Poradna > Potřebuji poradit - doručování

Označení domovní schránky

(1/3) > >>

the_raven:
Zdravím,

je možné, že následující informace by mohla být někomu užitečná:

Pokud zřídíte Helmutovi doručovací adresu k vám do domovní schránky a tuto označíte jeho jménem, pak v případě, že se na této domovní schránce nevyskytuje žádné další jméno ( tedy vaše ), budou písemnosti doručovány tak, že:
1) avízo o příchodu zásilky adresátovi, který nebyl zastižen vhodí pošta do tohoto kastlíku vám i Helmutovi.
2) Zásilku s poznámkou o vhození do schránky po uplynutí úložní doby určenou Helmutovi pošta vhodí do tohoto kastlíku.
3) Zásilku s poznámkou o vhození do schránky po uplynutí úložní doby určenou vám pošta NEVHODÍ do tohoto kastlíku a písemnost se vrátí zpět odesilateli, navzdory poznámce o uložení a faktu, že se jedná o vaší správnou adresu, uvedenou na písemnosti.

Na tuto skutečnost jsem přišel čirou náhodou a když jsem reklamoval nedoručování zásilek určených pro mne na příslušné poště, bylo mi řečeno, že bych musel mít schránku označenou i svým jménem, ačkoliv na této adrese bydlím a mám zde trvalé bydliště.
Pošta prý postupuje podle interní směrnice, která je ovšem interní, tedy neveřejná :-)
Na dotaz, zda má pošta v takovém případě doručeno, mi bylo sděleno, že z hlediska odesilatele nevědí, z hlediska pošty rozhodně doručeno mají, i když zásilku vrátili.

Informaci mi osobně poskytla pošta v Kolíně. Pokud je váženému plénu toto již všeobecně známo, omlouvám se za plevelení fóra.

Hezký den všem.

Eric:
Jak to dělají lidé, kteří mají v ČR nájem, adresu a schránku a přitom jsou cizinci?

swenak:
Nějak nevidim jiný problém, než ten, že v 1) postupovali špatně a neměli vhazovat. To, že někde někdo bydlí, ale nemá schránku, so které lze vhodit je problém adresáta. Jak má doručovatel vědět, že ta neoznačená schránka, resp. schránka, kde je "Helmut" je zároveň schránkou někoho dalšího a koho?

Zároveň bych nedělal paušálně závěr dle "JPP".

the_raven:
v případě 1) pošta vhazovala a ( u nás ) vhazuje oznámení vždy i v případě, že na schránce není uvedeno vůbec nic - shoduje -li se adresa na písemnosti. Neuvedl jsem, že bydlím na vsi, schránka je na vrátkách, není nijak označena krom toho, že na na těch samých vrátkách je i číslo popisné.
Smyslem mého příspěvku ( možná jsem se špatně vyjádřil ) bylo to, že pokud schránka nebude označena nijak, pošta normálně adresátovi, který zde bydlí, vhodí po uplynutí úložní doby písemnost do schránky. Bez ohledu na to, aby řešila, zda adresát má schránku příslušně označenou svým jménem.
Pokud ale na tu samou schránku její majitel umístí Helmutovo jméno, pak pošta doručí po uplynutí úložní doby zásilku pro Helmuta do této schránky.
Avšak pokud schránka bude označena pouze Helmutovým jménem, pošta naopak nebude po uplynutí úložní doby vhazovat dopisy adresátovi, který zde reálně bydlí a má tady adresu s trvalým pobytem, což dřív normálně dělala, když schránka nebyla označená vůbec ( tady u nás ve vsi nemá svým jménem označenou schránku snad nikdo )


A úplně paušalizovat si nedovolím, pouze jsem chtěl  napsat svou zkušenost, ale myslím si, že se tak neděje jen u nás ve vsi.
 


 

Číkus:
Z čehož vyplývá, že je optimální schránku u RD vůbec neoznačovat. I mé zkušenosti o tomto svědčí.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi