30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Témata - prox

Stran: [1]
1
Zdravím, mám na vás prosbu, pročetl jsem si, co se dalo, ale můj případ je trochu specifický a na fóru jsem tady podobný nenašel (snad jsem nehledal zle).

Tento údajný přestupek se mi stal v Havířově asi před půl rokem a někdy tento týden přišla výzva k uhrazení určené částky, že prý jsem překročil povolenou rychlost v úsekovém měření v Havířově od křižovatky s Lipovou směrem nahoru. Jel jsem údajně asi nějak kolem 60.

Můj případ je specifický v tom, že nejsem majitel ani provozovatel vozidla, to auto jsem řídil, majitel i provozovatel je jeden z rodičů a doma jsem řekl, že to zkusím nějak pořešit. Pokud možno bych co nejméně chtěl zatěžovat rodiče s chozením na úřady atp.

Nepřišla žádná fotka ani jiný důkaz, jen čistě jeden list A4 (ta výzva).

Dopis dnes rodič přinesl domů (nevěděl vůbec co to může být) a tak mám 15 dní na to abych zaplatil.

1) Jak tedy nejlíp reagovat? Co mám říct provozovateli vozidla, aby udělal?
2) Máte někdo zkušenosti s magistrátem v Havru, jak tohle řeší?
3) Žádného známého v cizině nemáme, je dobré řešení neexistující helmut s doručovací adresou u nás doma? To asi ne, že? Bych se potom nedostal k tomu dopisu.

2
Zdravím, chci se zeptat, když jsem přišel k autu zaparkovanému v zákazu, byl tam strážník a nepoučil podle zákona 553 (§ 11) před mým podáním vysvětlení, lze na tomto celém jeho protiprávním jednání zastavit správní řízení, i když jsem se údajně přestupku dopustil (nesoustředím se teď na obhajobu přestupku jako takového, ale na proces, jakým ke mně strážník přistupoval)? Zeptal se mě "Proč jste tady parkoval?"

Pakliže ano, chápu to správně, že jakákoliv otázka od veřejného činitele je výzva k podání vysvětlení? Tím pádem bych mu normálně odpověděl, že si nepamatuju, že bych tady parkoval, že si jen vyzvedávám auto. Ale u správka se hájil tim, že jednak mě nevyzval dle zákona "Jménem zákona vás žádám o podání vysvětlení blablabla" (což si nejsem ale jistý, zda v případě podání vysvětlení, což je úkon, ale ne zákrok, je povinen zvolat Jménem zákona? Ale především teda to bránit na tom, že jsem nebyl poučen a strážník jednal protiprávně?

Tak samo by se to vlastně dalo aplikovat na spoustu podobných případů, vlastně při skoro každé komunikaci s chlupatejma...?

Nebo jsem úplně mimo a tyhle procesní "nedostatky a maličkosti" nehrajou roli při rozhodování o vině na magistrátu? Díky moc

3
Dobrý den, jsem začátečník ohledně přestupkového práva a správního řízení, ale nějaké základy už mám.

Nicméně chci se zeptat, jak se mám chovat v situacích běžných kontrolních kontrol, údajným přestupkům za parkování, pásy, mobil, alkohol a tyhle všechny další běžné údajné přestupky, za které se nás snaží PČR a hlavně obecní policie pokutovat. Moje situace je taková, že používám denně automobil, jehož nejsem majitelem, majitelem je rodič. Když bych tedy s policií nekomunikoval a nic nepřiznal, poslal věc do správního řízení, tak jak mám dosáhnout toho, aby ten přestupek a celý proces byl řešen se mnou, nikoliv s majitelem vozidla? Mám po majiteli v dalším jednání s úřadem chtít plnou moc? Nehrozí majiteli nějaké sankce v případě, že bych řízení prohrál?

P.S. na místě mám říkat, že nejsem provozovatel vozidla a potom už klasicky se s nimi vůbec nebavit a dát do správka? nebo jim o majiteli či provozovateli vozidla nic ani rikat a ridit se obecnymi pravidly jak komunikovat s policistou?

Stran: [1]