30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na chodníku  (Přečteno 5055 krát)

tommi3

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkování na chodníku
« kdy: 01 Prosince 2014, 17:48:10 »

Zdravím vás všechny!

Dnes jsem na autě našel lísteček, který říká, že jsem parkoval na chodníku a teď přemýšlím, jak se z tohohle dostat.

Prvně bych se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti s tzv. Osobou blízkou II t.j. když provozovatel vozidla označí jako řidiče v inkriminované době konkrétní osobu a ta potom použije onu osobu blízkou? Tady čerpám z následujícího článku: http://pardubicky.denik.cz/z-regionu/na-ridice-zakon-plati-osoba-vzdalena-blizkou-nenahradila-20130504.html

Taktéž přemýšlím o druhé možnosti - nahlášení řidiče z jiného státu v EU. Jaké máte zkušenosti s tímto řešením? Obtěžují se úřady překládat dokumenty do exotických jazyků jako třeba Estonština atd.?

Děkuji moc za rady, Městskou Policií by podle mého názoru patřilo rozpustit a zaměstnat tak maximálně jako zametače ulic!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2014, 19:46:28 »

Prvně bych se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti s tzv. Osobou blízkou II t.j. když provozovatel vozidla označí jako řidiče v inkriminované době konkrétní osobu a ta potom použije onu osobu blízkou? Tady čerpám z následujícího článku: http://pardubicky.denik.cz/z-regionu/na-ridice-zakon-plati-osoba-vzdalena-blizkou-nenahradila-20130504.html

Udanému řidiči nebyl přestupek prokázán a SPRDEL (správní delikt).


Taktéž přemýšlím o druhé možnosti - nahlášení řidiče z jiného státu v EU. Jaké máte zkušenosti s tímto řešením? Obtěžují se úřady překládat dokumenty do exotických jazyků jako třeba Estonština atd.?

To samé, ale o něco širší taktické možnosti.

Obě varianty se tu řešily.

Jako další tu byly použité:
Osoba zemřelá: udaný řidič v době mezi přestupkem a správním řízením zemřel. Úřadu pak nezbývá než to odložit. Na tom už skončily spousty případů, ale úřady to štve a snaží se provozovatele dostat i za cenu nezákonného postupu. Hlavně pokud má provozovatel více přestupků a soustavně udává různé zemřelé osoby.

tzv. varianta Helmut: udaný řidič je cizinec bydlící na adrese ze které provozovatel dokáže získat poštu. Úřad ho obešle, cizinec pošle na úřad přiznání a následně zmizí.

a taky varianta to ignorovat a vůbec neodpovídat. V Praze a dalších místech s hodně přestupky to tím možná i skončí. A i když neskončí tak se musejí pokusit řidiče určit a to znamená zeptat se provozovatele. Takže nejspíš přijde podobný dopis, ale získáte minimálně pár měsíců času. Když to dál posunou až po mnoha měsících tak můžete udat i sám sebe a aktivním přístupem k délce řízení to nechat promlčet. (To udání sám sebe je protože jinak to hodí na SPRDEL a ten má delší promlčecí dobu než přestupek.)
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2014, 20:43:30 »

Taky jsem řešil něco podobného akorát s firemním vozidlem... Rozhodl jsem se pro variantu, že mě šef práskne aby měl klid a ja už se na úřadě domluvím, že se vlastně žadný přestupek nestal, což u parkovaní na chodníku není nijak problematické... Na toto téma jsem nastudoval všechny podklady na tomto fóru. V případě zájmu se rád podělím o získané vědomosti.
Pěkný den
IP zaznamenána