30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování u obchodního centra  (Přečteno 6158 krát)

Buffy2009

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Parkování u obchodního centra
« kdy: 07 Ledna 2017, 20:47:32 »

Může pokutovat Městapo na parkovišti v obchodním centru?
Můj případ je OC Letňany a pak různá parkoviště Lidl.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #1 kdy: 07 Ledna 2017, 21:15:13 »

Ano, zrovna v OC v Letňanech v garážích jsou schopný sedět hodinu v autě a čekat až se vrátíte k autu.

Důležitý ale je zda např. místo pro invalidy bylo označeno jak svisle tak vodorovně.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2017, 21:23:02 »

Tak v garážích bych si je vychutnal. Garáže NEJOU pozemní komunikace. A to ani veřejná, ani účelová, ani jiná.
A zákon se týká pouze provozu na pozemních komunikacích.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2017, 21:28:55 »

V letňanech ale nejsou závory ani nic podobnýho, takže se obávám že to nebude tak lehký. Pravdou ale je že jsem je taky poslal do hajzlu, sepsali oznámení a dodnes nic, už je to 4 roky zpátky.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2017, 22:08:26 »

Zrovna v letnanech mě taky mastapo zkoušelo, chvilku nechápavě čuměli na informaci že já sem vozidlo neodstavil. nakonec jim došlo že to asi budou muset sepsat na magistrat, to už jsem se s nimi nebavil a začal odjíždět :D každopádně po půl roce přišla od magorátu výzva, a tim to končí, na helmuta nereagují
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2017, 01:13:04 »

http://www.novapravidla.cz/plati-na-parkovisti-stejna-pravidla-jako-na-silnici/

poslední odstavec
Rozumím tomu správně, že pokud je parkoviště součástí budovy (OC nebo parkovací domy u OC), popřípadě tam je závora (ač trvale zvednutá), tak můžu parkovat jakkoli na prasáka - mimo parkovací místa, na invalidecha apod?
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2017, 02:08:20 »

paty: Na úplného prasáka bych to neriskoval (např. přímo před vchodem), to by pak mohl někdo z daného OC přivolat soukromou odtahovku, případně tu městapáckou - rádi by vyhověli.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2017, 22:29:16 »

Tak zase nejsem kokot, abych nasral všechny parkující osoby v OC. Spíš mi jde o takové to, že je celé patro plné, 5 volných míst pro invalidy, zaparkuju, vyberu peníze z ATM u vchodu a za 2 minutky jsem pryč. Popřípadě je někde šrafování, ale při zaparkování nikomu nevadím - ani požárníkům v případě nouze atd.

Mmch jak funguje odtahovka v prakovacích domech, kde jsou nízké stropy, že mě prostě nezvednou a nenaloží na korbu?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2017, 22:39:16 »

Mmch jak funguje odtahovka v prakovacích domech, kde jsou nízké stropy, že mě prostě nezvednou a nenaloží na korbu?

Auto nemusíš nutně jen zvednout na korbu. Stačí v podstatě jen lepší hever na kolečkách, protože podlahy tam jsou úplně hladké. Zaparkují ti to mezi dva sloupy a co budeš dělat?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Parkování u obchodního centra
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2017, 22:55:13 »

Pochybuji že správce bude volat odtahovku, pakliže ano tak by to byla asi tato
http://www.autoservishora.cz/uploads/galleries/13__4ddc07ff0c55b__abschleppdienst_800x600_4.png

Ale ani ta by tam asi neprojela

Každopádně jeden postarší klaun v garážích pro zásobování v Palladiu mi obul botičku. Pochopil celkem rychle že z toho nic nebude.
V Central Kladno zase dávaj za stěrač papírek s výzvou o přeparkování dle zákona 361/2000 Sb..
V Nový Karolíně v Ostravě běhá nějákej feťák po garážích ve žlutý vestě a hraje si na policajta, ten taky pochopil rychle že jeho názor není důležitý.
« Poslední změna: 09 Ledna 2017, 23:10:27 od t4455 »
IP zaznamenána