30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IP13b - parkoviště s parkovacím kotoučem  (Přečteno 172 krát)

johnyq

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
IP13b - parkoviště s parkovacím kotoučem
« kdy: 29 Dubna 2024, 12:34:39 »

Ahoj, omlouvám se, že jdu takhle s dotazem, ale potřeboval bych si utřídit, kdo s tím má zkušenosti, protože při hledání jsem uspokojivou odpověď nenašel.
Auto bylo odstaveno na začátku roku 2023 na parkovišti se značkou IP13b s dodatkovou značkou max 2 hodiny v době od 8 do 18ti hodin bez parkovacího kotouče, namá smysl řešit proč.
Za stěračem papírek, vyhozen. O dva měsíce později přišel odpustek plus výzva k naprášení řidiče - tam jsem udělal zásadní chybu, nezjistil si aktuální stav a výzvu ignoroval bez udání řidiče.
Koncem roku přišel příkaz provozovateli vozidla, podal jsem blanketní odpor. Teď přišlo řízení o přestupku podle ustanovení o odpovědnosti za přestupky s tím, že nenařizují ústní jednání, protože v tom nevidí důvod a mám 10dní na vyjádření a pak vydají rozhodnutí.
Nahlédl jsem do spisu, kde je oznámení městapa, že těsně před polednem přišli k autu, pobyli u něj 5minut, řidič se nedostavil, žádný parkovací kotouč ani nic podobného nenašli.
Připojena lustrace plus 3 fotky nafoceného auta 5metrů zezadu, kde je jasně vidět IP13b bez vad, zepředu a pak asi ze dvou metrů zepředu, kde je zabraná palubka, ale nic jiného.

Má někdo zkušenosti s argumentací:
- Vozidlo zastavilo na parkovišti před platností značky (tak to reálně bylo, ale na tom asi nezáleží).
- Parkovací kotouč byl na sedadle, které není na fotce, že je městapo pidlooké, není můj problém.
Nejlepší postup je použít argumentaci před vydáním rozhodnutí, v odvolání, nebo to nechat běžet, protože podle dostupné judikatury to je už neprůstřelné?
Je to rok od přestupku, takže na prekluzi to neúpůjde a spolupracující řidič nebyl naprášen. Ve výzvách jsem nenašel vysloveně vadu.

Děkuji za hinty.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 262
    • Zobrazit profil
Re:IP13b - parkoviště s parkovacím kotoučem
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2024, 12:54:04 »

Ano, je nutno do vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí uvést (a pak konzistentně a opakovaně tvrdit), že parkovací kotouč se nacházel na konkrétním místě, které je zvenku v autě jasně viditelné, ale na fotografiích přiložených do spisu se nenachází. Výběr vhodného místa proveďte sám na základě fotografií.
IP zaznamenána