30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum  (Přečteno 5627 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #15 kdy: 05 Září 2016, 11:35:52 »

Omluvenka - doktor je obecně OK. Je-li první a podložená, tak by SO neměl dělat vlny.

Na žalobu je brzy, zatím začíná prvostupňové řízení. Pokud neuspějete ani v odvolání, tak pokud žalobu podáte, můžete požádat o odklad výkonu sankce SO podle § 83 PřesZ (tohle zatím funguje a je to nárokové, zmizí to s rekodifikovaným PřesZ, který bude účinný od půlky příštího roku). Nefunguje to na body, což vás ale nejspíš akutně neohrožuje (jelikož začínáte s čistým kontem, tak je nepravděpodobné, že by při nabytí PM rozhodnutí o řízení bez ŘO jste už měl nasbíráno tolik, že by z toho bylo další vybodování).

Jinak úspěch žaloby závisí na tom, co se stane v průběhu řízení. Jelikož se to nejspíš celé bude motat kolem skutkové stránky a hodnocení důkazů, tak těžko něco dopředu odhadovat.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #16 kdy: 05 Září 2016, 12:31:32 »

HH,

Na zalobu vim, ze je jeste brzy. Jen kdyz nad tim tak premyslim:

V zari se omluvim, pozvou si mne znovu tak za mesic, vyda se rozhodnuti - ja se odvolam to jsou dalsi tak tri ctyri mesice a pak se da zaloba to je dalsich minimalne pul roku.

Secteno podtrzeno: ridil bych nejakej cca rok od spachani prestupku a to mi nezni uz tak tragicky ;-))
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #17 kdy: 05 Září 2016, 13:27:34 »

Ano, žalobou to jde natáhnout hodně. I ten 1/2 rok je velmi konzervativní odhad, pokud k tomu přistoupíte aktivně (tj. plně využijete lhůty, požádáte o osvobození od SOP a ustanovení zástupce, nezaplatíte SOP a uděláte to až s doručením usnesení o zastavení řízení, pak třeba požádáte o nějaký čas na repliku poté, co si najdete vlastního zástupce, budete trvat na nařízení jednání, z toho se omluvíte ...) tak to klidně může být i o hodně více než rok.

Momentálně mám jednu žalobu proti sprdeli, které u KS v Ostravě hnije už půl druhého roku, a to jsme ani žádné obstrukce nedělali ...
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #18 kdy: 05 Září 2016, 15:02:19 »

Hh,

Takze vy jste advokát? Kolik by mne to stalo? Jak rikam ja odmitam platit nejakym kocourkum tricet tacu za to ze se jen odvolavaj a pak podaj zalobu..
Jeste neni tady nekdo od nezaplatim? Vubec mi nejak nereagujou. Pocitam ze i kdyby me nechteli vtehle veci zastupovat, tak by alespon odepsali:)

Dik
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #19 kdy: 05 Září 2016, 16:52:07 »

Jeste neni tady nekdo od nezaplatim?

nezaplatim je projekt zdejšího uživatele jkraus222.. dřív tu hodně radil, ale teď už asi nestíhá.


Včem to ma SO snažší? Vždyt přeci třeba ohledně pásu příjdou policajti a řeknou ANO nebyl připoután - oba jsme ho viděli a co pak? Zase přeci SO tahá za delší konec nebo ne?:) Chápal bych, kdyby to celé měli natočené, jak zamnou jedou, zastaví mně, ja vystoupím.... thats all to bych chápal ale takhle? Pozvu svědky, kteří řeknou že jsem tam prostě jen stál u auta a?
A jak jste se tam dostal a kdo tím autem přijel?
Snazší pro SO to je protože i když seženete svědky tak jestli reálně na místě nebyli tak bude snazší je nějak nachytat a jejich výpovědi se budou rozcházet víc než výpovědi policajtů..

U těch testů řešení bylo po prvních asi tak dvou případech vozit v autě dokumenty o těch případech a papír od doktorky.. s tím že jestli bude zabaven řidičák tak budete vymáhat náhradu škody.. a když by přesto řidičák zabavili tak tu náhradu škody vymáhat..
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #20 kdy: 05 Září 2016, 17:07:08 »

Ty dokumenty jsem sebou vozil. Papir od doktory taky - vetsinou je to jeste nasralo, jednou mi dokonce bylo receno neco ve smyslu "me nebude zadna doktorka poroucet, je vedro hezky se nam potite, tak udelame testik z potu".

Kamarad se zalobou o nahradu skody neobstal a to bez rizeni defuckto stal jeho obchod s barvy a redidly, protoze ma malou firmu a vsechno si dela sam. Investoval do toho sporu dost penez tenkrat. Mimochodem dneska vysel na novinkach o tomhle clanek, ze bude mozna nove "zabaveni ridicaku fikci". Vite ono taky dost zalezi na urednikovi. Jednou mi ho takhle zabavili tusim ctvrtek nebo patek to byl. V pondeli rano mi vola nejaka pevna tak to zvednu, ozval se urednik a povida "pane ******, nechcete si prijet pro ridicak?" A ja se s nadsenim zeptal to uz prisla krev?! A on ze ne, ale ze pokud spolupracuju a dam krev tak nema vruce nic na zaklade ceho by mi ho drzel. ALE to byla opravdu vyjimka, byl to fajn chlapek a dokonce mi poslal i dopis jen aby mne informal kdo konkretne bude ten toxikologickej test provadet!:)

Uživatele skythelimit jsem před rokem požádal přes SZ o doplnění tématu, aby bylo možno jej přesunout do veřejné části.  Nedoplnil, přesunuji. -kdo-
« Poslední změna: 10 Září 2019, 09:56:30 od kdo »
IP zaznamenána