30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pricne pruhy na silnici 19  (Přečteno 5939 krát)

djh

  • Host
Pricne pruhy na silnici 19
« kdy: 14 Srpna 2016, 23:09:05 »

"Drobny" dotaz pro lepe zakonu znalych bych tu jeden mel :D

V loni nejaky bezmozek co mel furu volneho casu a kybl bile barvy rozhodl se skoditi motoristum, aby to na tech nasich silnich bylo zas o trosku nebezpecnejsich. :-\

Konkretne na mysli mam silnici c.19 pred mostem, ve smeru Humpolec > Stary Pelhrimov.

Puvodne byly oba pruhy volne, takze auto co melo v planu za mostem odbocit v pravo do Pelhrimova mohlo v klidu uz X kilometru predem (u Shellky) zustat v pravem pruhu a po podjeti mostu odbocit - viz obr silnice19-puvodniStav.

Toto, jak se zda bylo prilis jednoduche a nikoho neohrozujici reseni, takze se nejaky bezmozek rozhodl jednat  :x
A to tak, ze na silnici nacmaral "bile srafovani" (nenasel jsem to v zakone, tak prikladam ukazku silnice19-pruhy) a to v nekolik metru pred mostem, tedy cca v miste na obrzku silnice19 (ten neumely cerveny lichobeznik)... toto cele o velikosti cca 3m.

A protoze se vsichni (opravdu vsichni) ridici snazi dodrzovat vyhlasku/zakon, tak tyto bile pruhy opravdu objizdi.
Bohuzel toto ma za nasledek nasledujici nebezpecne situace, vsech jsem byl bohuzel jiz ucasten...  :(

1) 2 soubezne jedouci auta, obe samozrejme predpisove 90kmh... pred blizicim se "zuzenim" prave auto prudce zrychly (na nepredpisovou rychlost), udela mysku vlevo a nasledne po 3metrech zas vpravo a za mostem odboci. Ridic jedouci v pravem pruhy ohrozen timto manevrem dupne na brzdu.

1a) rozsireni bodu 1) pokud za autem vlevo jede dalsi auto, tak by to druhe v poradi rozhodne nabralo toho prvniho

2) 2 soubezne jedouci auta, obe samozrejme predpisove 90kmh... pred blizicim se "zuzenim" prave auto brzdi, aby se zaradilo za vpravo jedouci auto

2a) rozsireni bodu 2) pokud za autem vlevo jedou dalsi auta, tak auto jedouci vpravo musi v podstate zastavit, protoze zrovna tady auta fakt nezipuji  ??? ... anebo prejet bile cary

3) auto jedouci vpravo predpisove 90kmh... dojizdi auto jedouci vlevo "ne"predpisove 50kmh, ktere nehodla uhnout vpravo, takze auto jedouci vpravo by vlastne melo podjet auto vlevo, bohuzel jsou tam ty bily pruhy. Tedy ridic je opet v situaci, bud udelat mysku a pruhy objet nebo je prejet.

Toz a co na to pan policajt ve krovi?
Jo a jako bonus ten 3m ostruvek bilych car ma za nasledek, ze vsichni co tu cestu znaji, tak jezdi vzdy v levem pruh, i kdyz pak odbocuji za mostem vpravo...

Hlavne mi uplne unika smysl tech car  :-\
« Poslední změna: 14 Srpna 2016, 23:48:52 od djh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2016, 07:26:54 »

Značka se jmenuje V 13 „Šikmé rovnoběžné čáry“. Můj tip je, že to tam dali proto, že v původní konfiguraci vznikaly naopak nebezpečné situace v okamžiku, kdy si řidič jedoucí v pravém pruhu až někde pod mostem uvědomil, že nejde o průběžný, ale odbočovací pruh, a začal buď zmateně brzdit nebo se narychlo cpát vlevo. Tou novinkou se jasně stanovilo, kam až jde o průběžný pruh a odkud je odbočovací, s tím, že ty potenciálně kolizní situace byly přesunuty na o trochu přehlednější místo.

Každopádně nic vám nebrání se příslušného silničního správního úřadu (což by pro silnici I. třídy měl být Krajský úřad Kraje Vysočina) zeptat, jak to mysleli. Patrně by stačil prostý neformální dotaz, kdyby se úřad kroutil, tak klasická InfZ žádost.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2016, 07:49:53 »

Podle mě je to tak, jak píše hh. V tom úseku se totiž dosti intenzivně předjíždí, takže je zřejmá snaha o to, aby se potenciální krizovky vyhnuly následující křižovatce.
« Poslední změna: 15 Srpna 2016, 09:20:34 od Lexx »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2016, 09:07:40 »

Dlužno podotknout, že onen značič místo řádně označil nejen značkou IP18b před zúžením, ale i kus předtím toutéž značkou doplněnou o text "200m".

Je mi tedy celkem záhadou, jak zrovna takhle důsledné značení dokážou řidiči přehlédnout.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2016, 16:23:18 »

Díky vše.
@mosquitoe: jo přesně, taky mi to mozeG nebere, zatím jsem by vždy ve "stavu" toho "ohrozeneho/omezeného" auta :(

Zkusim ten dotaz.
Osobně si myslím, kdyby tam místo pruhů namalovaly odbocovaci šipky, tak by to bylo daleko přehlednější/bezpečnější... nooo ale kdo ví co se honí v kebuly organa :-/
IP zaznamenána

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2016, 20:18:11 »

Jen sis mohl ušetřit práci s popisem, protože na obrázku "Silnice19.jpg" je to přece vpravo nahoře vidět...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #6 kdy: 16 Srpna 2016, 11:11:53 »

Jen sis mohl ušetřit práci s popisem, protože na obrázku "Silnice19.jpg" je to přece vpravo nahoře vidět...
Otázka je jestli to náhodou někdo nenamaloval ještě tma co je ten čtyřúhelník. Pak by to bylo opravdu divné.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #7 kdy: 16 Srpna 2016, 11:23:03 »

Zábavné video z tohoto místa  :P
https://youtu.be/Qdp-MHCot9M
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2016, 16:56:43 »

Mates: no je tak 50-100 metru před mostem.
Lexx: jooo to je přesně ono, kdo to tam nezná, tak tam klickuje jak zajíc... značky ne značky :( ohrožující sebe i všechny okolo.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2016, 10:48:37 »

Tak se mi zda, ze tam pridali dalsi značku upozornujici na konec pruhu. Byvala tam myslim jedna, ted jsou tam dve, cca 100 a asi 300 metrů pred tou bilou blbosti. Te prvni jsem si "vsiml" vcera prvne, o te druhe vim od zacatku.
Kazdopadne to i kdyz jsou 2, tak to opet nezabranilo aby me vcera ohrozoval kamion :(
Jel sem vlevo, cca v pulce kamionu sem byl, kdyz zacaly sipky na zemi uporoznujici na konec pruhu. Takže kamionak to proste ohnul vlevo, to ze tam jede auto mu bylo uplne putna :(
Naštěstí proti nic, ale ty 2 plny sem holt musel prejet cca o metr, nez si me vsiml a strhl to zpet.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2016, 10:50:55 »

Jel sem vlevo, cca v pulce kamionu sem byl, kdyz zacaly sipky na zemi uporoznujici na konec pruhu. Takže kamionak to proste ohnul vlevo, to ze tam jede auto mu bylo uplne putna :(
Naštěstí proti nic, ale ty 2 plny sem holt musel prejet cca o metr, nez si me vsiml a strhl to zpet.

Za to ovšem nemůže dopravní značení, ale řidič idiot.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pricne pruhy na silnici 19
« Odpověď #11 kdy: 18 Srpna 2016, 14:45:29 »

Tak se mi zda, ze tam pridali dalsi značku upozornujici na konec pruhu. Byvala tam myslim jedna, ted jsou tam dve, cca 100 a asi 300 metrů pred tou bilou blbosti.

To se s tím značením vyřádili.. na to že když by přimalovali ještě pár šipek a o kus dřív dali značku řadicí pruhy IP 19 tak by to problém asi vyřešilo..
IP zaznamenána