic nestalo, byl to naštěstí rovný dlouhý úsek před Brnem a slabý provoz, ale dopadnout to díky mně mohlo opravdu špatně. A to jsem mohl být ještě rád, že mě ti 4 burani neumlátili čepicemi, měl jsem výhodu překvapení a nasranosti :) Ale to bylo taky už tka 15 let nazpátek, dnes bych to už neudělal, alespoň doufám.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #28 kdy: 02 Ledna 2024, 14:50:25 »

@swenak
A pomohlo to? Uznali svou chybu a jezdí od té doby líp? :-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:lidé jedoucí pomalu a plní vzteku
« Odpověď #29 kdy: 02 Ledna 2024, 15:14:02 »

Tak určitě:) Kdepak, netušili, o co jde a po "rozloučení se" regulérně pokračovali 100km/h. V levém pruhu. A mně to taky nepomohlo, ale "své" jsem udělal:)
IP zaznamenána