30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nový režim na zúženích D1. Každý, kdo překročí rychlost, dostane pokutu  (Přečteno 4388 krát)

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

 A je to tu:
Ministerstvo dopravy vyhlašuje válku řidičům, kteří nedodržují maximální povolenou rychlost v opravovaných úsecích na dálnici D1. Díky novým radarům dostane od začátku příští stavební sezony každý šofér, který ve zúžení pojede rychleji než osmdesát kilometrů v hodině, automaticky pokutu...

Všichni nejsou pro
Ne všichni však plán vítají. Ministerský záměr děsí například radnice v městech, která se nacházejí u dálnice, a budou tak muset všechna překročení zákona řešit. „U nás se bude opravovat příští rok, o tom, jak se s nárůstem počtu pokut vyrovnat, s námi ale ministerstvo zatím vůbec nejednalo,“ řekl serveru Lidovky.cz šéf odboru dopravy velkomeziříčské radnice Jiří Pospíchal.

http://www.lidovky.cz/novy-bic-na-sofery-kazdy-kdo-v-dalnicnim-zuzeni-pojede-rychleji-dostane-pokutu-19c-/zpravy-domov.aspx?c=A151122_160426_ln_domov_ele
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil

Moc se mi líbí, že protestují hlavně obce a města v blízkosti uzavírek, protože toho budou mít hodně! Pokud toho bude 34 tisíc přestupků za týden, tak bych chtěl úsekové měření všude :-)
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

No, ono asi bude navic i par nehod z "lepeni"...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Mam zpravy o tom, ze pri nehode si policie necha od RSD vytahovat informace, co svitilo na informacni tabuli.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

dálnice, a budou tak muset všechna překročení zákona řešit. „U nás se bude opravovat příští rok, o tom, jak se s nárůstem počtu pokut vyrovnat, s námi ale ministerstvo zatím vůbec nejednalo,
To si jako stěžuje, že nebude vědět, co s penězi?

Pokud není kurva, může většinu bagatelních překročení házet do koše s tím, že nebyl naplněn materiální znak. Zákon mu neukládá *povinnost* vybírat pokuty.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Problém pro obce asi bude povinnost přestupek projednat. Může ho sice odložit před zahájením řízení, ale to lze pouze v zákonem stanovených případech a materiální aspekt tam není. Teprve až řízení o přestupku zahájí, může řízení zastavit - chybí materiální aspekt = není přestupek. Ale musí při tom o dost více papírovat.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

Obavám se, že vše stejně časem přehodnotí a pojmou to jako dočasný zlatý důl. Spíš se děsím možnosti, že je (Č. vohrnutýho  ;)  ) napadne nakalibrovat k tomu i úseky mezi opravami a vezeme se durch...
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil

Problém pro obce asi bude povinnost přestupek projednat. Může ho sice odložit před zahájením řízení, ale to lze pouze v zákonem stanovených případech a materiální aspekt tam není.
Pokud by šlo o fotky ze stacionárů, tak žádnou povinnost nemá. Prostě udělá zápis, že nebylo zjištěno jednání mající znakY přestupku a tedy není možno iniciovat postup s určenou částkou, s. ř. a sprdelem.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Muhehe, jak to chtějí stíhat, když jeden radar chytí 34 000 pyrátů za týden?!    :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

nechápu...já jsem tam v provozu nepotkal žádnýho piráta, a jelo se tam slabých 75...takže teď se tam bude jezdit 60....kurva to to ti kreténi chtěj celý zašpérovat nebo Bureš koupil fabriku na radary ?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

nechápu...já jsem tam v provozu nepotkal žádnýho piráta, a jelo se tam slabých 75...takže teď se tam bude jezdit 60....kurva to to ti kreténi chtěj celý zašpérovat nebo Bureš koupil fabriku na radary ?

To je přesně ono. Vzhledem k pracovní činnosti v ČR, kdy, pokud jsou tabule, je na nich vetšinou hláška TECHNOLOGICKÁ PŘESTÁVKA, tak to je dost tristní. Pokud cedule nejsou, tak o rozdělané práci svědčí zejména odstavené stavební stroje. Loni jsem jel po jednom 15-ti kilometrovám úseku ve 3 odpoledne a potkal jsem skupinku pří dělníků a jednoho bagru. To bylo vše. Jako pokud nechaj aspoň 80, tak dejme tomu, ale jelikož jejich oblíbená je 60, pak to bude mazec :)
IP zaznamenána