Poradna > Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR

Ukončení šetření ohledně překročení rychlosti v DE

(1/3) > >>

Man_ek:
Ahoj, někdy před půl rokem možná něco víc mi přišla výzva s fotografií o překročení rychlosti na dálnici s tím, abych doložil jméno řidiče atd. Po konzultacích a pročtení fora zde jsem na výzvu nereagoval, protože nepřišla doporučeně. Němci tento dopis poslali ještě asi 2-3x, opět nedoporučeně. Zase jsem nereagoval a tak nějak mi došlo, že nemají žádnou páku, protože kdyby měli, nabere to jiný spád. Od posledního dopisu je už klid, minimálně 2-3 měsíce. A moje otázka zní. Pokud už přestali otravovat, znamená to, že ten případ smetli ze stolu? Jak tohle v Německu funguje? Nebo jsem stále v nějakém registru a jsem tam veden jako dlužník s tím, že když se tam objeví znova moje auto, můžou to po mně dále vymáhat? Díky za odpověď.

fogel:
Ahoj, v Německu prakticky neexistuje ,, doporučený dopis,, vše se posílá normálně. Vyjímkou je, že Ti dopis doveze policie nebo Justiz na příkaz soudu domů, ten je potom ve žluté obálce. Ale to se týká jen osob s bydlištěm v DE.
Ty tam bydliště asi nemáš, takže ty nedopporučené dopisy do ČR neber na lehkou váhu... Jsou to samé jako v CZ doporučené. Je vcelku pravděpodobné, že už proti Tobě v DE probíhá soudní jednání, které ale může trvat třeba i rok... Soud z DE Ti následně může vystavit velkou pokutu včetně zákazu řízení na území německa. A nebo také ztrátu řidičského porávnění (tzv. Fahrerurlaubnis verloren) což by pro Tebe znamenalo defacto doživotní zákaz řízení v DE, pokud by jsi neabsolvoval tzv. MPU, což jsou vlastně psychotesty, oční test, kurs defenzivního řízení, školení první pomoci u DERK,několika měsíční opakované odběry krve a moči u DE doktora... Vše si platíš sám ze svého... A bez sakra dobré němčiny nemáš šanci...

mungo:
Dobry den,

fogel: To co tvrdite mate necim podlozeno? Skutecne toto vsechno bude nasledovat po zachyceni prekroceni rychlosti automatizovanym prostredkem? Podle me ne.

man_ek: Nedoporucene zadosti o sdeleni ridice hazim do kose, zatim nikdy nebylo pokracovani (maly vzorek dvou pripadu). Pokud to nebylo nejake vysoke prekroceni, byl bych uplne v klidu. Pokud dorazi neco dalsiho, nahrajte to anonymizovane sem a budeme resit konkretni pripad.

stanice35:
A navíc - nemůžou dát někomu zákaz řízení, když nemají jméno řidiče.

.qoyi:
Fahrerurlaubnis :D

Me se zati osvedcila strategie na prvni nedoporuceny dopis reagovat udanim Helmuta, ktery se nasledne prizna. Nasledne prijde provozovateli dopis ze je s nim rizeni ohledne toho prestupku ukonceno. Nakolik muzou nebo nemuzou neco resit je tezko soudit, byl jsem i u situace kdy si cloveka s nezaplacenou pokutou odvezli na stanici a musel to resit tam. Oni se moc neptaj jestli je to ridic z fotky nebo ne, oni proste reknou ze je to on a dal se nebavi. Nakolik je to rozporovatelny potom je otazka, teoreticky urcite, prakticky velka neznama.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi