30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.  (Přečteno 18487 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #30 kdy: 12 Prosince 2016, 11:27:20 »

Tak to je dobrá sviňárna.. něco takového by mě pravděpodobně vyburcovalo k 24/7 hlídkové činnosti z křoví či podobného místa s foťákem a termoskou kafe a jakmile by se dotyčný objevil s pokusem o punkturaci pryží, zařval bych na něj "jménem zákona stůj", pokusil se ho dohnat, binderem (tie-wrap) bych mu zkusil spoutat ruce za zádama, zavolal na něj PČR a bylo by mi úplně u zadku, kolik zákonů jsem tím porušil..</rage_guy>

(já teď momentálně taky parkuju s půjčeným autem bez karty u bydliště na modré, jelikož moje "hlavní" auto je na druhé straně republiky v lakovně, a už mám za sebou i on-site debatu s místním měšťákem, ale to je na delší vyprávění)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #31 kdy: 12 Prosince 2016, 12:44:52 »

Vyfoukly nebo protiznuty? Dobry svine.

Netuším, ale asi probodlý protože se tam řešilo za kolik je to škoda a psal že bohužel jen 1600 takže to ještě není TČ.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #32 kdy: 12 Prosince 2016, 14:45:52 »

Tak to je hustý, to bych narafičil naschvál znova a na tu kurvu si počkal.
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #33 kdy: 14 Prosince 2016, 12:55:52 »

S těmi zónami je to takové.... Na jednu stranu ve velkém městě, resp. v jeho širším centru a na veřejností frekventovaných místech nelze očekávat parkování na ulicích zadarmo. To není nikde v civilizovaném světě. Naopak zpoplatnění parkování na takových místech beru jako vcelku rozumný způsob, jak parkování regulovat. Alespoň za mě jsem tedy raději, když vím, že někde zaparkuju za peníze, než abych musel objíždět bloky a pracně hledat místo v systému "anarchie". Na druhou stranu dosavadní implementace těch zón v Praze je na přesdržku a to zejména tzv. staré zóny, kde je na jednu stranu obrovský počet míst na modré (ale přitom v některých lokalitách i tak zcela nedostatečný - viz třeba Vinohrady), kde jako návštěvník nezaparkuju ani za peníze (ano, jsou jakési obskurní stírací karty, které se ale nikde pořádně neprodávají) a pak pár beznadějně obsazených míst na zelené a oranžové. Nový systém je o dost lepší v tom, že se jednak dá platit přes online aplikaci ale hlavně v tom, že je více smíšených fialových zón a koupit si krátkodobé parkování lze i v modré. Jiná věc ale je, že třeba na Praze 3 platí i o víkendech, což by asi nemusel.

Co je ale napřesdržku každopádně, je letitá nečinnost magistrátu ve výstavbě nových parkovacích domů a zejména P+R parkovišť. Kouzlit s barvičkami jim jde dobře, ale něco rozumně vymyslet a postavit, to už je horší.
« Poslední změna: 14 Prosince 2016, 12:57:53 od pivko »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #34 kdy: 14 Prosince 2016, 13:01:47 »

Tohle má smysl pouze, když bude parkovacích karet stejně jako parkovacích míst, aby každý za ty peníze co dal prostě zaparkoval. Takhle je karet x krát víc a město na tom rejžuje a odtahuje.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #35 kdy: 14 Prosince 2016, 15:29:12 »

Nemluvě o tom, že ani placené dočasné parkování v centru není zárukou, že zaparkuju za peníze.
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #36 kdy: 14 Prosince 2016, 15:32:48 »

Tak ona tam ta auta nestojí na fleku celé dny, takže těch míst určitě nemusí být tolik, jako parkovacích karet.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #37 kdy: 14 Prosince 2016, 17:31:04 »

S těmi zónami je to takové.... Na jednu stranu ve velkém městě, resp. v jeho širším centru a na veřejností frekventovaných místech nelze očekávat parkování na ulicích zadarmo. To není nikde v civilizovaném světě.

Ale modrá zóna v Praze není placené parkování.. je to parkování jen pro vyvolené a k tomu placené..

Může být přímo tam kam jedete polovina míst volných a když tam nemáte trvalé bydliště tak máte stejně smůlu.. a nebo si musíte předem dojít na úřad a zaplatit víc než za hlídané parkoviště a pořád nevíte jestli tam bude místo až tam pojedete.

Nový systém je o dost lepší v tom, že se jednak dá platit přes online aplikaci ale hlavně v tom, že je více smíšených fialových zón a koupit si krátkodobé parkování lze i v modré. Jiná věc ale je, že třeba na Praze 3 platí i o víkendech, což by asi nemusel.

Nový systém je mnohem lepší.. ale pořád když někdo bydlí v zóně, ale buď tam nemá psané bydliště a nebo není papírově vlastník auta tak si tam auto parkovat nemůže.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #38 kdy: 14 Prosince 2016, 20:33:47 »

pivko - Kvůli tomu že v okolních státech se platí za parkování tak se musí i platit u nás? Souhlasíte s touto regulací?

Ok, já si myslím že je potřeba na Václavském náměstí regulovat počet lidí na chodníku, je tam hodně lidí, kolikrát se tam tím davem nedá projít, hlavně ty lidi co tam bydlí, když jdou domů, určitě jim to vadí, pro jistotu bych zavedl poplatek 30kč, ono by se to zregulovalo, těch lidí by určitě ubylo, dalo by se tam lépe chodit a hlavně by kapsáři měli zhoršený podmínky.

Myslíte si že je těch volných míst v centru více? Ne, není, je jich tam úplně stejně málo, akorát se za to ještě platí, ten kdo tam musí parkovat tak tam prostě parkovat bude, ať je tam zona, nebo není, ty lidi tam tím autem neparkujou jen tak, buď jedou do práce, nebo utratit prachy do obchodů nebo na návštěvu k příbuzným a nebo tam prostě bydlej? Za to chcete aby lidi platily?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #39 kdy: 14 Prosince 2016, 21:23:22 »

Tak ona tam ta auta nestojí na fleku celé dny, takže těch míst určitě nemusí být tolik, jako parkovacích karet.
Pokud rezidenti v dané lokalitě bydlí, tak logicky budou chtít večer parkovat u bytu. Kdyby jich bylo vydáno o pár % více, tak dejme tomu, že ne všichni budou každý den parkovat u domu, ale pokud jich je násobně více, je to problém.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #40 kdy: 15 Prosince 2016, 14:57:04 »

Pokud rezidenti v dané lokalitě bydlí, tak logicky budou chtít večer parkovat u bytu.

No a co.. to nemůže nikdo myslet vážně že by podle papírového bydliště měl nárok na vyhrazený obecní pozemek k parkování.. za 700 na rok.. když i v mnohem levnějších lokalitách parkovací místo stojí víc ZA MĚSÍC..

A když je víc rezidentů než parkovacích míst tak by místa dostali lokální VIP a úředníci a jejich kamarádi a ostatní by parkovali kde??

A ani nejde aby obec pronajímala obecní pozemky vyvoleným občanům hluboko pod cenou.. když by to chtěli dělat tak ať udělají výběrové řízení a pronajmou nejvyšší nabídce.. ale to by se asi rezidenti divili za kolik budou parkovat..
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #41 kdy: 15 Prosince 2016, 16:50:45 »

Ano, zpoplatnění parkování tam, kde je větší poptávka po místech, než nabídka míst, považuji za jediné smysluplné řešení problému. To se prostě nedá nic dělat, život v centru města s sebou nese určité výhody, ale také určité náklady. Navíc, a to je rovněž podstatné, to přiměje lidi k hledání alternativ bez nároků na veřejný prostor, např. využití vlastních pozemků, vnitrobloků, atd. Akorát by ten systém měl být rozumně nastaven a výnosy by měly jít zpátky do dopravní infrastruktury.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #42 kdy: 15 Prosince 2016, 17:15:26 »

pivko: zpoplatnění parkování tam, kde napřed magistrát záměrně zredukoval (stavebními úpravami, rozmístěním zákazových značek a pod.) počet parkovacích možností na 40 % původního stavu, je na přesdržku!
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #43 kdy: 15 Prosince 2016, 18:42:20 »

Já konkrétní kroky magistrátu taky nijak neobhajuji, já jen říkám: Je-li někde nedostatek parkovacích míst, je zpoplatnění jediné rozumné a spravedlivé řešení. Ať si každý zváží, jestli mu to za ty prachy stojí. To je základní ekonomický princip a nevidím sebemenší důvod, proč by tomu u parkování mělo být jinak. Kdyby bylo po mém, vůbec bych to na rezidenty a nerezidenty nerozlišoval, namodeloval bych cenu dejme tomu na 90 % obsazenost a pro dlouhodobé parkování ve stejné lokalitě bych akorát prodával zvýhodněné permice.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #44 kdy: 15 Prosince 2016, 19:44:42 »

Pokud rezidenti v dané lokalitě bydlí, tak logicky budou chtít večer parkovat u bytu.

No a co.. to nemůže nikdo myslet vážně že by podle papírového bydliště měl nárok na vyhrazený obecní pozemek k parkování.. za 700 na rok.. když i v mnohem levnějších lokalitách parkovací místo stojí víc ZA MĚSÍC..

A když je víc rezidentů než parkovacích míst tak by místa dostali lokální VIP a úředníci a jejich kamarádi a ostatní by parkovali kde??

A ani nejde aby obec pronajímala obecní pozemky vyvoleným občanům hluboko pod cenou.. když by to chtěli dělat tak ať udělají výběrové řízení a pronajmou nejvyšší nabídce.. ale to by se asi rezidenti divili za kolik budou parkovat..
Asi jsme si nerozumněli, já jsem primárně proti zónám, také jsem obětí tohoto ojebu na lidi (nedostanu kartu). To byla spíš taková úvaha. Navíc jsou zóny dost na píču v tom, že nechrání rezidenty, co by chtěli večer zaparkovat u domu. Platí přes den, kdy jsou většinou rezidenti pryč.  :x
IP zaznamenána