30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace  (Přečteno 1045 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stodola-haje-salomon-pokuta-ceska-obchodni-inspekce-coi-nss.A230403_093842_domaci_ivos

Ahojte. Jedna obecná úvaha, mediálně to teď bylo hodně v kurzu na téma mladistvých v hospodě. Jak vnímáte podobné nabídky/restrikce, kde máte hranici, co je samozřejmé a co už za čárou? Nemluvím teď o erárních záležitostech, kde se peníze přelévaji z levé kapsy do pravé, jako jsou zlevněné až nulové jízdné za vstup do jízdního prostředku, bazénu, kulturní instituce atd. Ale čistě o komerčních věcech, kde rozdíly nejsou nijak kompenzovány z mých daní.

Jiná cena za noviny podle věku, mladí a staří levněji.
Jiná cen za zájezd, mladí a staří levněji.
V podobném duchu téměř jakékoli zboží, gúgl mi napovídá knížky, brýle, akvaparky,...
Vstupné dle pohlaví, holky na diskotéku zdarma.
Účast podmíněná etnikem, miss roma.
Účast podmíněná pohlavím, všelijaké miss, drtivá většina sportu.
Jiná kritéria (fyzické testy) přijetí do školy dle pohlaví.

Co z toho je OK a co už ne? Já si vždy představím, jak by to bylo vnímáno, kdyby to v konkrétním případě bylo naopak...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2023, 10:16:36 »

To není špatný nápad. Pokud může dopravní podnik přepravovat děti zdarma, zatímco po dospělých požadovat jízdné, pak by asi měl mít pan Salomon právo zavést vstupné pro děti ve výši 100 000 Kč, zatímco dospělé vpouštět zdarma.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2023, 10:19:17 »

Tak jak jste to popsal je to snůška pitomostí. Ještě Vám tam chybí rodění dětí...tam se kurňa bude těžko hledat rovnoprávnost.....
Jinak za mně k "bolavým" tématům:
Záchody a sport - mužské a ženské, prostě podle fyzické "výbavy" a jestli se někdo cítí jako žena muž nebo TO, respektuji ho ale je to jeho problém
Lékaři - pro muže urolog, pro ženy gynekolog a pro ostatní psychiatr :)
Návštěvy hospod: soukromý podnikatel může rozhodnout, kdo bude jeho zařízení navštěvovat pokud to dá předem jasně najevo. Takže klidně může být pánský klub, dámský klub, kuřácký klub, nekuřácký klub, jen pro dospělé, od 15 let, od 12 let, jen pro vousaté....atd.  Je to jeho soukromý prostor a neexistuje ničí právo do tohoto prostoru vstoupit.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2023, 10:53:22 »

Hospoda se v našem akvárku vnímá jako veřejný prostor, kam může vlézt každý, kdo jde kolem a autority mají potřebu se k tomu chovat jako kdyby to bylo jejich (kouření, automaty atd.). Divím se, že je tak málo "soukromých klubů". Jestli s tím je voser nebo jiné daně...

Kupříkladu Makro odolává dětem do 12ti let s tím, že je to prodejní sklad a fičí tam ještěrky atd a není tam pro děti bezpečno.

Obchody se zbraněmi mají běžně slevu pro ozbrojené složky, takže by neměl být problém prodávat pivo třeba za kilo a pro lidi, kteří prokáží že nejsou státními zaměstnanci budou mít pivo za 20. Ekvivalent cedule "Státní správě a policii nenaléváme"
« Poslední změna: 17 Dubna 2023, 10:55:41 od Jan Novák »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2023, 17:47:47 »

Ad pk202: No já také hospodského respektuji, takže bych k němu (stejně tak v době, kdy se v téměř všech hospodách kouřilo) s rodinou nešel a nevlamoval se do zavřených dveří, ale neberu mu právo na jeho přístup a nesouhlasím s jeho kriminalizací, o kterou se stát snaží.

Ad Jan Novák: Možná je to na každé pobočce jinak, ale v "mém" Makru (totéž jsem viděl v Akvafóru FrL) se diskriminuje podle výšky, bylo tam 140 cm s rádobyodůvodněním o ještěrech. Samozřejmě to nikdo neřeší, pokud tam nejde tlupa (na jednu kartu může 1+1 člověk) nevychovaných předškoláků.
IP zaznamenána

vita.nek

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #5 kdy: 18 Dubna 2023, 13:19:56 »

Možná je to na každé pobočce jinak, ale v "mém" Makru (totéž jsem viděl v Akvafóru FrL) se diskriminuje podle výšky, bylo tam 140 cm s rádobyodůvodněním o ještěrech. Samozřejmě to nikdo neřeší, pokud tam nejde tlupa (na jednu kartu může 1+1 člověk) nevychovaných předškoláků.

V Makru měli dříve zákaz vstupu pod 12let, před několika lety přešli na podmínku 140cm. Nějakou dobu tuším dokonce v obchodních podmínkách měli jak 12let tak 140cm. A já bych tipoval, že na těch 140cm přešli právě kvůli tomu, aby je někdo nebuzeroval s diskriminací, neb výškové omezení se z hlediska bezpečnosti snáze obhajuje. Nicméně zajímavé je, že to výškové omezení platí dle jejich obchodních podmínek jen pro děti - dokážu si tedy představit výškové omezení pro děti i v lecjaké hospodě právě z důvodu bezpečnosti (nemusí je obsluha vidět, když roznáší a může dojít ke zranění - upadnutí, opaření ....)
« Poslední změna: 18 Dubna 2023, 13:25:08 od vita.nek »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2023, 14:16:00 »

Nicméně zajímavé je, že to výškové omezení platí dle jejich obchodních podmínek jen pro děti
To by je manželky držitelů zlatých karet neměly rády. Pan Tran nebo Nguyen by mohli jít ke konkurenci :-)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:diskriminace dle věku, pohlaví,... zákaz vstupu dětem do restaurace
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2023, 21:03:47 »

můj dům, můj hrad
víc k tomu nemám co říci
bohužel, páchání dobra je neomezené,,,,
IP zaznamenána