30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12

Autor Téma: pomoc  (Přečteno 19397 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #105 kdy: 30 Srpna 2021, 11:04:52 »

Pokud byl tenhle hysterický záchvat spuštěn pouze sprdelní výzvou, co bude následovat po oznámení o zahájení řízení? Bombový sebevražedný útok?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #106 kdy: 30 Srpna 2021, 11:18:26 »

jedinou mou urážku člena fora, prosím
" ... zato ty .goyi si naprostý genius, tedy uředník neb policajt,blahopřeji, a klaním se tvé majestátnosti, ..."

Staci? Ty ostatni blaboly jste po sobe smazal (a ostatni meli tolik rozumu, ze je necitovali) takze dalsi radobyvtipne bonmoty na adresu clenu tohoto fora jsou asi zaplatbuh pryc.
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #107 kdy: 30 Srpna 2021, 11:46:19 »

proč hned nenapíšete.že tady je uzavřená komunita, hiearchicky rozčleněna na stále členy, moderátory, hard core, a kdoví jak ešče,a je primárně určena pro děti tak do 35 let
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #108 kdy: 30 Srpna 2021, 12:01:35 »

A zas urazky :D

Slusnemu cloveku, ktery polozi normalni a jasny dotaz se tu vzdy vsichni snazi pomoci. Ve vasem pripade jste pomoc (nebo alespon snahu o ni) dostal take. A stejne nejste spokojeny a urazite.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #109 kdy: 30 Srpna 2021, 12:11:24 »

ad výzva:  každý ukon uřadu vůči občanu , který může skončit sankcí je řízením nebo tak:) v řízení z moci úřední dotčené osoby, jimž má rozhodnutí založit, změnit nebo zrušit právo anebo povinnost nebo prohlásit, že právo nebo povinnost mají anebo nemají. [...]
Zase vám tam chybí nějaký závěr, případně otázka.

Trvám na tom, že výzva není rozhodnutím, nezahajuje řízení. A i kdybychom připustili, že o rozhodnutí svého druhu jde (s logikou, že jím je založeno subjektivní právo zaplatit odpustek), tak nemáte jak to dostat k soudu - i kdyby to nakrásně bylo rozhodnutí ve smyslu SŘS, a bylo nezákonné, tak jelikož zakládá pouze právo a neukládá žádnou povinnost, nemohlo nijak zasáhnout do vašich veřejných subjektivních práv, což je ale předpokladem žaloby (proti rozhodnutí, i proti nezákonnému zásahu). Jediná alternativa, ve které by snad nějaká žaloba mohla být alespoň hypoteticky přípustná (i když na 99.99 % ve finále též neúspěšná), by spočívala v tvrzení, že chcete právo zaplatit určenou částku využít, ale úřad postupoval nezákonně při stanovení výše částky, určením vyšší než odpovídající částky do vašeho práva zbavit se odpovědnosti zaplacením zasáhl ...

Ale jinak vám nijak nebráním mít jiný názor a zařídit se podle toho, jako dítě do 35 let bych si nic takového nedovolil. Takže pokud trváte na tom, že výzvou bylo zahájeno správní řízení, jehož jste účastníkem, a rovnou bylo i rozhodnuto, a toto rozhodnutí je nezákonné, tak s touto argumentací podejte proti tomu "rozhodnutí" odvolání, a až ho nadřízený SO zamítne jako nepřípustné, tak proti tomuto zamítnutí podejte žalobu ke správnímu soudu podle § 65 SŘS. A abyste to měl opravdu pojištěné, tak pro jistotu můžete zkusit i žalobu proti nezákonnému zásahu podle § 82 SŘS. Bude vás to sice stát dohromady 5000 Kč na soudních poplatcích a dočkáte se jen ryze formálního odmítnutí, v lepším případě vám soud napíše jinými slovy totéž, co já zde, tedy že nejde o rozhodnutí ani jiný zásah do subjektivních práv, ale znáte to, zkušenost je nepřenosná, můžete někomu 100x říkat, že ta kamna pálí, stejně si na ně sáhne. To platí pro starce stejně jako pro děti do 35 let ...
« Poslední změna: 30 Srpna 2021, 12:31:43 od hh »
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #110 kdy: 30 Srpna 2021, 12:25:35 »

hh ...vaše odpověd má logiku, a jen potvrzuje zhovadilost práva, nicméně zkuste vyvrátit domněnku, že jde o žádost o uplatek, a maskovaný kecy o právu, kdy v jiných případech, jak sám jste uvedl, se zkoumá podstata věci, a formálně jedno to jest, když zaplatím, nebude stíhán někdo další, a že je to v tom případě zabaleno do přehršle krásných slovíček, tentokrát to je jedno ,?
IMHO: uřady se mnohokrát ohánějí formolkou , zneužil právo, a přitom totok není krásnějšího zneuživání práva kdejakým negramotou v kdejaké prdeli
čili rada zde rady moudrých zní: nechat se ojebávat těma stvůrama na uřadech které tyjí z arogantní politiky panstva vuči slušným občanům,?
« Poslední změna: 30 Srpna 2021, 12:39:18 od jungvoj »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #111 kdy: 30 Srpna 2021, 12:48:04 »

jungvoj > Mě na vás fascinuje ta urputná a sebevědomá představa (čti: blud), dle které jste přišel na něco, co ještě nikoho před vámi nenapadlo a pouze vy víte, jak výzvy k uhrazení určené částky soudně rozbít, ale nikdo vám nechce pomoct. Fascinuje mne, že ačkoliv víte o problematice sankčních správních řízení zjevně ho*** nic moc (výzvu, která stojí úplně mimo správní řád a SprŘ se dotýká maximálně v oblasti doručování, považujete za rozhodnutí/správní řízení) a xkrát vám tu bylo vysvětlováno jak se věci mají, vy stále hledáte nějaký alternativní výklad. Kdyby nějaký takový postup, který navrhujete vy, možný byl, tak vězte, že by už někoho dávno napadl.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #112 kdy: 30 Srpna 2021, 13:08:24 »

proč to píšete takovým, řekněme urážlivým tonem, to že jsem v danej problematice blbej mi nemusíte připomínat, tedá krom metrologie, jinak bych tu snad nebyl, dále . proč donehonestujete mou snahu o lepčí svět, můj názor je, že výzva provozovateli je naprosté obludárium v právu, a je třeba proti němu bojovat , tak nějak mám pocit, že tady byla flinta hozena do žita, ale pozor, aby nedošlo k omylu, osobně jsem pro umravnování řidičů , kteří nectí pravidla, s tím nemám problém, ovšem, jen když je to v souladu s právem,
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #113 kdy: 30 Srpna 2021, 13:11:50 »

jungvoj: Já souhlasím s tím, že to je nemravný institut, a i po formální stránce jde o legislativní zmetek. Nenazýval bych to uplácením, to má úplně jiné definiční znaky, tohle je spíš státní terorismus. Ale je to součást platného práva, a žádná ze složek moci na tom zatím nehodlá nic měnit - exekutiva (jejíž výkon je v této věci svěřen především obcím) si to prolobovala, ve velkém na tom rýžuje, zákonodárce spíš ještě utáhne šroub, než aby to zrušil či nějak korigoval, obecné soudy dělají zhruba to co obvykle, tedy korigují největší excesy a dohlížejí na to, aby ta buzerace probíhala podle zákona - je to sice dost dlouhý řetěz, ale pořád lepší, než kdyby nebyl vůbec žádný (takový systém, kde přístup k soudu není vůbec nebo je mnohem komplikovanější a reálná autorita soudu blízká nule, není až tak těžké si představit, stačí se trochu rozhlédnout za hranice Kocourkova). A jediný orgán, který by s tím kromě zákonodárce mohl něco udělat, totiž Ústavní soud, to zatím kryje.

