30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: projetí červené - Praha  (Přečteno 445 krát)

astroboy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
projetí červené - Praha
« kdy: 09 Května 2024, 23:56:30 »

Ahoj borci,

chtěl bych se zeptat, podařilo se mi omylem prosvištět absolutně na hulváta červenou v Praze, která tam byla už zřejmě delší dobu, zkrátka jsem to projel absolutně na prasáka, protože byl daný semafor skoro hned za zatáčkou, kdy před zatáčkou byla zelená a hned za obloukem, kde mne po výjezdu přímo oslinilo slunce do výhledu jsem místo dávání dostatečné pozornosti prosvištěl dál a daná událost mi došla až když bylo pozdě. Na semaforu byla pouze tato kamera (viz. screenshot - odkaz na obrázek) další kamery jsou až na následující křižovatce docela daleko a podle seznamu co jsem dohledal ani waze se nejednalo o křižovatku s kamerou, kde by byl hlídán průjezd na červenou.
Jak je velká šance, že to bude mít následky? Vzhledem k tomu, že mám ŘP méně než dva roky jsem zjistil, že podle novely 2024 bych za 6 bodů přišel o ŘP/eventuálně je tam zákaz řízení co jsem pochopil? a musel bych dělat školení...


https://imgur.com/a/lG0IWPg
Díky za odpovědi a mějte se!
« Poslední změna: 10 Května 2024, 00:44:42 od astroboy »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 665
    • Zobrazit profil
Re:projetí červené - Praha
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2024, 00:47:55 »

Především byste se musel sám dobrovolně nebo omylem přiznat, neb i kdyby tam existovalo záznamové zařízení a bylo v provozu a funkční, na vozidle se nepochybně nenacházelo velkými písmeny napsané jméno momentálního řidiče :-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 663
    • Zobrazit profil
Re:projetí červené - Praha
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2024, 07:17:34 »

Nic nepřijde! Toto by neměly být kamery určené k vyhodnocování přestupků.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:projetí červené - Praha
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2024, 22:31:35 »

tyto kamery jsou náhrada indukční smyčky ve vozovce
čili evidují jen přítomnost vozidla, tu sdělí řadiči a ten dle příslušného programu přepne pro tento směr zelenou

ale pro příště bych doporučil jistou rozvážnost při pohybu na komunikaci
ne předposranost, ale rozvážnost  8)
IP zaznamenána