30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavení řízení - výhra?  (Přečteno 2426 krát)

luftjarda

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Zastavení řízení - výhra?
« kdy: 19 Září 2023, 09:51:30 »

Ahoj,
před více než rokem jsem řešil problém, kdy jeden Helmut žijící v ČR s mým autem překročil rychlost a byl vyfocen. Jak majitel vozidla jsem ho udal. Co jsem s Helmutem v kontaktu, nikdo se mu neozval. Nedávno přišlo vyrozumění, kde se mj. píše:

Citace
V daném úseku pozemní komunikace je nejvyšší dovolená rychlost stanovena na 50 km/h, došlo tedy k jejímu překročení o 1X km/h. Řidič tak svým jednáním porušil ustanovení § 18 odst. 4 zákona o silničním provozu a naplnil skutkovou podstatu přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 téhož zákona.
Řízení se dle ustanovení § 86 odst. 1 písm. h) zákona o odpovědnosti za přestupky z a s t a v u j e.

Místně i věcně příslušný přestupkový orgán – odbor správních agend a dopravy, oddělení úsekového měření rychlosti a vážení vozidel, Městský úřad XXX – zahájil řízení doručením příkazu č.j. XXXX dne XXX.2022. Tímto doručením příkazu se dle § 32 odst. 2 písm.b) zákona o odpovědnosti za přestupky promlčecí doba se přerušila a to dle § 30 a) zákona o odpovědnosti za přestupky na 1 rok. Protože tato lhůta marně uplynula, řízení se dle § 86 odst. 1 písm. h) zákona o odpovědnosti za přestupky zastavuje.

Spáchání skutku, o němž se vede řízení, nebylo mimo ústní jednání obviněnému osobě prokázáno.

Normálně bych si myslel, že to je z krku, ale netuším, zda to není jen nějaká finta, kdy by mě tím chtěli uchlácholit a udělali z toho SPRDEL či něco takového. Omlouvám se, že nejsem zcela zběhlý v procesních otázkách,
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení řízení - výhra?
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2023, 20:34:59 »

Jak je nazváno ono vyrozumění?

Oni tvrdí, že doručili Příkaz. Mají tím na mysli příkaz Helmutovi (o kterém ale píšete, že se mu nikdo neozval), nebo případ Vám jako provozovateli? Pokud proti tomu Příkazu nikdo nepodal Odpor, tak se stal pravomocným rozhodnutím a řízení skončilo už tehdy, nepokračovalo, a tudíž ani teď nemohlo dojít k prekluzi?

To s tím Příkazem v tom vyrozumění je nějaký jejich renonc a ani nikdy nic takového nedošlo, a ani nebyl nikdy vydán (což bez nahlédnutí do spisu těžko zjistíte)?

Každopádně pokud to "zastavili" podle § 86 odst. 1 písm. h), tak by to na Sprdel vést nemělo, protože ta v § 125f odst. 5 písm. b) ZPPK vyžaduje odložení podle § 86 odst. 1 písm. c).
IP zaznamenána

luftjarda

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení řízení - výhra?
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2023, 00:01:46 »

Dík za reakci. Vyrozumění přišlo mě jako provozovateli vozidla a jmenuje se "Usnesení". Ten příkaz, to jsem úplně zapomněl. Ptal jsem se na to tenkrát tady:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=12099.msg135433#msg135433

Chronologicky: přišla výzva k úhradě, byl nahlášen Helmut na české adrese. Dožádali si datum narození, dostali ho. Helmuta nekontaktoval nikdo a vystavili příkaz na mě jako provozovatele s tím, že jsem uznán vinným. Proti tomu jsem (na 99%, ale v v odeslaných datových zprávách to nevidím) poslal blanketní odpor tak, jak mi bylo doporučeno, a od té doby se nestalo v dané záležitosti nic, až teď přišlo toho "Usnesení".

Omlouvám se, že jsem na ten asi důležitý detail s příkazem zapomněl, je to už víc než rok...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení řízení - výhra?
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2023, 00:07:37 »

... ale v v odeslaných datových zprávách to nevidím...

Doporučuji pro příště začít používat nějakou aplikaci - třeba https://www.datovka.cz/cs/ - kde vám po půl roce zprávy nemizí.
IP zaznamenána