Procesní záležitosti > Žádosti o spis

Odvolání- nezaslání spisu z důvodu speciality správního řádu proti InfZ

(1/6) > >>

Ymmies:
Dneska mi "hh" poslal šablonu možného odvolání a s jeho svolením jí dávám sem jako inspiraci. I když říkal, že to psal v rychlosti, myslím, že je to napsáno velice pěkně. Pokud budete ze šablony vycházet, prosím alespoň o přeformulování/vynechání/přidání některých věcí, aby jim nepřišlo x stejných odvolání. Dalo by se to spojit s tou šablonou co je už zde na fóru, nebo přidat toho Pecinu. Pokud s tím napsáním někdo bude potřebovat pomoct, napište mi. Budu se snažit to dát s vámi nějak dohromady.

Díky.

macoch:
Mužete to prosim nahrát do Žádosti o spis? Tady to nikdo nenajde

zwerg:
Na základě výše uvedeného


--- Citace ---odvolani-infz-anon.rtf
--- Konce citace ---

jsem vytvořil body do stížnosti nebo odvolání pro případ, že úřad nechce poslat kopii správního spisu s odkazem na rozsudek NSS 7 Ans 18/2012-23 ze dne 13. 12. 2012. Je to napsáno obecně a lze to použít i v případě, že je žadatel účastník řízení.

mila6032:
Do prvního příspěvku přidány obě šablony ve formátu *.doc

hk:
Bohužel jsem tu nenašel žádné ohlasy na to, jak kdo s odvoláním dle tohoto vzoru uspěl. Proto přidám svojí zkušenost.
Podal jsem žádost dle InfZ, kde jsem žádal o zaslání kompletní spisové dokumentace do datové schránky. Žádost byla samozřejmě městským úřadem zamítnuta a proto jsem se odvolal ke krajskému úřadu. Nepoužil jsem přímo tento vzor, ale čerpal jsem z něj a své odvolání jsem opřel o judikáty v něm uvedené.

Krajský úřad shledal, že má žádost splňovala veškeré náležitosti a jasně specifikovala, že požaduji, aby byla vyřízena dle InfZ. V odůvodnění je uvedeno, že aplikace § 38 správního řádu nemá přednost před InfZ. Proto má být žádost vyřízena dle InfZ. KÚ tak zrušil zamítavé rozhodnutí a věc vrátil k opětovnému projednání.

Kdo si chce počíst, přikládám text odůvodnění.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi