30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] řízení bez řp  (Přečteno 10649 krát)

bmw530xd

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] řízení bez řp
« kdy: 24 Listopadu 2014, 13:05:53 »

Dobrý den,
musím řešit nemilou věc...
známému jsem půjčil auto, ale byl jsem opilý a on taky (to jsem nevěděl)..ale to je jedno trest jsem dostal následující:
odnětí svobody na 2měsíce s odkladem na zkušební dobu 12měsíců + 12 měsíců zákaz řízen skoro za nic...

od 8.10. jsem odevzdal řp

bohužel dne 10.11. jsem musel nutně řídit a bohužel mi chytli policajti pokuta 1.000,- Kč s tím, že jsem nedal přednost chodcům zaplaceno na místě s tím, že jsem řekl, že jsem zapomněl řidičák...

co teď? bude se něco dít dál? nebo jsem měl štěstí???

Děkuji všem..
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:řízení bez řp
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2014, 13:40:04 »

Já to asi nechápu a nebo mě něco (a to docela zásadně) ušlo.  :D

Ty jsi známému půjčil auto, nevěděl jsi o tom že pil a nějakým záhadným způsobem jsi dostal trest.

Můžeš to nějak doplnit?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:řízení bez řp
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2014, 13:47:03 »

Dobrý den,
musím řešit nemilou věc...
známému jsem půjčil auto, ale byl jsem opilý a on taky (to jsem nevěděl)..ale to je jedno trest jsem dostal následující:
odnětí svobody na 2měsíce s odkladem na zkušební dobu 12měsíců + 12 měsíců zákaz řízen skoro za nic...

od 8.10. jsem odevzdal řp

bohužel dne 10.11. jsem musel nutně řídit a bohužel mi chytli policajti pokuta 1.000,- Kč s tím, že jsem nedal přednost chodcům zaplaceno na místě s tím, že jsem řekl, že jsem zapomněl řidičák...

co teď? bude se něco dít dál? nebo jsem měl štěstí???

Děkuji všem..

Ano dít se bude. Pokud to nezjistí samotní policisti, tak určitě úřad, hned poté, co jim PČR zašle oznámení o uložení pokuty.
Úřad jim to pak vrátí, protože je podezření, že se osoba dopustila trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
PČR zahájí úkony v trestním řízení, předá to státnímu zástupci a ten s obžalobou soudu.
Soud uloží trest a reálně hrozí odnětí svobody na 2 měsíce + přitlačí na zákazu řízení.
Jediná možnost, že by se nic nedělo je, že to byla pokuta bez bločku, nebo že PČR neoznámí úřadu, že osobě uložili blokovou pokutu. Na štěstí bych v tomto případě nespoléhal.
IP zaznamenána

bmw530xd

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:řízení bez řp
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2014, 15:21:42 »

Dekuji, myslite je moznost s dobrym pravnikem to uhrat na vpp a zakaz a prodlouzeni podminky?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:řízení bez řp
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2014, 16:35:20 »

Dá se to podle mě docela dobře hrát na zpochybnění totožnosti řidiče. Samozřejmě neznám situaci a nevím, co a jak mají fízlové zdokumentované, ale situace není tak špatná, jak se může zdát. I třeba v případě, že si opsali číslo OP, bych tvrdil, že jsme v autě jeli tři, fízlové ztotožnili všechny a mě označili za řidiče omylem, protože ve skutečnosti řídil X. K omylu zřejmě došlo, jelikož je vozidlo psáno na mě a pokutu za X jsem zaplatil také já, jelikož X u sebe neměl hotovost. Tyto osoby by to pochopitelně musely potvrdit.

A rozhodně bych do toho šel s advokátem, protože reálně hrozí, že Vám za maření výkonu úředního rozhodnutí promění tu podmínku 2 měsíce plus pár měsíců přihodí navíc a půjdete si sednout.
IP zaznamenána

garlic

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:řízení bez řp
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2014, 18:21:08 »

Podle mého názoru to první odsouzení nikdo řešit nebude, o tom uz je rozhodnuto.
Teď bych počkal jestli to někdo začne řešit nebo ne..
Pokud ano, tak soud nebude zkoumat predchozi rozhodnutí - bude řešit zda jste mařil nebo ne.
Co jsou ty závažné důvody, nejde o krajní nouzi?
Přestože si myslím, že pokud nejste jinak trestaný než co uvádíte, tak je velmi nepravděpodobný nepodmineny trest odnětí svobody. Přesto ale jde o trestní věc a proto bych při obvinění kontaktoval právníka.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:řízení bez řp
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2014, 23:05:17 »

Dá se tvrdit, že se jedná o jednočinný souběh - nedovolené řízení (maření), při kterém nebyla dána přednost = jeden skutek.

Zákaz dvojího souzení a potrestání za týž čin - skutek - ve smyslu čl. 4 Protokolu č. 7 k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod brání též trestnímu stíhání a odsouzení toho, proti němuž dřívější přestupkové řízení o témže skutku trestněprávní povahy meritorně skončilo pravomocným rozhodnutím příslušného správního orgánu - bloková pokuta zaplacená na místě.
IP zaznamenána