Procesní záležitosti > Žádosti o spis

Žádost o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle InfZ

(1/11) > >>

jkraus222:
Přikládám vzor žádosti o pořízení kopie spisu a zaslání poštou podle Zákona o svobodném přístupu k informacím (http://portal.gov.cz/app/zakony/download?idBiblio=47807&nr=106~2F1999~20Sb.&ft=pdf)

Uveďte jméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého pobytu a adresu pro doručování, pokud se liší od místa trvalého pobytu (nebo pokud chcete spis poslat jinam než na trvalé bydliště). Všechny tyto údaje jsou povinné (§ 14 odst. 2 InfZ).

Uveďte adresu správního orgánu, po kterém kopii spisu žádáte, a datum vyhotovení (nejlépe den, kdy to odesíláte).

Dále uveďte spisovou značku a číslo jednací (pokud znáte jen jeden údaj, tak ten, který znáte).

„K dané žádosti dále uvádím následující“ je tam v podstatě navíc, ale pokud jsem to tam nepsal, naprosto běžně se mi stávalo, že mi ouřada drze tvrdil, že se InfZ na poskytnutí kopie spisu nevztahuje, že mám nárok na pořízení kopie jedině podle správního řádu (což je ovšem právo spojené pouze s nahlížením do spisu, tzn. s povinností jít tam osobně, podle správního řádu nejsou povinni kopii spisu někam posílat!) apod. Od té doby, co tam píšu toto poučení (asi 2 roky), se mi to už nestalo ani jednou.

Žádost podepište a pošlete doporučeně poštou.

jinn:
Myslím, že není na škodu být seznámen i s tím,  kdo uvedený přestupek řeší. S odkazem na § 15 odst. 4., zák. č. 500/2004 Sb., správní řád., jsem takto získal okruh osob, které řízení vedou, resp. se zastupují. Samozřejmě vše zabaleno pod 106/1999 Sb. :)

jorgeek:
Jen se chci zeptat, komu po uplynuté lhůtě 1 roku zaslat tuto žádost. Jestli první instanci nebo druhé, ke které jsem se odvolal poté, co první instance trvala na mé vině. A jinak díky za vzor.

jkraus222:
Buď to můžete v této podobě poslat na první instanci, kde by měli postupovat tak, že to předají k vyřízení nadřízenému orgánu.

Nebo to můžete poslat rovnou nadřízenému orgánu, ale v tom případě musíte srozumitelně popsat, co chcete, aby to mohli dohledat (žádám o kopii spisu, kterou vedl správní orgán XY pod sp.zn. X. V řízení bylo vydáno rozhodnutí, proti kterému jsem dne Y podal odvolání, jež byl správní orgán XY ze zákona povinen postoupit i s celým spisovým materiálem Vám jako nařízenému správnímu orgánu...).

jorgeek:
Díky za odpověď  :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi