30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...  (Přečteno 20263 krát)

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« kdy: 17 Prosince 2015, 03:54:21 »

http://echo24.cz/a/iq4Bd/urazite-urednika-pokuta-az-10-tisic-korun - to mě poser na holý záda... Kdy už konečně taky vznikne nějaká vymoženost na straně občana směrem k instantnímu sankcionování typického magorstrátního zkurvysyna za to, že něco dokurví, nebo poruší nějakým způsobem Spr.Ř atd...? Tohle mě fakt jakože kurevsky mrdá - ti zkurvysyni na magorátech nemají vůbec žádnou odpovědnost a když už něco zkurví tak jim za to člověk jako ani nesmí vynadat?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2015, 07:36:27 »

Zo chce používat formulace jako "takovou kokotinu neudělá každý", nebo tak něco. Ouřadu se to dotkne, ale nebude to přímo vyřčeno vůči jeho osobě, to snad bude košér. Pak budou muset prokázat, že to bylo mířeno vůči němu. Tedy doufám:) Něco jako "kdyby hloupost nadnášela...":)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2015, 08:27:00 »

Povolají soudního znalce na extrémismus a urážky úředních osob a už se povezete  ;D
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2015, 08:27:26 »

Tak ona jednání i podání musí mít jistou úroveň bez ohledu na zákon, že. Slušná urážka se počítá dvojnásob, alespoň dle mých měřítek.

À propos, úředník jistě dobře ví, že je blbec, i když mu to neřekneme.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2015, 08:42:22 »

À propos, úředník jistě dobře ví, že je blbec, i když mu to neřekneme.
S tímto výrokem bych si dovolil polemizovat. Aby věděl, že je blbec, blbcem býti nemůže. Když ví, že je blbec, tak už je dost chytrý, tedy blbec není. Teoreticky by snad připadalo v úvahu, že by existoval někdo, komu úředník blbec bezmezně věří a ten by mu sdělil, že jest blbec. V tom případě to blbec s jistotou neví, ale věří tomu.

Terminologický dotaz: Ten debilní zmrd na úřadě je pro mne úřední osoba pouze tehdy, když spolu máme něco do činění (=jedná se mnou jako pověřený úřední zmrd), nebo i když jdu okolo a s jeho veličenstvem v daném momentě nic úředního nemám - a tedy nemohu ho jako úřední osobu urazit, i když mu vynadám do debilních půlmozků? Jiná věc je urážka na cti kohokoli, to je záležitost OZ.
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 08:55:43 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2015, 09:07:10 »

A co si počkat do 14:30 a vyjádřit svůj postoj po úředních hodinách?:)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #6 kdy: 17 Prosince 2015, 09:10:16 »

Terminologický dotaz: Ten debilní zmrd na úřadě je pro mne úřední osoba pouze tehdy, když spolu máme něco do činění (=jedná se mnou jako pověřený úřední zmrd), nebo i když jdu okolo a s jeho veličenstvem v daném momentě nic úředního nemám - a tedy nemohu ho jako úřední osobu urazit, i když mu vynadám do debilních půlmozků? Jiná věc je urážka na cti kohokoli, to je záležitost OZ.

Když ho půjdeš seřvat do kanclu v úředních hodinách, tak je to úřední osoba. Pokud mu ale vycinkáš do lehce retardovaných parciálních center nervové soustavy v místní nálevně nebo ve veřejném prostoru, těžko tě kvůli tomu obvinit za urážku úřední osoby. Leda bys ho dobře znal, takže když ho budeš urážet cestou z ouřadu domů v tentýž den, kdy vydal rozhodnutí ve tvé věci, tak by se to asi takhle posuzovat mohlo.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #7 kdy: 17 Prosince 2015, 10:20:02 »

Myslím, že nezáleží na tom, jestli k urážce dojde v úřední hodinu, cestou z práce nebo v půlnoc v hospodě. Bude záležet na tom, jestli urážíte orgán v souvislosti s výkonem jeho funkce.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #8 kdy: 17 Prosince 2015, 10:21:25 »

Jsou i vysoce kultivované urážky, dovolím si citovat pár příkladu z Červeného trpaslíka:
hromádka trusu z myšího albína
hloupá páchnoucí podebraná kočičí nádhera
nanicšprt
beznadějnej darmošlap
tlustý vykulený plešatějící neřád
úředník s hlavou jak hypermoderní kondom
ošklivá ocasatá mořská potvora, kterou cloumá senilita
hnusný plesnivý povidlo, který má důvtip a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy
neurotický narušený pomatenec
chrchel plovoucí v toaletní míse života
karikatura muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík
nejtupější a nejpodlejší uměle stvořený zmetek
intelektuální ekvivalent domácího učitele přírodopisu
prolhanej úskočnej a sviňskej prevít s šarmem a společenskou grácií filcky
rakovinovej polyp na řiti lidstva
malicherný byrokratický hnidopich
ohavně vyvinutý a neobyčejně zrůdný deviant
někdo, kdo neuspěl v konkurzu na striptéra
malicherný byrokratický neschopný zbabělý...takový...člověk
lidskej ekvivalent průsvitnejch trenýrek
smečka neandrtálců potetovaných pravopisnými chybami
stojan na paruky


