30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] zelená karta  (Přečteno 23645 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #45 kdy: 22 Září 2016, 11:34:09 »

Tak jsem si vyzvedl dopis a poslední papír mě opravdu pobavil, už se těším až si pro mě přijdou měšťáci  ;D ;D

1) Ne, ale teď vážně, proč sebou musím mít jak občanku tak řidičák? na jednání by mělo stačit prostě průkaz totožnosti ne?
2) Na daný jednání půjdu s tím, že se vyjádřím písemně do nějaké lhůty, jak je to s výslechem PaCHů? Co když bude vyslíchat nejdřív mě a PaCHy až potom? Chci u toho být, takže by mi to měl sdělit ne?

« Poslední změna: 22 Září 2016, 11:46:35 od NeviemCo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #46 kdy: 22 Září 2016, 12:53:14 »

Požadavek na ŘP je skutečně nadbytečný, k prokázání totožnosti stačí jeden doklad (optimálně OP, ale lze použít i jiný doklad či alternativní metody). ŘP úřad pro vedení řízení nepotřebuje, chce-li si ověřit, že máte ŘO a vydaný platný ŘP, tak to má udělat přímo z jemu dostupných evidencí. Požadavek lze ignorovat, patrně na nějakou výzvu k předložení ŘP vůbec nedojde, pokud ano, lze jí prostě nevyhovět (bez udání důvodu, nebo s konstatováním, že to uděláte, až vám sdělí, z čeho dovozuje svoji pravomoc vás k něčemu takovému vyzvat).

Pokud jde o druhý dotaz, tak netuším, zda vyslíchání je nějaká nová sexuální praktika, ale pokud jste měl na mysli výslech, tak ten u účastníka obvykle neprobíhá (není vyloučen, ale stejně se k němu nepřihlíží jako k výslechu svědka, ale spíš jako k vyjádření/tvrzení účastníka). Kdyby se vás ještě před výslechem policajtů zkoušel SO na něco ptát, tak mu prostě sdělte, že se vyjádříte písemně v přiměřené lhůtě.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #47 kdy: 22 Září 2016, 13:00:46 »

Taktéž mi přijde divné, abych si bral i ŘP, bude jim muset stačit OP.

Ano, měl jsem namysli výslech, omlouvám se  :D myslel jsem to tak, že když už půjdu na to jednání, tak by tam mohli být i svědci, mám připraveno pár otázek abych je mohl znevěrohodnit jako svědky  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #48 kdy: 22 Září 2016, 13:13:45 »

Ano, jak je zde opakovaně a snad i konzistentně zmiňováno, účast na výslechu svědků (či obecně provádění nelistinných důkazů) je vedle přímého přístupu do spisu jediný důvod, proč na úřad fyzicky chodit. Vše ostatní lze zařídit písemně, aniž by se tím účastník připravoval o nějaké procesní možnosti.

Takže vy si klidně můžete odbýt formality (sdělení/rekapitulaci obvinění, všelijaká poučení atp.), při požadavku SO na cokoliv od vás odkázat na písemné vyjádření, a aktivně se zapojit jen do případného výslechu. A samozřejmě požádat o úplnou kopii spisu, když už tam tedy jste.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #49 kdy: 27 Září 2016, 11:49:07 »

Zdravím vespolek, tak jsem dnes byl na ústním jednání. Paní nejdřív milá a že to chce vyřešit co nejdříve, pořád se držela úředního záznamu Městské Policie a až když jsem jí upozornil na nechody mezi úředním záznamem PČR a MP, tak zbystřila a začala se mě ptát na otázky tak, aby to co nejlépe vystihovalo situaci co popsala MP  :D Poté si odskočila do vedlejší místnosti a cca po 5 minutách se vrátila s tím, že bude pravděpodobně výslech svědků, strážníků a  pokud se jí podaří uvolnění PČR ze služby, tak bude výslech i těch.
Paní úřednice vůbec nevěděla která bije mi přišlo, byla zmatená v zákonech a když jsem jí sdělil, že jsem nebyl poučen ani od PČR, ani od MP (chtěla popsat situaci) tak mi sdělila, že jí tohle ani nezajímá, že podle zákona 168.... jsem nepředložil zelenou kartu a konec. Nakonec musela protokol asi 3x přepisovat, protože se tam nějak zatoulalo poučení, které neproběhlo a když jsem jí na to upozornil, tak mě asi 10 minut poučovala a pak se mi dokonce snažila podstrčit ten samý papír, kde nebylo upraveno, že mě poučila až v průběhu jednání  >:(

O video jsem jí zatím nic neřekl, nechám si to až po výslechu svědků městských opičáku a PaCHů, to bude sranda. Navíc paní úřednici i zarazilo to, proč si Městská policie přibarvila skutečnost, že hlídku PČR zavolali oni na mě, protože jsem neprokázal totožnost. Dále mi sdělila, že je možné si nechat zaslat záznam hovoru na 158, ale to že dělat nebude, protože by to bylo na dlouho. To, že jsem hlídku PČR zavolal já a že jsem nepředložil zelenou kartu, protože jsem k tomu neměl zákonem danou povinnost, auto odstavené, PČR nepřijela kontrolovat mé auto, ale hlídku MP a což lze vyčíst i z úředního záznamu PČR, že auto bylo odstavené. úřednici moc nenadchlo, sdělila mi že je to hezká výmluva ale že nezabere. Paní se zasmála a nadsazeným úsměvem mi sdělila, že to pro dnešek stačí a se uvidí jak budu aktivní u výslechu svědků, že tam už to tak lehké prý mít nebudu. Nechápu  její jednání.
« Poslední změna: 27 Září 2016, 14:55:40 od NeviemCo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #50 kdy: 27 Září 2016, 12:23:40 »

[...] To, že jsem hlídku PČR zavolal já a že jsem nepředložil zelenou kartu, protože jsem k tomu neměl zákonem danou povinnost, auto odstavené, PČR nepřijela kontrolovat mé auto, ale hlídku MP a což lze vyčíst i z úředního záznamu PČR, že auto bylo odstavené. úřednici moc nenadchlo, sdělila mi že je to hezká výmluva ale že nezabere. Paní se zasmála a nadsazeným úsměvem mi sdělila, že to pro dnešek stačí a se uvidí jak budu aktivní u výslechu svědků, že tam už to tak lehké prý mít nebudu. Nechápu  její jednání.
Máte záznam? Tohle je ukázkové porušení nestrannosti. OÚO de facto předběžně hodnotí tvrzení účastníka jako výmluvu (dříve, než byly provedeny jakékoliv důkazy), odmítá opatřit relevantní důkaz, který je k dispozici, protože „by to bylo na dlouho“ a dopředu předjímá výsledek výslechu svědků a dává najevo, že tvrzení těch uniformovaných panáků bude automaticky mít větší váhu. Dejte jí to sežrat (stížnost + pro jistotu i podjatost) a domáhejte se přidělení věci někomu jinému.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #51 kdy: 27 Září 2016, 12:25:29 »

Ano, mám záznam i celého ústního jednání, ovšem není to moct slyšet, protože většinou když úřednice mluvila, tak zároveň i mlátila do klávesnice, takže její slova slyšet jsou, ale chce to se do nahrávky zaposlouchat, aby se pochopil text.

Ještě mi i v průběhu řízení, když jsem jí požádal o to, aby do protokolu uvedla že jsem nebyl poučen před zahájením ustního jednání, tak mi řekla, zda mi to za to stojí takové problémy  a že až budu v jejím věku tak budu mít jiné priority, než požadovat doplnění nějakého poučení.

« Poslední změna: 27 Září 2016, 14:57:14 od NeviemCo »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #52 kdy: 27 Září 2016, 22:41:08 »

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s tím výslechem svědků? Lze požadovat, aby byl každý strážník vyslechnut zvlášť nebo to je na SO jak si to udělá?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #53 kdy: 28 Září 2016, 00:04:11 »

SO by měl svědky vyslýchat zvlášť a neměl by vytvářet příležitosti, aby se nějak domlouvali (např. před zahájením výslechu si „osvěžili“ paměť pomocí vlastního úředního záznamu či dokonce jiných částí spisu, mezi výslechy se bavili mezi sebou atp.). Ale v zásadě je to tak, jak píšete, záleží na SO, jak si to udělá, a stejně tak záleží na vás, abyste to ohlídal a proti případným excesům včas protestovat (minimálně formou zaprotokolování námitky a při nesjednání nápravy v odvolání).
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #54 kdy: 28 Září 2016, 15:13:47 »

Dobře, budu se toho u výslechu držet a hned chtít všechno zaprotokolovat. Ještě, je lepší se držet té verze, že

1) nepředložil jsem zelenou kartu, protože jí někdo pravděpodobně musel z auta odnést

nebo

2) nepředložil sjem zelenou kartu, protože se nejednalo o zákonem danou silniční kontrolu, kdy i PČR do záznamu napsala, že přijela už k odstavenému vozidlu a nepřijela dělat kontrolu, ale přijela na udaná, že MP zneužívá svou pravomoc?

možnost číslo 2 se mi zdá lepší, problém je, že v úředním záznamu od PČR je napsáno, že jsem jim to nepředložil z důvodu toho, že jsem je nechal doma, což si ale oni mohli vymyslet.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #55 kdy: 28 Září 2016, 17:53:05 »

Úřední záznam PČR je jenom jejich zápis popisu situace, jak ji oni pochopili nebo interpretují. Pokud jste např. na dotaz po zelené kartě řekl, že tato je doma, tak tím pořad není vyloučena varianta 1). Záleží na tom, zda má policie nějaký audio záznam Vašeho vyjádření. 
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #56 kdy: 10 Října 2016, 23:07:58 »

Tak zítra se koná výslech svědků (městských opic a pravděpodobně i PČR) chci se zeptat, na ustním jednání mi paní sdělila, že některé části spisu už mi dala, takže mi je znova dávat nebude. I kdybych přece jen měl zájem získat celý kompletní spis (tj. úřad si kompletní představuje bez - nemají číslované stránky, seznam částí spisu, datum u částí atd...) a nečekám, že tam tyto části někdy přidají, i přes to, když požádám znova o kompletní kopii spisu, musí mi vyhovět nebo může říct, že už mi jí dala a tak mi dá jen protokol z výslechu a to je vše?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #57 kdy: 11 Října 2016, 07:35:29 »

Zakon specifikuje jen to, ze s pravem nahlizeni do spisu mate i pravo porizovat si jeho kopie. Nic takoveho, ze byste mel pravo jen na jedinou kopii tam neni.

Doporucuju si cele jednani nahravat. Urcite si chcete poridit dukaz toho, ze vam urednice odmita udelat kopii celeho spisu + dukaz toho v jakem stavu ten spis je (treba nafotit mobilem). Oboji je docela solidni argument pro odvolani. Pripadne jak obcas nekdo zkousi - podat na urednici stiznost kvuli porusovani zakona a obratem jeste prihodit podezreni z podjatosti kvuli tomu, ze jste si na ni stezoval.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #58 kdy: 12 Října 2016, 16:52:19 »

Tak je po výslechu, výslech měl začít ve 14:00, ovšem pan strážník se dostavil ve 14:20 a to ještě nevěděl, jestli je policista nebo strážník, paní se ho zeptala, zda je policista nebo strářník a on, že policista, přitom to je mestak od MP :D

Mno, první strážník nejdřív až skoro koktal, poté si nepamatoval na jaké straně mi nesvítilo světlo, potom přeskakoval od konce na začátek a připadal mi dost zmatený. Jeho výslech je ten první nahraný obrázek zde.

Druhý šel na řadu Policista od PČR, tak jsem navrhl paní přednici, zda by mohla udělat nějaká opatření, aby se nemohl vyslechnutý strážník domlouvat se strážníkem, který půjde teprve na řadu, na mojí žádost paní zvala strážníka, co ještě nebyl vyslechnut a zavřela ho do vedlejší místnosti.

Výslech Policisty od PČR byl takový klidnější, přišlo mi jako kdyby to měl naučené z paměti, mluvil pomalu a dával si pozor, co říká. Na otázku,jestli proč bych byl zavolán na místo mi řekl, že neví, ale ví, že ho určitě zavolala hlídka MP. Navrhl jsem tedy, aby se vytáhnul záznam od PČR a záznam z mého telefonu, kde se ukáže, že první jsem na dispečink 158 volal já a žádal je na místo. Jsem si totiž jistý, že když jsem mluvil s dispečinkem, tak mestak sel teprve do auta pro vysilacku, tudiz jsem musel být první kdo je volal.
Výslech policisty je ten druhý obrázek


No a poslední přišel na řadu ten arogantní mestak, který vypadal sebejiste a povysene :D když jsem se ho zeptal, proč myslí, že jsem se zamkl v autě, tak mi sdělil jak to má vědět, tak jsem mu řekl, že v úředním záznamu, který on patrně sepisoval a nakonec i podepsal, je uvedeno, že jsem se zamkl v autě a nekomunikoval, on mi ale u výslechu dnes řekl, že si to nepamatuje a že jsem se určitě nezamkl v autě.

Navíc paní přednice trošku popletla otázky, já se zeptal, jaký zákon nařizuje, abych mestké policii ukazoval obcanky prukaz a ona to zmenila na "jaký zakon narizuje, abych prokazal totoznost mestske policii" cehož jsem si všiml až doma bohužel.

4-tý policista má prý dovolenou 9 dní a tam až bude k dispozici tak mi pošlou dopis o předvolání.

No a poslední věc, na konci celého jednání jsem přednici požádal, zda by mi mohla udělat kompletní kopii spisu, na to mi řekla, proč jí chci, já řekl, že bych jí rád dostal a že mi to zákon nijak nezakazuje. Ona na to, že už mi jí jednou dala. Tak jsem se jí zeptal, jaký zákon nařizuje, že mám nárok jen na jednu kopii, co kdybych náhodou něco ztratil. Úřednice se sebrala, šla do vedlejší místnosti a radila se s jejich právničkou. Po 5 minutách přišla, že mi nic nedá a že mám smůlu a co to zkouším. Sdělil jsem jí, aby mi teda vypadal potvrzení, že mi odmítá kompletní kopii spisu, na to řekla, že mi nic dávat nebude. Tak jsem jí řekl, že stačí, když mi celý spis ukáže a já si ho alespoŇ vyfotím, na to mi řekla, že prostě ne, že jednání skončilo a abych odešel. Sdělil jsem jí, že jednání sice skončilo, ale zákon mi nenařizuje, že o kompletní kopii spisu můžu žádat jen při jednáních. Na to mi řekla že znova řekla, abych šel a že nic nedostanu. Moje otázka, vše mám nahrané a vše je tentokrát krásně slyšet. Rád na úřednici podal stížnost, přece mi nemůže takto upírat má práva a tvořit obstrukce, co když tají, že spis není kompletní? A prosba na ty, co se v tom lépe vyznají, jak poslat stížnost a co by měla vše obsahovat? stačí toto + nahrávka? Podjatost?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:zelená karta
« Odpověď #59 kdy: 12 Října 2016, 17:06:50 »

Zakladateli, nemáme to přesunout do neveřejné části? IMHO je případ nyní již ze strany úřednictva jednoznačně identifikovatelný.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.