30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz nahrávání  (Přečteno 35403 krát)

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #45 kdy: 25 Dubna 2017, 11:20:34 »

...
Když jsem majitel restaurace a zakážu vlez pro negry, tak jsem sice rasista, ale prostě je to moje přání. ... Hotovo dvacet.

Takhle to ale nefunguje. Otevřete si vlastní hospodu s nápisem negrům vstup zakázán, pak uvidíte, co se bude dít.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #46 kdy: 25 Dubna 2017, 11:21:49 »

Ne, pokud chcete podnikat jako majitel restaurace, musíte dodržovat některá pravidla.
Stejně jako nesmíte vařit z hnusného masa, tak nemůžete jen tak postavit ke dveřím vyhazovače s tím, že pouští jen někoho.

Můžete maximálně vyhodit konkrétní osobu, se kterou už dříve byl opakovaný problém.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #47 kdy: 25 Dubna 2017, 11:26:42 »

t4455: No a jsme u toho, nemáte pravdu ani v jednom odstavci.

Pramenem závaznosti návštěvního/provozního/domovního řádu obchodního centra není delegace, není potřeba, aby nějaký zákon stanovil, že vlastník/provozovatel může zakázat jízdu na bruslích. Stejně tak neplatí implikace neodůvodněný (*) => nezákonný.

Netuším, co si představujete pod pojmem veřejně přístupné místo a jaké by to mělo mít důsledky, ale pokud čtu správně mezi řádky a představujete si, že jakýkoliv prostor, kam lze volně přijít, podléhá čistě regulaci veřejným právem a obecně závaznými předpisy, tak tomu tak zkrátka není.

Pokud si nějaký provozovatel bazénu dá explicitně do provozního řádu, že se do bazénu nesmí močit, zakotví to např. jako součást podmínek smlouvy uzavírané při placení vstupenky a bude to třeba i nějak kontrolovat a postihovat, nevidím v tom žádný problém kromě toho, že jde opět o analogii kulhající na všechny nohy.

(*) mám dojem, že místo neodůvodněný jste měl na mysli něco jako nepřiměřený apod., předpisy či smlouvy málokdy mají jako podmínku platnosti nutnost odůvodnit jednotlivá ustanovení
« Poslední změna: 25 Dubna 2017, 11:32:06 od hh »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #48 kdy: 25 Dubna 2017, 11:50:06 »

Pan Bohemot vstoupil, doposud slušná diskuse a výměna názoru tím skončila.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #49 kdy: 25 Dubna 2017, 11:56:13 »

Pan Bohemot vstoupil, doposud slušná diskuse a výměna názoru tím skončila.

Jo, mizím....  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #50 kdy: 25 Dubna 2017, 13:17:22 »

Kdo je pan Behemot? Proč nevidím jeho příspěvky?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #51 kdy: 25 Dubna 2017, 13:25:45 »

Ani já ne ....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #52 kdy: 25 Dubna 2017, 13:28:13 »

pan Behemot připlul, vypustil verbální lejno a pak po sobě zase uklidil.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #53 kdy: 25 Dubna 2017, 13:28:22 »

Urazil se, smazal je. Jak prosté, milý Watsone...
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #54 kdy: 25 Dubna 2017, 13:37:50 »

Behemot zmizel namísto PVS :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #55 kdy: 25 Dubna 2017, 13:49:31 »

pan Behemot připlul, vypustil verbální lejno a pak po sobě zase uklidil.
Kdepak, normálně jsem ho smáznul, protože mi s jeho stylem už zkrátka došla trpělivost, viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4525.msg47297#msg47297 Jen jsem tedy nečekal, že můj pokus o ironii zůstane nepochopen ...
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #56 kdy: 25 Dubna 2017, 13:54:20 »

No tvl nestacim se divit, co se z meho dotazu rozpoutalo... Ale alespon mam co cist a bavim se, vlezu si na pohovku, zapnu internet na TV (chvala pokroku), pustim si k tomu PIP s ct24 a jsem spokojenej...
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #57 kdy: 25 Dubna 2017, 14:03:19 »

Behemot zmizel namísto PVS :)

Dokud budu cítit vnitřní potřebu se tomuto fóru revanšovat za pomoc, kterou jsem sám za poslední asi 3 roky vysosal, přispěju skromnými radami. Až budu subjektivně přesvědčen, že jsem svůj dluh splatil, zmizím na svou haciendu v Karibiku a budu užívat zaslouženého odpočinku...
V mezidobí budu tak jako tak příležitostně poukazovat na to, že ČR není země úplně v pořádku (hlavně kvůli obyvatelům) a že neustálé tvrdohlavé hledání tzv. české cesty je k hovnu. Docela mě baví sledovat kyselé hrozny...  :) Ještě větší legrace je to sledovat naživo, společnost se obvykle rozdělí asi na třetiny, třetina má rozum a zajímá ji, jak to chodí jinde nebo jak by se to dalo dělat lépe, pokládá otevřené otázky a rozumně diskutuje, třetina závidí "ty západní platy" a třetina jasně vyjadřuje nenávist k "zrádcům emigrantům" (samozřejmě v pozadí taky ta závist)...

Jako my koukáme na Rusko nebo Ukrajinu zkrze prsty a divíme se těm lidem, jak vůbec můžou v takové zemi vydržet, stejný pohled se naskýtá více ze západu na českou kotlinu a skutečně lituju, že jsem děti z ČR nestáhl o pár let dříve; tolik ztraceného času a za to mi přijde z ČR 200 EUR důchod... A to jsem poslední, kdo by jakkoliv adoroval Němce, Rakušáky, nebo nedejbože největší póvl Evropy - Francouze...  :-\ ;)
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #58 kdy: 25 Dubna 2017, 14:05:26 »

pan Behemot připlul, vypustil verbální lejno a pak po sobě zase uklidil.
Kdepak, normálně jsem ho smáznul, protože mi s jeho stylem už zkrátka došla trpělivost, viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4525.msg47297#msg47297 Jen jsem tedy nečekal, že můj pokus o ironii zůstane nepochopen ...
To bylo první, co mě napadlo.. jen jsem nad tím přemýšlel tolik, až jsem nechtěl být za blbce v případě, že by to tak myšleno nebylo :D
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávání
« Odpověď #59 kdy: 25 Dubna 2017, 14:07:39 »

Behemot zmizel namísto PVS :)

Dokud budu cítit vnitřní potřebu se tomuto fóru revanšovat za pomoc, kterou jsem sám za poslední asi 3 roky vysosal, přispěju skromnými radami. Až budu subjektivně přesvědčen, že jsem svůj dluh splatil, zmizím na svou haciendu v Karibiku a budu užívat zaslouženého odpočinku...
V mezidobí budu tak jako tak příležitostně poukazovat na to, že ČR není země úplně v pořádku (hlavně kvůli obyvatelům) a že neustálé tvrdohlavé hledání tzv. české cesty je k hovnu. Docela mě baví sledovat kyselé hrozny...  :) Ještě větší legrace je to sledovat naživo, společnost se obvykle rozdělí asi na třetiny, třetina má rozum a zajímá ji, jak to chodí jinde nebo jak by se to dalo dělat lépe, pokládá otevřené otázky a rozumně diskutuje, třetina závidí "ty západní platy" a třetina jasně vyjadřuje nenávist k "zrádcům emigrantům" (samozřejmě v pozadí taky ta závist)...

Jako my koukáme na Rusko nebo Ukrajinu zkrze prsty a divíme se těm lidem, jak vůbec můžou v takové zemi vydržet, stejný pohled se naskýtá více ze západu na českou kotlinu a skutečně lituju, že jsem děti z ČR nestáhl o pár let dříve; tolik ztraceného času a za to mi přijde z ČR 200 EUR důchod... A to jsem poslední, kdo by jakkoliv adoroval Němce, Rakušáky, nebo nedejbože největší póvl Evropy - Francouze...  :-\ ;)
Nikam Vás nevyháním, jen jsem reagoval na to, že jste sám chtěl zmizet a najednou je pryč Behemot :)
IP zaznamenána