Jo a mimochodem, právě mi Kupčík poslal výzvu k odstranění vad žádosti o spis dle INFZ, kde mne vyzývá, abych sdělil datum svého narození. Pěkný pokus, když do mé adresy pak napsal rok narození (ze spisu)…  :o  ;D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #9 kdy: 17 Prosince 2015, 10:23:17 »

Myslím, že nezáleží na tom, jestli k urážce dojde v úřední hodinu, cestou z práce nebo v půlnoc v hospodě. Bude záležet na tom, jestli urážíte orgán v souvislosti s výkonem jeho funkce.
Přesně tak to je. Pokud mu dáte přes hubu v kanceláři kvůli tomu, že vám chodí za ženou, tak to  urážka úřední osoby nebude a naopak - pokud v hospodě dostane na budku kvůli úřední činnosti tak to naopak urážka úřední osoby bude.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #10 kdy: 17 Prosince 2015, 10:30:57 »

Já osobně urážím slušnými výrazy jako:
- nestydí se vaše děti za to, čím se živíte?
- koncentrační tábory se plnily v souladu s platnými zákony, každý doba potřebuje své posluhovače  (pohůnky), kteří ve jménu zákona páchají obyčejné prasárny, fízlují a ještě se za to nechají platit
atd...

No a když mi úředník řekne, že ho urážím, vysvětlím, že mne může pokutovat za "hrubě urážlivé podání", za pouze "urážlivé podání" ne. A já si na tuto hranici dávám pozor a hodlám ho urážet dál.

Takhle to nějak vypadá, když se ústní jednání vydaří.:-)

V takové atmosféře sekají orgány jednu chybu za druhou.:-)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #11 kdy: 17 Prosince 2015, 13:38:09 »

Jo a mimochodem, právě mi Kupčík poslal výzvu k odstranění vad žádosti o spis dle INFZ, kde mne vyzývá, abych sdělil datum svého narození. Pěkný pokus, když do mé adresy pak napsal rok narození (ze spisu)…  :o  ;D
Dobrej úlet :) Ale je pravda, že pokud jste datum neuvedl, tak Vás vyzvat musí a nasvědčuje to tomu, že budou chtít žádost odmítnou. V InfZ je výslovně uvedeno, že v případě, že chtějí odmítat, tak musí vyzvat: § 14 odst. 5 písm. a) brání-li nedostatek údajů o žadateli podle odstavce 2 postupu vyřízení žádosti o informaci podle tohoto zákona, zejména podle § 14a nebo 15. Takže se můžete připravit na odmítající rozhodnutí.
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2015, 13:41:18 »

Nikoliv nezbytně to musí být příprava k odmítnutí.

Posílal jsem žádost o spis podle InfZ, nenapsal jsem datum narození, byl jsem vyzván k doplnění a poté přišel dopis se spisem.... Ovšem nebyl to brněnský magistrát, ale městská část...
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2015, 13:45:33 »

Tak jasně, nemusí to tak být, ale oni tím získávají čas, protože se lhůta pro vyřízení staví.

To je dle § 14 odst. 5 písm. d) nerozhodne-li podle § 15, poskytne informaci v souladu se žádostí ve lhůtě nejpozději do 15 dnů ode dne přijetí žádosti nebo ode dne jejího doplnění; je-li zapotřebí licence podle § 14a, předloží v této lhůtě žadateli konečnou licenční nabídku.

Takže tím získají dalších 15 dní navíc.

Jinak k tomu urážení úředních osob, 10 000 je pořád lepší než 50 000 za hrubě urážlivé podání.
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 13:56:19 od Tacecek »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Urážka úřední osoby bude nově přestupkem...
« Odpověď #14 kdy: 17 Prosince 2015, 17:42:11 »

Jo a mimochodem, právě mi Kupčík poslal výzvu k odstranění vad žádosti o spis dle INFZ, kde mne vyzývá, abych sdělil datum svého narození. Pěkný pokus, když do mé adresy pak napsal rok narození (ze spisu)…  :o  ;D

Vy se divite?
Vzdyt jen tam vstoupite, mate pocit, ze co urednik, to chomacek rektalnich chloupku... ovsem Kurvik, to je specialita, uplne neco jineho.  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin