30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - prox

Stran: [1]
1
Pardon za tu citaci.
1) Takže jestli udá provozovatel Slovenku která žije v ČR (studuje tady) a nebo mě, je teda úplně jedno, že?
2) Když teda provozovatel označí mě, tak mi přijde výzva k podání vysvětlení a nebo příkaz (tady se mám zachovat jak?). Je to můj první přestupek, dá se nějak u podání vysvětlení obhájit změřená rychlost v úsekovém?

2
Prosím, nemohu najít postup jak jednat a asi se to tady řešilo už stokrát, tak vás nechci zatěžovat...
Tak řeknu provozovateli, aby udal třeba mě, máme stejnou doručovací adresu. Na mé jméno tedy přijde znovu počítám výzva k uhrazení určené částky. Nemohli byste mi prosím někdo hodit odkaz tady z fóra, jak se mám následně chovat já?

Ta slovenka, která se zdržuje tady v ČR nebo já...to je teda jedno, jo? Tu doručovací adresu bych vyplnil v obou případech tady v ČR, protože sama nemá zájem, aby ji domů na Slovensko chodily dopisy od našich magistrátů.

3
Tak nejpraktičtější bude asi označit řidiče, ne? Vzpomněl jsem si na možnost, že mám reálnou kamarádku Slovenku, která bydlí v ČR a ta by do toho asi šla. Takže provozovatel by měl udat ji s její doručovací adresou tady v ČR? Co potom?

4
Provozovateli.

5
Zdravím, mám na vás prosbu, pročetl jsem si, co se dalo, ale můj případ je trochu specifický a na fóru jsem tady podobný nenašel (snad jsem nehledal zle).

Tento údajný přestupek se mi stal v Havířově asi před půl rokem a někdy tento týden přišla výzva k uhrazení určené částky, že prý jsem překročil povolenou rychlost v úsekovém měření v Havířově od křižovatky s Lipovou směrem nahoru. Jel jsem údajně asi nějak kolem 60.

Můj případ je specifický v tom, že nejsem majitel ani provozovatel vozidla, to auto jsem řídil, majitel i provozovatel je jeden z rodičů a doma jsem řekl, že to zkusím nějak pořešit. Pokud možno bych co nejméně chtěl zatěžovat rodiče s chozením na úřady atp.

Nepřišla žádná fotka ani jiný důkaz, jen čistě jeden list A4 (ta výzva).

Dopis dnes rodič přinesl domů (nevěděl vůbec co to může být) a tak mám 15 dní na to abych zaplatil.

1) Jak tedy nejlíp reagovat? Co mám říct provozovateli vozidla, aby udělal?
2) Máte někdo zkušenosti s magistrátem v Havru, jak tohle řeší?
3) Žádného známého v cizině nemáme, je dobré řešení neexistující helmut s doručovací adresou u nás doma? To asi ne, že? Bych se potom nedostal k tomu dopisu.

6
no a potom samozřejmě nesouhlasit s výsledkem či odmítnout a jít rovnou na krev..

Zpusob provedeni zkousky jiz nelze tak jednoduse odmitnout ... drager je svatej a drugwipe temer taky, u drugwipe je zatim ta slušnost, že se při positive pak jede pro jistotu na krev, ale už s odebranym ŘP. Pokud se nepletu tak se zahájením SŘ se taky nemusí čekat na výsledky z krevních testů.

Jakto, že nelze? Co se změnilo? Pořád jsou oba orientační (jak drager, tak drugwipe), mám za to, i v zákoně to tak je, že máš právo na odbornou zkoušku.

Například u drog...THC hladina nad 0.2ng/ml je přestupek, nad 10ng/ml to vyhodnotil NSÚ jako t.č. Takže sam vidíš, že ta fluktance je velká a relativní rozdíl výsledků je několikanásobný...A kdo na místě rozhodne, nebo na základě drugwipe, jestli jde o přestupek nebo o t.č.? Přece musí mít nějaká data černé na bílém. Tak samo s Dragerem ne snad...

Oprav mě prosím, pokud se mýlím

7
Kdysi jsem si studoval Drager návod na použití, mrkněte do návodu taky, lze vygooglit, tady je citace ze strany 12:

"Dbejte na to, aby od posledního požití alkoholu uplynulo alespoň 15 minut!
Zbytkový alkohol v ústech může nepříznivě ovlivnit výsledek měření. Rušivý vliv
mohou mít rovněž aromatické nápoje (např. ovocné džusy), ústní spreje
obsahující alkohol, tekuté léky či kapky, nebo říhání a zvracení. I v těchto
případech je třeba dodržet čekací dobu 15 minut. Pouhé vypláchnutí úst vodou či
nealkoholickým nápojem tuto nutnou přestávku nemůže nahradit!"

Mě když zastaví policajt a otravuje s alkoholem, tak nejdřív se ho ptám jestli požaduje podání vysvětlení, pak mu řeknu, že jsem zrovna pil ovocný džus :D a to už máme tak 30 min nahnaných....no a potom samozřejmě nesouhlasit s výsledkem či odmítnout a jít rovnou na krev..to máme tak dvě hodinky a zatím hladina dost spadne...pod 0.24 neprůkazné..takže když nadýcháš tak 0.4 ... tak bych se nebal :)

UPOZORNENI: kdo ridite ozrali, tak jste kokoti, mluvim tady o zbytkaci treba na druhy den rano :)

EDIT: a potom je taky dost dobry, ze drager muze merit jen pri urcitych teplotach, ktere v zimě nejsou a taky v urcite vzdalenosti od radioveho zarizeni (cca metr) ... takze kdyz meri policajt alkohol a pritom ma vysilacku na hrudniku, tak by to taky nemelo platit .... jaky na to mate nazor hosi?

8
Zdravím, chci se zeptat, když jsem přišel k autu zaparkovanému v zákazu, byl tam strážník a nepoučil podle zákona 553 (§ 11) před mým podáním vysvětlení, lze na tomto celém jeho protiprávním jednání zastavit správní řízení, i když jsem se údajně přestupku dopustil (nesoustředím se teď na obhajobu přestupku jako takového, ale na proces, jakým ke mně strážník přistupoval)? Zeptal se mě "Proč jste tady parkoval?"

Pakliže ano, chápu to správně, že jakákoliv otázka od veřejného činitele je výzva k podání vysvětlení? Tím pádem bych mu normálně odpověděl, že si nepamatuju, že bych tady parkoval, že si jen vyzvedávám auto. Ale u správka se hájil tim, že jednak mě nevyzval dle zákona "Jménem zákona vás žádám o podání vysvětlení blablabla" (což si nejsem ale jistý, zda v případě podání vysvětlení, což je úkon, ale ne zákrok, je povinen zvolat Jménem zákona? Ale především teda to bránit na tom, že jsem nebyl poučen a strážník jednal protiprávně?

Tak samo by se to vlastně dalo aplikovat na spoustu podobných případů, vlastně při skoro každé komunikaci s chlupatejma...?

Nebo jsem úplně mimo a tyhle procesní "nedostatky a maličkosti" nehrajou roli při rozhodování o vině na magistrátu? Díky moc

9
Děkuji za odpovědi, moje nejčastější prohřešky se budou týkat určitě parkování a to buď v centru Ostravy mimo vyhrazená parkoviště a nebo v obytné zóně mimo vyhrazená parkoviště. Takže u těch parkování, když najdu lísteček za oknem...tak ten ignorovat a počkat, co přijde domů, rodiči říct, ať mě klidně práskne a potom už jedu sám za sebe standartně. :)

No a ještě jeden poslední dotaz..často parkuju třeba v centru před obchody nebo když si skočím na oběd před restaurací, většinou ne podle zákona...kdybych viděl MP, jak mi dává pokutu za parkování, tak mám normálně přijít a říct, že auto jsem tady parkoval já a legitimovat se? Nebo neřešit, počkat, až to vypíšou ani k autu nepřijít a potom zase počkat až přijde domů dopis?

10
Pánové, to jste mě až zarazili, o kolik se mi snižují šance na obhajobu ve správním řízení, tím, že nejsem provozovatelem vozidla. Až mi z toho trochu vyplývá, že dokud auto nebude moje (jsem student), tak mám pokuty a lístečky za stěračem kvůli parkování raději poslušně zaplatit. No, tak budu muset jezdit více dle zákonů, nemyslím tím ve všech případech lépe  :D :-\

11
Dobrý den, jsem začátečník ohledně přestupkového práva a správního řízení, ale nějaké základy už mám.

Nicméně chci se zeptat, jak se mám chovat v situacích běžných kontrolních kontrol, údajným přestupkům za parkování, pásy, mobil, alkohol a tyhle všechny další běžné údajné přestupky, za které se nás snaží PČR a hlavně obecní policie pokutovat. Moje situace je taková, že používám denně automobil, jehož nejsem majitelem, majitelem je rodič. Když bych tedy s policií nekomunikoval a nic nepřiznal, poslal věc do správního řízení, tak jak mám dosáhnout toho, aby ten přestupek a celý proces byl řešen se mnou, nikoliv s majitelem vozidla? Mám po majiteli v dalším jednání s úřadem chtít plnou moc? Nehrozí majiteli nějaké sankce v případě, že bych řízení prohrál?

P.S. na místě mám říkat, že nejsem provozovatel vozidla a potom už klasicky se s nimi vůbec nebavit a dát do správka? nebo jim o majiteli či provozovateli vozidla nic ani rikat a ridit se obecnymi pravidly jak komunikovat s policistou?

Stran: [1]