Poradna > Potřebuji poradit - vedení správního řízení

Přezkumné řízení - nesvítilo světlo

(1/3) > >>

MartyMcFly:
Ahoj všem,

jedu si takhle po práci, unavený a najednou diskotéka za mnou. "Pane řidiči, nesvítí vám pravé světlo."
"Aha, tak to děkuju za upozornění, jedu tankovat tak to tam rovnou vyměním"
"To si máte zkontrolovat před jízdou, bude to za 500" a šli do auta.

Prvně jsem neprotestoval, vím, že bych si to zkontrolovat měl (a to pokaždé neudělám, žejo). Byli rychle hotoví, já rozespalej a překvapenej. Když mi vrazili bloček, tak jsem to podepsal. Byla to první pokuta v životě, co jsem viděl. Bohužel.

Ale pak jsem si rozpomněl, že ten konkrétní den jsem to určitě kontroloval a světlo svítilo. Bylo totiž před vyjetím namrzlé a já světla a motor zapnul, aby mi jednak rozmrzlo čelní sklo a druhak aby rozmrzla právě světla. Vím, že svítila.

Říkám si, neměli mě náhodou poučit? Mohlo jim tohle vůbec stačit, aby usoudili, že jsem to nezkontroloval?
Čert vem pětikilo, ale absolutně se mi z principu tohle nechce platit.

Je tady u tohoto nějaká šance na přezkumné řízení? Je šance ho vyhrát?

Číkus:
Šance není nulová, ale je hodně malá. Nahrávku z kontroly asi nemáte, že? Pokud ne, tak snad jediná šance by byla, pokud by pokutový blok obsahoval nějakou opravdu zásadní chybu. Vložte jej sem v anonymizované podobě.

Mimochodem neexistuje povinnost kontrolovat vozidlo před jízdou, to je takový vylhaný nesmysl ze strany fízlů, autoškol, médií.

MartyMcFly:
Díky za odpověď.
Tak to už by byla velká sranda jestli to ani není přestupek...

Nahrávku bohužel nemám.


Ladislav Laker:

--- Citace: MartyMcFly  22 Února 2024, 19:43:53 ---Jedu si takhle po práci, unavený a najednou diskotéka za mnou. "Pane řidiči, nesvítí vám pravé světlo". ... Když mi vrazili bloček, tak jsem to podepsal.

--- Konce citace ---

Podepsal jste, tím je to uzavřeno. Řidičova odpověď v těchto případech má být pouze jedna jediná: "PŘED JÍZDOU TO BYLO V POŘÁDKU."

Hugo:
Osobně šanci nevidím a i když pan Čikus zmiňoval neexistenci povinnosti kontroly vozidla před jízdou. Tak existuje povinnost užít vozidlo technicky způsobilé pro PPK.

§ 5 Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
a) užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem2

Z toho vycházejí ty desítky let užívané urban legends o kontrole vozu před jízdou.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi