30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.  (Přečteno 18488 krát)

helicz

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny,

Včera jsem byl na služebně MP kvůli přestupků a měl jsem pár otázek a jedna z nich znela, zda můžou odtahovat po 22 h a prý že ne a to z důvodu rušení nocniho klidu v obytné zóně. Víc k tomu mne paní neřekla. Je něco na tom pravdy?

Ptám se proto, že se mne dneska tohle stalo. Odtáhli mne vozidlo o půlnoci přímo před barákem a to z důvodu že mne vypršela platbost parkovací karty a to o 1 den!! 

Rád bych věděl zda se na to můžu třeba nějak odvolat vůči tomu odtažení, pokutu rád zaplatím ale odtah se mne platit nechce, protože je to za poslední 2 týdny už mé třetí odtazeni.

Dekuji
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2016, 10:42:49 »

Ohledně nočního klidu neporadím (ale osobně si myslím, že to zkusí navléknout na "veřejný zájem" odtažení a ten bude prioritnější nočnímu klidu), ale v modré zóně je vždy potřeba parkovat tak, aby technicky nebyl možný odtah (takže např. milimetr od štangle dopravní značky, těsně u stromu atd.)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2016, 10:58:16 »

Ohledně nočního klidu klidně poradím.

MP/PČR má za daných podmínek (překážka, vyhrazené parkoviště) pravomoc nařídit odtah. Ta není nijak omezena např. nočním klidem, jestli to mají jen jako nějaké své interní nařízení (navíc nejspíš jen ve formě doporučení), tak to nemá vliv na oprávněnost takového zásahu.

Odtah pak realizuje nějaká odtahovka, tj. jiný subjekt než opičák, který to rozhodl. Může to být sama obec či nějaká jí zřízená organizace, nebo soukromník. Pak je jeho problém, aby u toho v noci nedělal rámus, a v případě, že je odtah nemožný (nejen kvůli hluku, ale třeba i kvůli nemožnosti udělat to bez způsobení škody), tak jej neprovede.

Byl-li ale odtah proveden, těžko se dovolávat porušení nočního klidu, byť by k němu došlo. Můžete si klidně stěžovat a dožadovat se exemplárního trestu pro viníky, ale i to nic nezmění na oprávněnosti odtahu a povinnosti provozovatele jej uhradit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2016, 11:12:23 »

Příště hlavně na žádnou služebnu nechoďte a už vůbec nečekejte srozumitelné odpovědi na Vaše otázky od někoho kdo to sám neví.
IP zaznamenána

helicz

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2016, 11:26:27 »

Příště hlavně na žádnou služebnu nechoďte a už vůbec nečekejte srozumitelné odpovědi na Vaše otázky od někoho kdo to sám neví.

Na služebně jsem včera byl ohledně stížnosti na MP kde jsem podával zároveň vysvetleni. Řešil jsem to tu pár dní zpět. MP mne odthala vozidlo a ještě ho zamkla a já tak měl starosti s otevřením.

Pokud jde o odtažení tedka tak jsem to vyřešil. Zašel jsem na parkoviště, podepsal protokol a nic neplatil. Počkám si až přijde dopis a budu to nějak resit.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2016, 13:00:33 »

" ale v modré zóně je vždy potřeba parkovat tak, aby technicky nebyl možný odtah (takže např. milimetr od štangle dopravní značky, těsně u stromu atd.)"


To je dobrá myšlenka.... když zaparkuji těsně něčeho (strom, značka, sloup,...) tak jen magor to zvedne, protože je pravděpodobné, že dojde k poškození auta.... díky za tip :)

snad to neplatí jen v modré zóně... jinak naposledy jsem jel kolem 11 večer a odtahovka normálně tahala auto na přívěs...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2016, 14:03:02 »

Tak hlavně je důležitý neparkovat na modrý, když už, tak zelený nebo oranžový - odtud se neodtahuje.
IP zaznamenána

moravastan

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2016, 15:06:22 »

Na zelené a oranžové se neodtahuje? Díky za info, píšu si do paměti. Jinak k tomu zamezení odtahu, já to myslel primárně mimo placené zóny, takže nápad zajímavý.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2016, 16:31:08 »

Tohle uz mi trochu zavani ani ne tak braneni se policejni zvuli ale jako navadeni k "parkuj si kde chces.." a tim padem delani prestupku..to asi neni ucel tohohle fora, ne?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #9 kdy: 09 Prosince 2016, 18:01:16 »

A co je ucelem modrych zon? Umele vyvolane odtahy a prestupky, nebo si naivne myslite ze jde o to aby meli obcane kde parkovat? HA HA HA
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #10 kdy: 09 Prosince 2016, 18:04:12 »

Tak když je karet vydaných víc, než je parkovacích míst, tak je to jasný  :D
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #11 kdy: 09 Prosince 2016, 18:08:51 »

Jednou mě auto odtáhli kolem 4 hodiny ráno takže určitě noční klid nedodržují...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #12 kdy: 09 Prosince 2016, 18:11:05 »

Paklize by chteli pomoct mistnim obcanum tak by karty pro ne byly zdarma a ne za 700kc. A nejhorsi je ze ty lidi ty zony chtej. Je to jen byznys, nikoho nezajima jak se Vam parkuje.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #13 kdy: 09 Prosince 2016, 19:17:26 »

Neboj ono je to brzo přejde.... Doufám, že to bude dříve než to zavedou v Brně...
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Je to pravda? Po 22h se nesmí odtovat z důvodu rušení nočního klidu.
« Odpověď #14 kdy: 09 Prosince 2016, 19:46:21 »

A co je ucelem modrych zon? Umele vyvolane odtahy a prestupky, nebo si naivne myslite ze jde o to aby meli obcane kde parkovat? HA HA HA
Tak ja narazel na to, ze radit, jak parkovat v rozporu s zppk mi prijde spatne, zvlast na foru, kterehoz nazory a ideologii se snazim sirit dal. Oproti tomu otazka ucelu modrych zon mi v tehle veci prijde irelevantni, to je jina problematika.
Proste to je jako kdybych rikal "jezdi na magistrale v odstavnym pruhu rychle jak chces, tam te to nezmeri" (podotykam ze to je prirovnani, nevim zda to tam meri :-) )
Mozna to tu ale chapu spatne a ve skutecnosti jde o anarchii na silnicich :-)
IP zaznamenána