30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Žena bourala při 177 km/h a domáhala se vyplacení pojistky, u soud neuspěla  (Přečteno 3856 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Zrovna v téhle situaci jsem na straně pojišťovny. Klidně bych souhlasil i s odmítnutím plnění.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Zrovna v téhle situaci jsem na straně pojišťovny. Klidně bych souhlasil i s odmítnutím plnění.

Tak pokud tyhle věci měla pojišťovna ve výlukách..... klidně. Zajímalo by mě, kde vzali těch 177 km/h.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Hlavne ze maji navyseni pojistneho podle znacky, vykonu, ceny nahradnich dilu. Kdyz maji plnit tak smolik. Mne v takovem to aute neprijde to navyseni rychlosti nejak zasadni. 177km/h tachometrovych bude 165km/h realnych.

Kde se vzala ta rychlost, mnohe automobilky ve chvili kdy vyslou crash telegram a litaji airbagy maji v chybovem kodu udaj o rychlosti. Staci OBD ctecka a mate to na zlatem podnosu. Moderni auta se musi chranit i pred vniknutim ze strany pomahacu a pojistoven. Kdyz nic nevyctou, tak semaji argumenty. vsadil bych svoje boty na to ze to maji vytazene z OBD systemu auta.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

A já měl za to, že havarijní pojištění kryje právě škodu, která vznikla v důsledku nedodržení nějakých předpisů pojištěným.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

To ano, ale asi tam budou nějaké mantinely. Nevím kde to bylo, ale i kdyby tam byla rychlost 90km/h. Tak to překročila skoro dvojnásobně. To už se nedá hrát na to, že se člověk zapoměl, tak jako kdyby někde někomu nedala přednost, protože ho přehlédla.

Já jsem havarijko nikdy neměl. Ani pojištění okna.
Za tu dobu co jezdím, tak už na rozbité okno mám dávno našetřeno neplacením pojistného. Stejně tak případně na koupi nové ojetiny, když bych to náhodou rozbil svojí vinou.
Musím zaťukat, zatím mám i štěstí na zvěř. Holt v noci kolem pastvin u lesa jezdím o něco pomaleji.
« Poslední změna: 09 Července 2020, 12:09:36 od cocomoon »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil

Tak pokud tyhle věci měla pojišťovna ve výlukách..... klidně. Zajímalo by mě, kde vzali těch 177 km/h.

Vůbec se nejednalo o výluku - z článku plyne, že soud dovodil absenci nahodilé skutečnosti, tedy základní podmínky vzniku pojistné události. Pojistnou událostí je nahodilá skutečnost vyvolaná pojistným nebezpečím sjednaným v pojistné smlouvě. Nahodilou skutečností pak zejména není úmyslné jednání pojištěné osoby, případně její úmyslné opomenutí.
Poněkud matoucí je, že došlo ke snížení plnění a nikoliv úplnému odmítnutí plnění. Doufám, že bude příležitost si ten rozsudek přečíst.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil

Zajimave je ze presstitut zcela vynechal o jakou pojistovnu se jedna, protoze ja bych od takoveho spolku tahnul okamzite jinam. Pozitivni na tom je i fakt ze udalost se stala v roce 2013 a nyni v roce 2020 ji uspesne uzavreli brutalnim kracenim z duvodu ze se ridicka chtela umyslne zrakvit. Kde je ta pomyslna mez kdy to je umysl a kdy nahodila udalost?

8 roku jsem jezdil a sutry se mne vyhybaly. Nyni behem dvou mesicu na jednom aute sklo od sutru. Jedno okno zlikvidovano a zaplaceno, na vyplatu druheho cekam.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Táhnul byste jinam, kde to proplácejí....mimochodem i z Vašeho pojistného? Kde jste pojištěn? Že bych se vyhnul.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

Doufám, že bude příležitost si ten rozsudek přečíst.
Doufat nestačí. Je třeba vyvinout nadlidské úsilí spočívající v návštěvě webové stránky NS a proklikání úřední desky (měl jsem to asi na 10. pokus). Předpokládám, že zhruba takto vznikají novinářské soudničky - nikoliv že by se pisálek zajímal o konkrétní případ, chodil na jednání atp. Ale že si něco, co se na desce objevilo, vybere, proškrtá odůvodnění a vydá jako článek.

Jde o věc vedenou u NS po značkou 23 Cdo 1016/2019, pojišťovna je Generali. Dokud to visí na úřední desce, můžete si přečíst i jméno závodnice a další osobní údaje (později bude rozsudek dostupný v anonymizované podobě v databázi NS).
« Poslední změna: 09 Července 2020, 14:20:32 od hh »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil

NS != NSS
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Opustme politiku a pravo, podivejme se na fyziku, biologii a ekonomii>
  • Kineticka energie 130 vs 177[kmh-1] je 1.85x vyssi
    • na zivote - pro pojistovnu ma mrtvola zivy +- stejnou cenu, ale take se muze prezivsi na kriplkare sakra prodrazit - podle pojistnych podminek.
      Do teto chvile je to vice mene vztah pojistovna/pojistnik.
      Nicmene stat invalidovi plati duchod/podporu/ruzne pobidky pro umele vytvorenou praci apod. a to se uz tyka danoveho poplatnika.
    • Na majetku - skody se budou pohybovat  radove jinde, co ubrzdite tesne ze 130, je 177 totalka
  • Reakcni doba - moznost nezpusobit nehodu/odvratit chybu druheho, tam je zavislost linearni 1,36x vyssi, ale ta neni primo zavisla na tom, zda narazite ci ne . Pokud je prekazka pevna/trvala muze byt rozdil mezi skodou napr. 1M(130) a 10M(177).
Osobne mi nevadi, kdyz nekdo jede rychleji, pokud neboura. Pokud boura a pojistovna bude mit balicek Kaskader, bude pocitat pojistne riziko jen pro tuto mnozinu a postara se o pripadne vsechny naklady na strane poskozenych/statu/pozustalych apod. Pokud vim, toto neni soucasne praxe.

Zajem pojistoven je co nejvice kratit plneni, proto se take aktivne angazuji v ruznych zklidnovanich/fizl akcich a to jak samostatne, tak pod CAP.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Osobne mi nevadi, kdyz nekdo jede rychleji, pokud neboura.
Pokud boura, je mi jedno kolik jede. Pokud nepredvida, bylo by fajn kdyby se snazil dodrzovat aspon predpisy. Ja bych to mozna upravil na "Osobne mi nevadi, kdyz nekdo jede rychleji, pokud PREDVIDA, a to i chyby druhych."
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 870
    • Zobrazit profil

Pokud je prekazka pevna/trvala muze byt rozdil mezi skodou napr. 1M(130) a 10M(177).[/li][/list]
Můžu se zeptat z čeho tato čísla vychází...? U pevné překážky vidím škodu stejnou (ten sloup, billboard, auto, .. má pořád stejnou cenu ať už bude náraz jakýkoli a škoda na vlastním autě bude taky +- stejná ne..?
IP zaznamenána