Poradna > Potřebuji poradit - přestupek mimo ČR

Rakousko - dálniční známka

(1/8) > >>

Wilda:
Povedlo se mi projet rakousko s pár dní prošlou dálniční známkou. Vzpomněl jsem si až moc pozdě, tak už jsem jen doufal, že nic nepřijde, ale přišlo. Vypadá to na nedoporučený dopis (každopádně byl vhozený do schránky). Jak ten automat zjistí, že ta nálepka je procvaknutá o pár dní vedle???  :o
A co s tím teď?

sennheiser:
systém na to mají už od roku 2008:
"Dokáže totiž odhalit nejen to, zda dálniční známku za oknem máte, ale také to, zda není prošlá. Kamerám nevadí ani zhoršené povětrnostní podmínky, jako je sníh, déšť či mlha.Podařilo se vyřešit i problémy, které se dosud vyskytovaly při testech za deště nebo při větším znečištění skla. Cena jednoho kontrolního zařízení dosahuje 230 000 eur (asi 6,5 miliónu Kč).

a co píšou na další straně toho dopisu, když pokutu nezplatíte? nebo nějaká možnost odvolání?

Wilda:
Tak to musi byt brutalni kamera  :o
Tohle je na druhe strane. Jaka je sance, ze by stacila fotka platne znamky nebo tak neco?

Eric:
Je správně to, že nelze použít úřední jazyk země domicilu?

Mesec:
Je mi divné, že tohle zjistil automat, protože jak chcete v té rychlosti (cca 100 km/h), zaměřit na vozidlo, které je od kamery několik metrů a zkontrolovat procvaknutí lístku?
Mně to taky nedává smysl.

Arnoldstein je u hranic s Itálií, netankoval jste tam někde nebo nezastavoval na odpočívadle? Že by chytila tam kamera vás nebo někdo bonzoval? A divím se, že to řeší Salzburg, jiná spolková země.

A jen by mě zajímalo, jestli Asfinag může něco vymáhat, protože to je to samý, jako kdyby pokutu vymáhalo Ředitelství silnic a dálnic.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi