30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: stání na zelené ploše + foto  (Přečteno 3858 krát)

jaryn321

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
stání na zelené ploše + foto
« kdy: 11 Března 2017, 21:15:46 »

Ahoj,
chtěl bych vás požádat o radu ohledně stání na zelené ploše. Udělal jsem si několik obrázků a jsou zde přiloženy. Byl bych rád kdybyste mi poradili jak postupovat, zda bych se mohl nějak vyhnout pokutě. Felicie je zaparkovaná z větší části na zelené ploše, důvodem bylo usnadnění vyjíždění ostatním autům. Poradili byste mi jak postupovat? Co kdybych tam vůbec nešel a říkal, že jsem žádný lístek za stěračem nenašel. V nějakých starších příspěvcích jsem se dočetl, že by musela městská policie dokázat, kdo s autem zaparkoval a to je prakticky nemožné, žádné kamery tam nejsou. Je to pravda? Ještě doplním, lístek byl za stěračem.
Děkuji za rady, Jarda
« Poslední změna: 11 Března 2017, 21:18:11 od jaryn321 »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:stání na zelené ploše + foto
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2017, 21:27:18 »

...Co kdybych tam vůbec nešel a říkal, že jsem žádný lístek za stěračem nenašel...

Když člověk nikam nejde, tak taky nemá komu říci, že o žádném lístku neví, že...

Na lístky za stěračem zásadně nereagujeme. Protože vůbec nevím, že mám někam přijít, protože jsem za stěračem nic nenašel... Asi vítr, voe...

Pokud to budou chtít řešit skutečně, přijde doporučený dopis vlastníkovi auta (případně do DS, pokud ji má). Potom reagujeme podle toho, co v tom dopise stojí. Ale nemá smysl stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
IP zaznamenána

jaryn321

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:stání na zelené ploše + foto
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2017, 21:54:15 »



Když člověk nikam nejde, tak taky nemá komu říci, že o žádném lístku neví, že...

Na lístky za stěračem zásadně nereagujeme. Protože vůbec nevím, že mám někam přijít, protože jsem za stěračem nic nenašel... Asi vítr, voe...

Pokud to budou chtít řešit skutečně, přijde doporučený dopis vlastníkovi auta (případně do DS, pokud ji má). Potom reagujeme podle toho, co v tom dopise stojí. Ale nemá smysl stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko.
[/quote]

díky, nebudu to tedy řešit  :) uvidím, jestli se ozvou
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:stání na zelené ploše + foto
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2017, 22:20:07 »

Pokud to budou chtít řešit skutečně, přijde doporučený dopis vlastníkovi auta.

Přesněji řečeno bude dopis adresovaný provozovateli vozidla. Vlastník může být někdo jiný a za případný správní delikt bude odpovídat provozovatel vozidla.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:stání na zelené ploše + foto
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2017, 21:11:37 »

Doporucim Vam jeste se tak jako tak vzdelat, minimalne nactenim si takvazneho "FSM". At mate pro priste lepsi predstavu, kdy a s kym se ma smysl bavit a kdy je to k nicemu a ignorujeme, jak je to s tim, kdyz neznaji pachatele prestupku, za jakych okolnosti z toho muzou vyvozovat pokutu pro provozovatele vozidla apod.


Jinak jeste odbocim... fascinuje mne, jak si Mestske Policie prisvojuji pravomoc, kterou zjevne nemaji. Mluvim o vyzvani k podani vysvetleni (i.e. se v urcitem case dostavit n a urcite misto k podani vysvetleni). Uz jsem to nekolikrat zkousel MP Brno omlacet o cumak a vesele ignoruji a dal si hraji na neco co nejsou.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:stání na zelené ploše + foto
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2017, 09:46:49 »

K úředním dopisům je krátký návod i tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
IP zaznamenána