30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtahy a jak to úřadům neulehčit  (Přečteno 7511 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« kdy: 19 Února 2017, 15:50:51 »

Město Brno udělalo s odtahy výnosný business pro odtahovou firmu, se kterou uzavřelo smlouvu na dobu neurčitou.
Ročně získá odtahovka za odtahy za 9 měsíců práce cca 15 mil.
Když už tedy někomu odtáhnou auto tak zde je pár bodů jak to úřadům neulehčit (předáním peněz rovnou odtahovači mají úředníci vše bez práce a bez papírování):
1) Nikdy neplatit na místě odtahového parkoviště.Navíc v případě vyzvednutí auta odlišnou osobou od provozovatele dochází k porušení zákona § 19b zákona 13/1997 Sb o pozemních komunikacích, , kde se uvádí, že náklady na odstranění silničního vozidla nese jeho provozovatel.
2) Nikdy nepodepisovat Uznání dluhu, kde jsou výhružky o exekucích a pod.( opět v případě jiné osoby než je provozovatel - znaky nezákonného jednání). BRKO mi na základě InfZ napsalo doslova, že: "Stejně tak jako platbu může každý odmítnout i sepsání Uznání dluhu.Výdej vozidlel není podmíněn sepsáním tohoto dokumentu."
a že to odtahovka celkem drsně zkouší a nechce vydat auto bez podepsání uznání dluhu - osobní zkušenost. Pokud opravdu budou
trvat na nevydání, tak okamžitě volat Policii ČR.
3) Počkat až spřátelená organizace města pošle Předžalobní výzvu. ( opravdu pošlou tento hnusný canc, kdy v případě provozovatele např autodopravy s několika desítkami aut, je to značně urážlivé). A zde je pak několik možností - dle uvážení každého jak se cítí a jak chce úřad prudit.
  a) ultra low level - zaplatit a dál to neřešit ( případnou následnou výzvu na uhrazení pokuty za parkování ,ale určitě neplatit .. viz zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3860.msg38605#msg38605

  b) low level - zaplatit částku bez parkovného ( náklady na odtah mají být skutečné náklady pouze na odtažení)
§ 19 odst. 6 zák. č. 13/1997 Sb.
- o odstranění vozidla rozhoduje vlastník komunikace
- vozidlo musí být po provedení čištění vráceno zpět na původní místo, provozovateli vozidla mohou být účtovány jen náklady spojené s odtahem a vrácením vozidla, nikoliv s parkováním
http://radce.iprima.cz/spotrebitele/odtahli-vam-auto-pri-cisteni-ulic-musi-ho-vratit-zpet

  c) middle level - zaplatit částku bez parkovného a bez výpalného městu. ( V Brně odtahovka dle smlouvy má 1740,-Kč a v tom zahrnuté parkovné ve výši 120,-Kč.  Brno má ve věstníku náhlady na odtah 1920,-Kč)
Výpalné 180,-Kč městu opravdu není skutečný náklad na odtah.

  d) high level - nezaplatit a začít s nimi řešit oprávněnost odtahu a vyžadovat informace dle InfZ..

Při té částečné úhradě je otázka, zda-li by úřad postoupil pohledávku soudu, jelikož dlužník prokázal dobrou vůli platit a větší část dluhu uhradil.Soud by to pravděpodobně v krátkém časovém úseku možná ani neuznal. Ale to by asi poradil a nebo doplnil někdo erudovanější--
 

IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2017, 21:10:58 »

Domnívám se, že ani to uznání dluhu by nemělo mít žádnou právní platnost. Bylo podepsáno pod nátlakem vydírání… A konkrétně v Brně můžete volat „VB“ jak chcete, PaCh na lince se Vám vysměje do sluchátka, že máte možnost to řešit občansko-právní cestou…
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2017, 21:32:18 »

No tak pak se nabízí ještě řešení , nasednout do auta na tom odtahovém parkovišti a prostě odjet.Mají tam pouze závoru na hlavní bráně, kde jezdí i spediční firma, takže závora se občas musí otevřít :-) Co by mi asi tak hrozilo, kdybych si odjel svým autem, které mi neznámý člověk jen přeparkoval na dané parkoviště?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2017, 10:40:31 »

Pohrávám si s myšlenkou to dotáhnout při mém příštím odtahu do fáze "vážená PČR, někdo mi ukradl auto, podávám trestní oznámení na neznámého pachatele"
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2017, 15:08:05 »

dj-bobr: zjistí že auto odtáhli a dál to nebudou řešit.. řekl bych..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2017, 17:08:15 »

Minimálně telefonicky to tak probíhá, pošlou volajícího do zadele s tím, že auto má tam a tam a vše ať si tam vyřídí, nazdar.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #6 kdy: 21 Února 2017, 15:00:39 »

No tak pak se nabízí ještě řešení , nasednout do auta na tom odtahovém parkovišti a prostě odjet.Mají tam pouze závoru na hlavní bráně, kde jezdí i spediční firma, takže závora se občas musí otevřít :-) Co by mi asi tak hrozilo, kdybych si odjel svým autem, které mi neznámý člověk jen přeparkoval na dané parkoviště?

