30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přišla mi Výzva na podání vysvětlení. Co teď? O papíry nemůžu přijít  (Přečteno 21817 krát)

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Vážím si každé odpovědi zde, okno prasklé opravdu bylo, ale bylo vyměněno v termínu, který byl stanoven, spíše který je stanoven zákonem. Každopádně pokud by měli nějaké důzaky tak by nepsali 125c, písm. k, ale psali by přesnou specifikaci nebo se pletu??
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Ono je to v této chvíli hlavně úplně jedno. Úřad může kvalifikaci měnit dle libosti.
Chápu, že máte snahu se v tom pitvat a vyčíst z toho i něco, co tam třeba ani není, ale to nemá smyl.

Takže teď je pošlete do háje a uvidíte, jestli se ještě někdy s něčím ozvou.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Má být uvedeno i to, proč se nemohu dostavit osobně??
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Ne. Odmítáte podat vysvětlení, proto se nedostavíte. Adresa, podpis.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Právě proto, že v tom neumíte chodit, vám tu všichni radíme - NECHOĎTE TAM! Prostě jim napište, že v souladu s čl. 37 LZPS odmítáte podat vysvětlení a s přihlédnutím k minimalizaci nákladů tak činíte písemně. Na ústním jednání budete proti sobě mít někoho, pro koho je denním chlebem "stříhat ovce" a to prostě nemůžete ustát (s pravděpodobností hraničící s jistotou). Ale jestli chcete zažít pocity myši v kočičí kleci, užijte si to a přeji vám hodně štěstí. Konečně - jste plnoletý, máte volební právo a rozhodnutí tak jako tak bude jen vaše.

Těch mistrů, kteří si správní orgán umí namazat na chleba, těch tu je jen několik. Písemné vyjádření má navrch tu výhodu, že ho nemůže úředník ohnout podle svých potřeb - třeba změnou pořadí slov, změnou slov za zdánlivá synonyma... Osobně proto vždy volím formu písemného vyjádření, při kontrole ze strany PČR mi trvá, než najdu všechny doklady a odpovědi na otázky (není-li již zbytí) se omezují na prosté ano/ne. Poslední dvě kontroly už mi PaChové ani nedávali dýchnout a smutně koukali na ta auta, která "bez užitku" projela kolem.

Mimochodem - je myslím zbytečné uvádět a natož dokladovat, kdy a kde vaše auto prošlo STK. To si úředník může zjistit sám, je za to placen. vy tuto informaci dáváte ve svém volném čase, který vám nikdo neproplatí.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

krása střídá nádheru tady. Jsem opravdu překvapen. Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit přesnou specifikaci jak jim napsat ten dopis..? Nějak samozřejmě normálně, žádné hulvátství. Plus mám poslat ještě hned další dopis že žádám o spis..? Jak si o ten spis napsat prosím? Vy mě tu musíte mít za totálního dementa, chápu. Ale aspoň mě to naučí pro příště a nebudu mít takové debilní dotazy..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Zkuste to napsat sám. Zatím jsem neviděl vůbec žádnou snahu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

hrac:
A proč tam chcete jezdit něco vysvětlovat?

Sám píšete že to je daleko a jet tam vadí víc než zaplatit pokutu..
navíc vysvětlováním žádnou moc výhodu nezískáte.. jedině se dá čekat že budou přesvědčovat ať se přiznáte a zaplatíte na místě aby si mohli udělat čárku za vyřízený případ..

Já to rozepíšu co se asi stane..

Varianta 1.. pojedete vysvětlovat..
Asi budou ukecávat ať zaplatíte na místě..

Když zaplatíte na místě tak to skončí.. ale musel jste tam jet a zaplatit pokutu.

Když nezaplatíte tak bude podání vysvětlení a tam se budou snažit získat něco použitelného proti vám..
Když nezaplatíte na místě a řeknete něco použitelného jako důkaz tak zahájí správní řízení.
Výsledek.. správní řízení a musel jste tam jet.

Když to popřete nebo odmítnete výpověď.. tak jste ve stejné situaci jako když jim to pošlete dopisem, ale musel jste tam jezdit.

Varianta 2.. dopisem odmítnete vypovídat..
Úředník dá na jednu stranu šanci na výběr pokuty a na druhou kolik s tím bude práce.. a pak to buď zahodí a nebo zahájí správní řízení.

Výsledek je buď že to skončí a už se nic nestane a nebo bude správní řízení. Ale nemusel jste tam jet.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Rozumím, ale co když chtějí jen dát mírnější trest abych mlčel a neměli s tím práci a nebo když to budu takhle salámovat tak použijou to co mají (jestli teda mají) A dají mi plnou raketu?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Výše pokuty musí mít odůvodnění, pakliže jste notorický přestupkář může být maximální, pakliže máte minimum přestupků musí být u spodní hranice. Zda se přiznáte nebo budete dělat obstrukce je bezpředmětné, aspoň u mě to tak vždy bylo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Rozumím, ale co když chtějí jen dát mírnější trest abych mlčel a neměli s tím práci a nebo když to budu takhle salámovat tak použijou to co mají (jestli teda mají) A dají mi plnou raketu?

Kdyby dali pálku s tím, že nespolupracujete, tak je odvolačka nakope do zadku. Nespolupracovat je základní právo pachatele.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

řekl bych, že toto je můj 2. přestupek. Pokud tedy nepočítám 1x špatné parkování. Proto píši, že v tom neumím chodit.

Prosím!! Co musí zpráva obsahovat aby byla adekvátní při jejich pročítání a brali ji jako omluvu za nedostavení se?? Jméno, nedostavím se na vysvětlení z důvodu toho, že odmítám dle čl. 37 LZPS podat výpověď. Dále prosím o zaslání spisu tohoto údajného přestupku, kvůli kterému jsem obeslán.

Nebo musím o zaslání spisu zažádat spešl v jiném dopise a uvést některý ze zákonů? Předem díky!
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Koneckonců i toto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2864.msg35363#msg35363 je podání podle správního řádu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Takže bych to vesměs napsal špatně...?
IP zaznamenána