30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Lze odporovat už zaplacený příkaz?  (Přečteno 20054 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Lze odporovat už zaplacený příkaz?
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2015, 17:58:17 »

Koukám na ten spis a mají to špatně odložené. Odložili podle § 66 odst. 3 písm. a) zákona o přestupcích a správně to měli odložit podle písm. g), takže nemají splněnou podmínku pro možnost projednání sprdele § 125f odst. 4 písm. a). To se hodí do odvolání.
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Lze odporovat už zaplacený příkaz?
« Odpověď #16 kdy: 12 Ledna 2015, 19:53:11 »

Mně zaujala ta lhůta k vyjádření 5 pracovních dnů ode dne doručení - není na to nějaký judikát, že je to lhůta nepřiměřeně krátká?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Lze odporovat už zaplacený příkaz?
« Odpověď #17 kdy: 12 Ledna 2015, 21:02:55 »

Mně zaujala ta lhůta k vyjádření 5 pracovních dnů ode dne doručení - není na to nějaký judikát, že je to lhůta nepřiměřeně krátká?

Ta lhůta je v pořádku, často se setkvám s lhůtou pět dní a nikoliv pracovních.

Správní řád to upravuje např. v § 49

(1) Ústní jednání správní orgán nařídí v případech, kdy to stanoví zákon, a dále tehdy, jestliže je to ke splnění účelu řízení a uplatnění práv účastníků nezbytné. Nehrozí-li nebezpečí z prodlení, uvědomí správní orgán o ústním jednání účastníky nejméně s pětidenním předstihem..

Nebo např. v zákoně o silničním provozu

§ 123c

(3) Příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností při provedení záznamu bodů, kterým řidič dosáhl celkového počtu 12 bodů, neprodleně písemně nebo elektronickou cestou oznámí tuto skutečnost řidiči a vyzve jej k odevzdání řidičského průkazu a mezinárodního řidičského průkazu nejpozději do 5 pracovních dnů ode dne doručení tohoto oznámení. Řidič pozbývá řidičské oprávnění uplynutím 5 pracovních dnů ode dne, v němž mu bylo toto oznámení doručeno.

A oni tuto lhůtu rádi využívají na cokoliv, když jinak nezmůžou skoro nic.
IP zaznamenána

dktr

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Lze odporovat už zaplacený příkaz?
« Odpověď #18 kdy: 03 Srpna 2015, 18:28:54 »

Tak a jsme snad ve finále. Nakonec jsem zvolil vyčkávací taktiku, protože 5 denní lhůta na odvolání byla už pryč a výsledek čekání byl dosti zvláštní. Po měsíci a půl přišlo to samé usnesení s oznámením o pokračování řízení o sprdel a dodatek, že vzhledem k tomu, že orgán dosud neobdržel moje stanovisko a dodejka o doručení původního dopisu není k dispozici, zasílají to znovu. Posílalo se na Slovač, takže se pošta na nějakou dodejku asi vys.ala, stejně jako já na nějakou odpověď a čekal jsem rozhodnutí, ale podle všeho se vys.al i orgán, když mu nedorazila ani jedna dodejka a nechal mě být  ;D Asi jsem měl víc štěstí než rozumu.
Od přestupku uplynul rok a měsíc, takže předpokládám, že je po prekluzi a můžu požadovat vrácení zadržovaných peněz.
Jakým způsobem formulovat požadavek na vrácení zaplaceného příkazu?

PS. Termín prekluze se, doufám, počítá od přestupku, ne od zahájení sprdel?

díky moc, dámy a pánové
IP zaznamenána