Tohle je zcela mimo realitu. Předně do prostor odtahového parkoviště Vás bez zaplacení nepustí. No a zároveň většinou tam přivolají (pokud tam nesedí stálá služba) hlídku městapa, abyste rovnou uhradil pokutu. Teprve pak Vás milostivě doprovodí k autu…
IP zaznamenána

cyp

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #7 kdy: 03 Března 2017, 14:33:25 »

Citace
Tohle je zcela mimo realitu. Předně do prostor odtahového parkoviště Vás bez zaplacení nepustí. No a zároveň většinou tam přivolají (pokud tam nesedí stálá služba) hlídku městapa, abyste rovnou uhradil pokutu. Teprve pak Vás milostivě doprovodí k autu…

Záleží na parkovišti. Když mi v Brně při čištění auto odtáhli do Bohunic, bylo tam parkoviště volně přístupné. Procházel jsem se tam a hledal auto uplně bez problémů.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2017, 17:01:59 »

Tak je tu další vývoj ohledně odtahu č.1 ( zaplatil jsem pouze skutečné náklady vč. parkovného ve výši 1739,-Kč místo výpalného 1920,-Kč vyžadovaného vyhláškou) .. BRKO to předalo městu a město to předalo zmrdí kaceláři Rašovcsky.., který po mne vymáhá 183,42 Kč.
a tady je pro mne navíc nepochopitelná věc ohledně termínů - lejstro sepsali 13.3.  poště ho dali 14.3.. Doručen byl 15.3 ( doporučeně)
( tím, že u této kanceláře mám já nějaké soudní záležitosti - a popravdě musím říct , že větší amatéry jsem ještě neviděl - tak jsem myslel, že se to týká tohoto a proto jsem to převzal) Na obálce je napsáno, že úložní lhůta končí 29.3. A v dopise v textu je psáno:
Dlužnou částku uhraďte na účet vedený u KB č....  nejpozději do 21.3.2017, jinak budeme nuceni na Vás podat žalobu a Váš dluh se automaticky navýší o náhradu nákladů soudního řízení... WTF ????

A také teď řeším jestli to  zaplatit a pak to zpětně vymáhat po Městu Brnu ( skutečný náklad na odtah není výpalné městu a ani parkovné)  a nebo to nechat spadnout na žalobu a řešit to následně... Kdyby někdo měl zájem mi to pomoci dotáhnout do konce - tak aby už konečně bylo jasno co je skutečný náklad na odtah, tak bych do toho šel...

A ještě by mne taky zajíalo jestli se tím soud bude opravdu zabývat. když jde o marginání částku..
( kdysi jsem řešil neuhrazené fa a odběratel mi zaplatil místo 15 tis jen 10 a pak 3 a ty 2 už ne.. A soud odmítl vydat platební příkaz z důvodem, že žalovaný má dobrou vůli platit, kterou prokázal zaplacením 2 většinových splátek)

Doplnění:  a teď jsem si ještě všiml věty,které taky nerozumím: dne .. jste uhradil částku 1739,-Kč. Touto platbou jste uhradil celý úrok z prodlení z částky 1920,-Kč ve výši 8,05% ročně v kapitalizované výši 0,38,-Kč a částečně i jistinu ve výši 1739,60,-Kč.

Doplnění2: lhůta je daná zákonem nejpozději 7 dní před žalobou i když je úložní doba 14 dní ( krásně vymyšleno)
             : úroky z prodlení se podle nového OZ počítají celkem dost chaoticky, kdy se částečnou platbou už platí část úroku.
                proboha, kdo tyhle hovadiny vymýšlí?? Kde je logika? Dlužím 181 takbych čekal úroky ze 181,-Kč .Ale ne, ona nějaká chytrá hlava vymyslí, že platbou 1739,-Kč jsem zaplatil úrok 0,38,-Kč a teď počítají úroky z částky 181,38 Kč ..

« Poslední změna: 20 Března 2017, 10:43:52 od sennheiser »
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #9 kdy: 20 Března 2017, 10:42:22 »

a
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Odtahy a jak to úřadům neulehčit
« Odpověď #10 kdy: 23 Března 2017, 13:27:55 »

No tak pak se nabízí ještě řešení , nasednout do auta na tom odtahovém parkovišti a prostě odjet.Mají tam pouze závoru na hlavní bráně, kde jezdí i spediční firma, takže závora se občas musí otevřít :-) Co by mi asi tak hrozilo, kdybych si odjel svým autem, které mi neznámý člověk jen přeparkoval na dané parkoviště?

Hrozit (aspoň podle mě) nemá co, někdy před deseti lety jsem přesně tohle udělal, resp. chtěl udělat - přišel jsem ke svému autu, nasedl a vyrazil. Bohužel, auto bylo daleko od brány a zmrd stihl bránu zavřít. Myšlenku projet bránou po vzoru amerických filmů jsem tehdy zavrhl, ale mít pět vteřin navíc, tak jsem prostě odjel.
IP zaznamenána