Tedy ne, není to jedno, ale já s tím neumím momentálně dělat nic lepšího, než to, co už dělám, tedy že přispívám na toto fórum, pomáhám řešit konkrétní případy, a kdyby se naskytla příležitost dostat k soudu něco, co by mělo šanci a v případě úspěchu by to pomohlo i jiným než přímým účastníkům, též to podpořím. Zatím je to boj s větrnými mlýny, ale nevzdávám to. Dokonce trávím čas i diskusí s různými exoty - s mlhavou nadějí, že třeba první, kdo dosáhne významého průlomu, bude někdo, komu stačilo nevědět, že to nejde. Budete to vy?

Zpět na zem. Ta konkrétní výzva, kterou jste dostal - co tedy přesně vám na ní vadí? Že v ní jsou chyby, že po vás někdo chce "úplatek", nebo vám to vadí z principu? Pokud to třetí, tak viz výše, ostranit to ze světa je běh na dlouhou trať. Pokud to prvé nebo druhé, tak na to už odpověď máte, prostě to neplaťte (tím máte vyřešené to uplácení) a ty chyby ignorujte, nezaplacená výzva má účinky zhruba jako diplom za 8. místo ve válení sudů.
« Poslední změna: 30 Srpna 2021, 13:33:54 od hh »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #114 kdy: 30 Srpna 2021, 13:56:53 »

Vážení kolegové, netřeba trolla nadále krmiti. Zvažte uzamčení vlákna, protože tahle záležitost evidentně nemá žádný positivní vývoj…

* EDIT: Diskuze se po zdánlivě nekonečné záplavě překotných tvrzení začíná vyvíjet nějakým smysluplným směrem. Uznávám, že do určitého okamžiku to sice byla zábava, ale zkuste nechat pana hh "pracovat", třeba se z toho ještě vyloupne něco přínosného. /IZS
« Poslední změna: 30 Srpna 2021, 16:21:17 od IZS »
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #115 kdy: 30 Srpna 2021, 14:01:10 »

odstavec 1 a 2, se shodnem , alespon v tom  nejsme vepři,
ad konkrety, už je cca 5let a dosud to není uplně ukončeno,,,dostal jsem výzvu, jako provozovatel, že mám prásknout řidiče, proti tomu jsem podal odpor, jak ve výzvě bylo řádně uvedeno, s tím at označí jakýkoliv rozhodnutí orgánu, že přestupek se stal, neb konstatování uřadu, že přestupek se stal , není nijakým rozhodným rozhodnutím, tedy do  rozhodnutí o přestupku, nehodlám dál jednat, no spadlo to do správního řízení o přestupku provozovatele, ze 700kaček to navýšili na litr za správko, a pokutu provozovatel 2500kaček, ha ha ha , nicméně , na základě toho co jsem již uvedl výše, se neobnovilo jednání o přestupku původním, ačkoliv jsem argumentoval tím, že jestli jsem obviněn že jsem nezajistil aby nebyl spáchán přestupek jsem i automaticky učastníkem řízení o přestupku samem, což bylo zamítnuto fšemi orgány v odvoloní dovolání atd, což jednoznačně bylo v rozporu, protože správní řád hovoří o tomto jasně , že učastníkem řízení jest každý, kdo se toho dovolává , a to do doby, než se prokáže opak, opak je potřeba prokázat rozhodnutím, v kterem je zdůvodnění, proč není ten který učastníkem, čili jsem byl jednoznačně krácen na svých právech, které jsem nemohl plně uplatnit v řízení, to řízení pak bylo přerušeno, neb jsem z důvodu zdravotních a socialních požádal o přeložení na uřad v mém bydlišti, což se povedlo, v tom kraji, dle vyjádření jednoho uředníka, jsem byl ojedinělý případ, kdy přestupek přenesli do místa bydliště, ovšem uřad v místě bydliště podal odvolání, proti tomuto rozhodnutí, kterému bylo vyhověno, a případ šel zpátky na původní obec, to je to co týče formální záležitosti, souběžně běžela ta metrologická, pracovně ji tak nazvěme, je pravdou, pro pracovní zatížení jsem tu formální část vzdal, zaplatil 3,5litru fiat měny, s tím , že obec a stát fšechny ty ukony musely stát nejméně pětkrát více, tedy win win,
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #116 kdy: 30 Srpna 2021, 14:55:42 »

Ohledně té reflexe. Pokud je to na nějakém dvouproudém okruhu v obci, tak při rozdílech rychlostí obou vozidel může nastat to, že dotyčnému chudákovi bude naměřeno klidně např. 85+40 a to už hrozí zákaz řízení.
Ale pravda je, že ta reflexe je velice nepravděpodobná. Navíc by a) byly dvě vozidla na snímku (změřené a předjížděné těsna před ním), nebo b) předjížděné vozidlo když by ještě na snímku nebylo (ještě by bylo vůči předjíždějícímu daleko), tak by muselo vybočovat doleva, aby se paprsek odrazil k radaru.
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #117 kdy: 30 Srpna 2021, 16:04:15 »

nepravděpodobné, ale ne nemožné. ,,,,,v případě pochybnosti ve prospěch delikfenta či tak nějak ,
navrhuji zde přítomným, at se mrknou na ty svoje fotky, kolik aut se mota kolem těch jejich, čili kolik fotek tak nějak vyhovuje tomu co píše jungvoj a panek ,
k tomu pro zájemce, mám dva postřehy, ale ty nebudu publikovat veřejně, .....jak seznámit forum s oněmi poznatky neveřejně?
IP zaznamenána

jungvoj

  • Host
Re:pomoc
« Odpověď #118 kdy: 30 Srpna 2021, 16:08:13 »

k tomu mám dotaz: jaká je jistota, že forum nezaložilo mosad fbi cia stb bis kgb a podobné lidumilné organizace mající za cil nás ochránit,?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:pomoc
« Odpověď #119 kdy: 30 Srpna 2021, 16:20:02 »

Pokud na fórum nepřistupujete prostřednictvím Tapatalku na svém mobilním zařízení, tak vpravo nahoře máte logo OSBIDu, což je spolek "Občané za Svobodnou a Bezpečnou Individuální Dopravu". (Nejsem si jistý, zda správně vystihnu ten vztah, ale) fórum víceméně navazuje na web D-FENS, se kterým, jak jsem pochopil, jste již obeznámen.

Ad neveřejné řešení: V zásadě nevidím důvod, proč by bylo nutné tyto informace, navíc zjevně technického charakteru, řešit neveřejně. Naopak žádoucí je, aby pokud existuje nějaká možnost, jak do měření hodit vidle, byla tato informace přístupná co nejširšímu okruhu osob. Pokud chcete neveřejně řešit vaši kausu, tak to možné je (ačkoliv jsem pochopil, že by mělo být již dávno promlčeno?), ovšem vyřešené případy rovněž přesouváme do veřejné sekce (ukončených případů, aby odtud lidé mohli čerpat). Na rozdíl od procesní taktiky se nedá předpokládat, že by orgán technické nedostatky RAMERu nějak "ošetřil", ta vada tam prostě bude a pokud to povede k eliminaci radarů coby metrologicky schválených měřidel rychlosti, tak ať.

jaká je jistota, že forum nezaložilo mosad fbi cia stb bis kgb
Ačkoliv účel tohoto fóra považují někteří členové naší hardcore sekty za téměř posvátný, zatím se nám (asi naštěstí) podařilo upoutat pozornost pouze podprůměrných fízlů a průměrných správních orgánů (a některých podprůměrných, mezi nimi třeba MD, které ještě nedávno projíždělo soudní spory kvůli nedostatku personálu a neschopnosti dostavit se na jednání a najednou má dostatek parazitů na to, aby šmírovali 30kmh).
« Poslední změna: 30 Srpna 2021, 16:30:57 od IZS »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12