30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové parkovací automaty  (Přečteno 24326 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #30 kdy: 04 Listopadu 2016, 23:13:37 »

Nacvaknout cizí nebo pozměněnou značku je nejvíce ohodnocený přestupek. Dost brutální to někomu udělat. Nacvakávat krytky eleiminuje jejich efektivitu. Strážník, který bude sundavat netuší, zda má auto zaplaceno nebo ne.  A krást něco z cizího auta ?
http://www.autoweb.cz/autoporadna-dotaz-parkovani-auta-bez-rz:komentare-k-clanku/
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #31 kdy: 05 Listopadu 2016, 05:23:36 »

Nacvaknout cizí nebo pozměněnou značku je nejvíce ohodnocený přestupek.
Mám pocit že tím přestupem je až JÍZDA a ne parkování....

... Dost brutální to někomu udělat.

...jinou neexistující značku....
Jasně píšu NEEXISTUJÍCÍ.....takže to nikomu neškodí

Strážník, který bude sundavat netuší, zda má auto zaplaceno nebo ne.  A krást něco z cizího auta ?
http://www.autoweb.cz/autoporadna-dotaz-parkovani-auta-bez-rz:komentare-k-clanku/
Auto bez SPZ bude velmi výrazně vyčnívat z řady a opice už si najdou způsob jak to zpeněžit....
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #32 kdy: 05 Listopadu 2016, 10:29:45 »

Možná by nebylo od věci takhle pozakrývat většinu aut, aby opičky museli do terénu a mít s tím nějakou námahu  :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #33 kdy: 06 Listopadu 2016, 13:17:34 »

..... Auto bez SPZ bude velmi výrazně vyčnívat z řady a opice už si najdou způsob jak to zpeněžit....
Myslím, že při první příležitosti si při parkování v dané lokalitě přelepím značku lepicí páskou a k tomu uhradím parkování.
Problém je, že zůstanu opět osamocen. Kdyby to dělali všichni, tak si Eltodo nebo MP neškrtne. 
Tím, jak nám stát bere anonymitu, může si s ovečkama dělat co chce. Když mi bude policista nebo strážník na veřejnosti lámat jeden prst za druhým, tak ten dav kolem to bude jenom pozorovat a možná semtam někdo vykřikne "policejní brutalita". A každé odebrání svobody je směřováno nejprve jenom proti menší části postižených, ale časem dopadne na všechny. Takže změny jsou možné jenom až ten hrnec, ve kterém se vaří žáby, bouchne. A to není nic, na co se lze těšit.
IP zaznamenána

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #34 kdy: 07 Listopadu 2016, 14:12:07 »

Běžně na Praze 5 vyzvedávám dítě z kroužku hned vedle opicie na modré zóně a čekám až děti vyjdou z domu. Každé 3 minuty objednu blok a zaparkuji na stejné místo (teoreticky). Pokud mě Eltotodo fotoauto zachytí na stejném místě, neznamená to, že jsem se dopustil přestupku.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #35 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:42:25 »

Hloupý dotaz. Nemusí to auto od Eltoda vyfotit zaparkované 2x? Tedy 1x že tam je a teprve při další průjezdu by to bylo "neoprávněné" a pokračovalo do hlášení. Někdy totiž zaparkuju na 10min, Eltodo může projet, ale při dalším průjezdu už jsem fuč. Jedním průjezdem čas neurčí, 2 už ano (řekněme minimálně po dobu mezi těmi průjezdy tam auto stálo)

dík

lc
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #36 kdy: 11 Listopadu 2016, 22:23:29 »

Takže :
ČAS MM:SS
00:00 - Zaparkuji
02:58 - Projíží Eltodo a fotí mne
02:59 - Odjíždím pryč (2 minuty 59 vteřin)
06:50 - Zaparkuji nemlich na tom samém místě
07:00 - Fotí mne Eltodo podruhé s odstupem 4 minut
09:45 - Odjížím (po 2 minutách a 55 vteřinách)

Nedopustil jsem se přestupku ale jsem vyfocen dvakrát po 4 minutách....

IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #37 kdy: 13 Listopadu 2016, 15:14:45 »

to ano, pro obranu při výběru, ale jinak by mělo být nutné auto vyfotit 2x, že?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #38 kdy: 14 Listopadu 2016, 09:15:28 »

Nedopustil jsem se přestupku ale jsem vyfocen dvakrát po 4 minutách....
Každopádně se dá poté argumentovat fotkama (i když nevím, co a jak kvalitně to fotí), bo zastavit 2x úplně stejně asi není úplně možné (např. na centimetr přesně, stejně natočený kola atd...).
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #39 kdy: 14 Listopadu 2016, 13:49:18 »

No určitě nefotí pokaždé ze stejného úhlu, nevím jak ten systém funguje ale pokud to vyfotí třeba ve chvíli kdy přečte SPZ tak to může ovlivňovat okolní světlo, poloha ELTODO auta na vozovce atd.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #40 kdy: 15 Listopadu 2016, 08:39:06 »

Každopádně se dá poté argumentovat fotkama (i když nevím, co a jak kvalitně to fotí), bo zastavit 2x úplně stejně asi není úplně možné (např. na centimetr přesně, stejně natočený kola atd...).

No ono ty fotky taky nebudou z úplně stejného místa, takže dokázat, že se nestalo výše popsané nebude pro SO legrace...i když tuším že to označí jako účelové tvrzení a nebudou to rozebírat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #41 kdy: 15 Listopadu 2016, 08:47:43 »

Každopádně se dá poté argumentovat fotkama (i když nevím, co a jak kvalitně to fotí), bo zastavit 2x úplně stejně asi není úplně možné (např. na centimetr přesně, stejně natočený kola atd...).

No ono ty fotky taky nebudou z úplně stejného místa, takže dokázat, že se nestalo výše popsané nebude pro SO legrace...i když tuším že to označí jako účelové tvrzení a nebudou to rozebírat.

Tvrdili, ze to je video z ktereho se fotky delaji a toho zaznamu nebude az tolik -tedy mohou nasledne porovnavat kaminky na ceste z nekolik a fotek - obecne podle zasady v pripade pochybnosti podle mne prevazi zajem vydojit penize.

mrkef: Tvrdit to muzete, ale bude Vam to pravdepodobne platne asi jak mrtvemu zimnik... bohuzel pravo neni spravedlnost
« Poslední změna: 15 Listopadu 2016, 13:52:41 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #42 kdy: 15 Listopadu 2016, 13:42:20 »

Tak to já zase můžu tvrdit, že jejich tvrzení je taky účelový, aby země dostali prachy. Pokud to SO neumí neprůstřelně dokázat, tak by to mělo být smeteno ze stolu.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #43 kdy: 16 Listopadu 2016, 11:28:04 »

Jsou známy nějaké technikálie ohledně fungování toho systému? Je to OCR, nebo to nějaká opička naťukává, než to systém ověří? Jak se zajistí, že systém je důvěryhodný? Pokud dodám doklad o zaplacení, který bude padělaný, provozovatel systému prohlásí, že tento doklad nebyl vydán jeho systémem, jak bude rozhodnuto o vině? Předpokládám, že magistrát rozhodne v neprospěch řidiče, protože magistrát by přece neměl důvod mazat záznamy o parkování, díval by se na to soud stejně?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nové parkovací automaty
« Odpověď #44 kdy: 16 Listopadu 2016, 11:38:00 »

Jsou známy nějaké technikálie ohledně fungování toho systému? Je to OCR, nebo to nějaká opička naťukává, než to systém ověří? Jak se zajistí, že systém je důvěryhodný? Pokud dodám doklad o zaplacení, který bude padělaný, provozovatel systému prohlásí, že tento doklad nebyl vydán jeho systémem, jak bude rozhodnuto o vině? Předpokládám, že magistrát rozhodne v neprospěch řidiče, protože magistrát by přece neměl důvod mazat záznamy o parkování, díval by se na to soud stejně?
RSD to dela rozpoznavanim obrazu a opicky to overuji pripadne podle vyhodnoceni systemu rucne rozpoznavaji ( neEU RZ - arabske znacky apod.)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin