30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Křivé obvinění Litomyšl  (Přečteno 5075 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
[WIN] Křivé obvinění Litomyšl
« kdy: 16 Srpna 2021, 21:35:23 »

Ta nevím zda to souvisí s tímto tématem, ale dnes 16.08.2021 jsem na poště vyzvedl další pozdrav z chráněné dílny. // edit: Tak to souvisí s tímto případem

Jsem předvolán k podání vysvětlení na 26.07.2021 a stroje času nemaje, vyhovět nemohu.

Tentokrát ale blekotají něco o trestním řádu. Váhám, zda je v takovém případě vhodné ignorovat a nebo by bylo lepší jim odepsat, že odpírám podání vysvětlení.
« Poslední změna: 14 Prosince 2021, 19:55:24 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2021, 23:02:02 »

No jelikož je dopis ze 12. července 2021, tak to předvolání bylo nejspíš skutečně zamýšleno na červenec, tedy už je skoro měsíc po termínu. V rámci pragmatismu je asi vhodné poslat odmítnutí.

Řízení je vedené v Pardubickém kraji, takže musíte sám posoudit, jestli máte v daném místě více potenciálních trestních řízení. Pozor na špatnou anonymizaci, dole v tabulce k nákladům je jméno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2021, 23:19:41 »

Děkuji za upozornění, anonymizace zlepšena.

Děkuji za postřeh, že se jedná o Pardubice. Pokud vím, tak jsem tam nikoho nezbil, nezabil, nic neponičil, neukradl ani nic podobného. (Co jiného řeší takový obecně kriminální opičák?)

V Pardubickém kraji toho moc nemám, snad jen
- údajné zveřejnění opičích údajů (toto vlákno)
- udání opičáka Jelínka
ale také by se mohlo jednat o trestný čin spáchaný někým jiným
- podezření, že se někdo vydával za opičáka <-- tak to bylo tohle
- pár Helmutů asi pochází ze skupiny "policie pátrá"
« Poslední změna: 14 Prosince 2021, 19:57:08 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2021, 23:53:34 »

Pokud došlo k udání opičáka Jelínka pouze ve věci přestupku, bylo by hodně kreativní pokusit se z toho uplést trestní řízení.

U TČ spáchaných někým jiným je dobré myslet na to, že podle spisové značky muselo k iniciaci trestního řízení dojít v letošním roce. Pokud jde o podezření, že se někdo vydával za fízla, měl jsem pocit, že ten udaný fízl byl v okresu Brno město/venkov, v tom případě by se věc projednávala taky tam (místní příslušnost je podle místa spáchání). Jelikož i předtím to projednávali v Pardubicích, tak tipuju, že půjde o pokračování zveřejnění údajů - můžou se snažit to napasovat na § 180 TZ, ovšem jak budou prokazovat tu vážnou újmu, to netuším.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2021, 00:03:00 »

Jestli by v rámci pragmatismu nebylo lepší poslat omluvenku, že se nedostavím, neboť nedisponuji strojem času. Odepření by pak šlo použít až (a pokud vůbec) se jim podaří doručit předvolání před nařízeným termínem.

Ohledně doručování:

Mám za to, že nelze použít fikce doručení, neboť nebylo vhozeno poučení a ani nemohlo být vhozeno, neboť použili malou obálku s červeným pruhem, na které IMHO poučení ani není.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2021, 13:33:47 »

I v rámci pragmatismu mi vycházejí varianty a) ignore a b) sdělení, že se mi výzva dostala do ruky až po nařízeném termínu, jako víceméně rovnocenné. Neznám detailně judikaturu, ale co jsem latentně pochytil z doslechu, neexistuje silný argument, díky kterému by se dala bezpečně aplikovat zkratka právo odepřít vysvětlení = právo ignorovat policejní orgán. (Aplikovatelnost I. ÚS 1849/08 analogicky je omezená, jinak se judikatura spíš točí kolem toho, že je povinnost se dostavit, tam si vyslechnout o co jde a co chce orgán vědět, a až na základě toho případně odepřít.)

Takže pokud máte neprůstřelnou verzi, podle které jste povinnost dostavit se zaviněně neporušil, je (v závislosti na přesném obsahu dopisu) možné jít i cestou ignore. Třeba pak budete předveden. Nebo vám bude uložena pořádková pokuta, které by ale neměl být problém se ubránit. No a čím déle se bude orgán zdržovat vaším naháněním či snahou vyděsit pokutami, tím déle mu bude trvat naučit se ty procesní výzvy oznamovat/doručovat tak, aby to fungovalo.

No a až vám konečně něco doručí včas, jde tam buď zajít, nebo si střihnout etudu na téma „Výzva k podání vysvětlení musí být dostatečně konkrétní z hlediska předmětu vysvětlení [...]“ (cit. Šámal a kol. Trestní řád I, II, III. 7. vydání. Praha: C. H. Beck, 2013, s. 1932.)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpna 2021, 01:55:22 »

Chráněná dílna to zkouší znova. Tak schválně jaký tam bude termín tentokrát.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpna 2021, 06:45:16 »

Pekne prodlouzeni ulozeni o mesic...  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #8 kdy: 24 Září 2021, 12:01:20 »

23.09.2021 doručena další výzva z chráněné dílny. Tentokrát už není termín podání v minulosti. Nově také víme, že jde o Svitavy (což mi také nic neříká).

Váhám nad třemi postupy:
a) Opět ignorovat.
b) Odepřít podání vysvětlení.
c) Písemně (nebo telefonicky) jim oznámit, že jsou málo konkrétní a proto nevím, zda odepřít nebo neodepřít podání vysvětlení. Ať to konkretizují a podle toho se rozmyslím.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2021, 12:11:40 »

Failsafe varianta je b) - dojít tam, vytěžit co nejvíc informací (o jakou věc jde, jakou v tom vy máte mít roli) a nic jim neříct. Je to dožádání, takže fízlovi, který to bude administrovat, to bude ukradené, zapíše, odešle a dá si koblihu jako odměnu za celodenní "práci".

U ignore hrozí pořádková pokuta. Asi by se dalo ubránit, ale je otázka, zda není efektivnější tomu předejít. Postup ad c) je relativně bezpečný, ale je to jen pokus provést variantu b) distančně - což by se mohlo podařit, ale při osobní návštěvě pravděpodobně získáte více informací.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #10 kdy: 24 Září 2021, 16:29:54 »

Tak jsem tam zavolal. Akceptace omluvy je podmíněna sdělením tel. čísla. :-)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #11 kdy: 24 Září 2021, 16:52:32 »

To je jen další husarský kousek, jako s tím nevpuštěním do okresu, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #12 kdy: 24 Září 2021, 17:00:52 »

Ne, to jsem fakt volal na 974 628 802 (na 974 628 805 to nikdo nebral).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #13 kdy: 22 Října 2021, 23:53:22 »

Z chráněné dílny dorazil téměř identický žvást, tentokráte si mne žádají na 22.10.2021 v 09:00. Vhozeno bylo 22.10.2021 v odpoledních hodinách. Budu ignorovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Křivé obvinění Litomyšl
« Odpověď #14 kdy: 26 Října 2021, 18:59:41 »

Ti fízlové jsou čím dál otravnější. Tentokráte jiné parazití hnízdo a v jiné věci (pravděpodobně ve věci udání nějaké Humlmutky).

20.20.2021 doručeno předvolání k podání vysvětlení na 25.10 2021 ve 14:00 hodin. Bohužel jsem byl již dříve předvolán na stejný den ve 13:00 k podání vysvětlení ohledně nějakého záboru na ÚMČ Brno-Líšeň.
22.10.2021 jsem jim poslal omluvu a požádal o jiný termín. (na chráněnou dílnu doručeno dle trackingu 25.10.2021)
26.10.2021 v 18:14 mi volal nějaký fízl

Už to začíná být fakt otravné, jeden by čekal, že omluvenka doporučeným dopisem bude stačit. Asi jim pošlu, že v souladu s § 61(3) zákona o fízlech odpírám podání vysvětlení a že se tedy nedostavím a ať už neobtěžujou. Nebo nějaký lepší nápad?
IP zaznamenána