30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum  (Přečteno 5601 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
[?] Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« kdy: 04 Září 2016, 11:54:48 »

Zdravim všechny,

Úvodem bych chtěl říct, že jsem fakt rád, že jsem tohle fórum našel. Je to fajn, že něco takového existuje.
Takže jsem se před rokem a půl vybodoval defuckto důsledkem "Řízení po zadržení řidičského průkazu na místě". Ono totiž jistě někdo z vás ví, že ty testy na drogy co maj policajti z potu jsou jedna velká p*čovina. Stalo sem od mých 18ti, že pokaždý mi vyšel test na drogy z potu uplně rudě pozitivní, takže mi vždycky zabavili řidičák a čekalo se měsíc na krev. Samozřejmně krev vždycky úplně čistá, ale co že:) měsíc jsem nemohl řídit. A když už se mi tohle stalo po sedmé, tak jsem se na to vysr*l a jezdil jsem dál, protože jsem si byl 10000%jistej, že se krev vrátí vpořádku. No a samozřejmně mě chytly, byla tam mala pokutka za prošlou lékarničku a že nemam řidičák u sebe a úřad se tímpádem dozvěděl, že jsem řídil v době zadržení.
Když mi přišla pozvánka na rande, tak plnej optimismu jsem vyrazil na přestupkový vybaven veškerou dokumentací o mých "zadržení", veškeré zprávy z toxikologie, dokumenty o ukončení správního řízení a dokonce i zprávy od mé obvoďačky, že prostě mi tyhle testy z potu vycházejí chybně. NO slečnu to samozřejmně nezajímalo a dostal jsem zákaz řízení na půl roku a sedm bodů k tomu - tímpádem jsem se i vybodoval. MIMOCHODEM na přestupkovým řízení mi bylo řečeno od úředníka "pane vidíte tu hromadu? - no - tak to jsou všechno krve co se vrátily vpořádku". Takže už vživotě by mě nenapadlo sednout za volant s řidičákem v ruce, to radši riskovat ty dva táci co mi za to můžou dát, než přijít na měsíc o papíry - Policie je nemůže zpětně zadržet nic takového, takže i když vás chytěj s dvouma promilema a vy jim nedáte řidičák, tak než soud nebo správní orgán vynese trest můžete vklidu řídit dal.

Takže, jsem byl vybodovaný a po roce tesně před zkouškami mně chytli. Na jednu stranu můžu být rád, že mně nechytli v zákazu, takže to nění mařenka, ale "jen" řízení bez řidičského oprávnění. Samozřejmně nic jsem jim nepodepsal, k ničemu jsem se nevyjádřil atd. V součastnosti již řidičské oprávnění vlastním.
Moje strategie, kterou jsem zvolil hned na začátek se omluvit z jednání. Vím, že na čas to nemá moc cenu hrát vzhledem ktomu, že už neplatí ten jeden rok:( Takže jsem se poptával trošku po komerčních službách - ovšem dávat 25 nebo dokonce 34 tisíc někomu za to, že se bude jen odvolávat a pak "možná" sepíše smyslplnou správní žalobu a vrátí se to zpět na přestupkový se mi moc nechce. Navíc když vím odjinud, že člověku, kterej nalízal, nemel řidičský oprávnění a ještě jim ujížděl a všechno podepsal jsou schopný tyhle firmy říci: "uděláme to, že ztoho nebudete mít nic" čemuž prostě nevěřím, kort když je to podepsaný.... podpis = souhlas ne?:)

Na závěr: Můj selský rozum mi říka, teoreticky jak oni mi dokáží, že jsem to vozidlo řídil, za předpokladu, že na mně mají pouze výpověď dvou fízlů a fotku jak stojím u auta. Neexistuje záznam, že by zamnou jeli a pak bych ztoho vozu vystoupil, ani nemůže existovat záznam z nějakých kamer proste nic jen fotka, kde si kreju obličej a jejich výpověď. Samozřejmně, vím že tohle správnímu orgánu stačí, ale přesto...soudu by nemělo ne? Další věc, co když navrhnu svědka, který se tam dostaví a řekne, že to auto řídil on, že nechápe proč ho policisté nezlegitimovali apod? O ničem mně nepoučili, dokonce mně ani nezastavili STOP, prostě mi hodili myšku vybrzdili mně a hned mi vlítli do auta.


Předem děkuju všem, co si tenhle sloh přečetli a nějak smysluplně se k tomu vyjádří:)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2016, 12:42:40 »

Obstarej spis a nahraj ho sem. Teď víme, co si o tom myslíš ty, ale nevíme co má v ruce Orgán.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2016, 12:58:14 »

Jestli je vše co jste napsal pravda, tak jste docela "držák". Správně jste si již mohl na účet státu najmout osobního řidiče a získat nějakou popularitu popř. i finanční kompenzaci poskytnutím svého případu nějakému právníkovinebo firmě, která by si na tom mohla zdarma udělat velkou reklamu. A nějaký ten televizní šot by se také možná zadařil. A s tím ježděním bez ŘP máte samozřejmě pravdu. Někdo Vám po 7. odebrání dobře poradil.
Jste evidentně optimista a zatím i romantik, správně by jste měl v začátku spíše počítat s tím, že PČR mají vše dobře zdokumentováno a že to Vaše zastavení ani nebylo náhodné, ale po vylustrování, kdo s tím autem jezdí a kolikrát se mu již podařilo ŘP sebrat. A klidně by mohli přitvrdit díky nové možnosti =
http://www.lidovky.cz/az-10-tisic-za-urazku-policisty-ci-urednika-zvysi-se-pokuty-za-prestupky-1op-/zpravy-domov.aspx?c=A160506_120737_ln_domov_ELE

Takže jak píše opas - prozatím zdrženlivost v úvahách a získat podklady protivníka.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2016, 13:05:25 »

Diky za odpovědi, přiznám se, že ten druhý příspěvek moc nechápu:), ale spíš to bude ironie:D) Spis mám doma nafotim ho a dam ho sem. Ohledně ty jízdy se zadrženym řidičákem mi nikdo neporadil, jen jsem prostě musel řídit a doufal jsem, že když me zastaví tak pak na správním uviděj, že mi prostě byl zadržen neprávem a nebudou furt opakovat "no ale vy jste za tím volantem neměl vtu dobu co dělat"
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2016, 13:52:32 »

.............. Takže už vživotě by mě nenapadlo sednout za volant s řidičákem v ruce, to radši riskovat ty dva táci co mi za to můžou dát, než přijít na měsíc o papíry ...........
Správný postup ve Vašem případě je mít v autě trvale kopii všech dokladů a ŘP zázračně objevit až na konci kontroly, kdy je jasné, že není v ohrožení.
Ostatní je myslím po opakovaném přečtení také k pochopení.  :)
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #5 kdy: 04 Září 2016, 14:14:36 »

Lidi prosim vas,


Poradne jsem to tady procetl a bohužel jsem nikdě nenašel info jak nahrát ten spis. Jak je to nejlepsi a hlavne ani u prispevku nikde nevidim prilozit prilohu apod. Muzu to hodit do raru treba na ulozto nebo leteckoupostu a hodit sem link?

PS: je mi jasny ze urcity veci zamazat:)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2016, 14:30:51 »

Bojovat jste měl před tím rokem, kdy vás stíhali za řízení po zadržení, které se ale následně ukázalo nedůvodné, tam byla šance uspět. Pokud tento přestupek (nebo vybodování jako takové) nezpochybníte, jako že patrně ne (je-li to víc než rok, tak je pryč i lhůta na přezkumné řízení), tak nemá cenu žít minulostí a ospravedlňovat svoje tehdejší jednání (jakkoliv to lze pochopit).

Vaše aktuální situace je, že jste byl zastaven při řízení v době, kdy jste neměl ŘO. Je úplně nepodstatné, proč jste o to ŘO přišel, a jak sám správně uvádíte, buďte rád, že to nebylo v době zákazu. Právně je to velmi jednoduché. Lze se pokusit o obstrukce a o zpochybnění ztotožnění, ale je naivní se domnívat, že když má úřad k dispozici jen svědectví dvou fízlů (navíc podpořené nějakou fotodokumentací), že by snad tahal za kratší konec provazu. Pokud nepřijdete s nějakou vlastní verzí, tak to bude bohatě stačit jak úřadu, tak soudu. Váš svědek by to úřadu mohl zkomplikovat, ale je třeba to řádně rozmyslet, aby si tím nezavařil i on sám (při této taktice je také vhodné nechat nejdřív věc trochu uležet, aby to ti policajti neměli zbytečně čerstvé).

Přílohy se nahrávají přes Rozšířené možnosti (pod oknem pro psaní příspěvku, je nutno rozkliknout +). Odkaz na nějakou sdílecí službu je taky OK.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2016, 14:51:21 »

Bojovat jste měl před tím rokem, kdy vás stíhali za řízení po zadržení, které se ale následně ukázalo nedůvodné, tam byla šance uspět. Pokud tento přestupek (nebo vybodování jako takové) nezpochybníte, jako že patrně ne (je-li to víc než rok, tak je pryč i lhůta na přezkumné řízení), tak nemá cenu žít minulostí a ospravedlňovat svoje tehdejší jednání (jakkoliv to lze pochopit).

Vaše aktuální situace je, že jste byl zastaven při řízení v době, kdy jste neměl ŘO. Je úplně nepodstatné, proč jste o to ŘO přišel, a jak sám správně uvádíte, buďte rád, že to nebylo v době zákazu. Právně je to velmi jednoduché. Lze se pokusit o obstrukce a o zpochybnění ztotožnění, ale je naivní se domnívat, že když má úřad k dispozici jen svědectví dvou fízlů (navíc podpořené nějakou fotodokumentací), že by snad tahal za kratší konec provazu. Pokud nepřijdete s nějakou vlastní verzí, tak to bude bohatě stačit jak úřadu, tak soudu. Váš svědek by to úřadu mohl zkomplikovat, ale je třeba to řádně rozmyslet, aby si tím nezavařil i on sám (při této taktice je také vhodné nechat nejdřív věc trochu uležet, aby to ti policajti neměli zbytečně čerstvé).

To je mi jasny, bylo to zde napsáno jen kvuly tomu, abych napsal svuj nazor na vec jak to vtomhle state funguje a nefunguje) Mně jde o to, že to zastaveni jako samotny probehlo dost nestandartne. A na tomhle to preci ty komercni firmy casto vyhravaj ne?:) Kazdopadne dik za nazor, pro me dost smutnej musim priznat:D) Ten spis se tu jeste dnes objevi.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2016, 15:53:14 »

Netuším, na čem vyhrávají komerční firmy, z toho, co jsem viděl, tak spíš masově prohrávají, a když někde lokálně uspějí, tak buď proto, že jim k tomu svými chybami napomůže úřad, nebo proto, že se danému případu věnovali individuálně.

Ohledně nestandardního zastavení - nehraje roli. Podstatné je, že PČR byla oprávněna vás zastavit a kontrolovat. Pokud při tom zastavení udělali nějaké dílčí chyby, tak za to teoreticky mohou být nějak popotahováni ti policajti, ale nic to nemění na zákonnosti kontroly jako takové. Je mi jasné, že jsem vás nepotěšil, ale uvědomte si, že takový případ je po všech stránkách extrémně jednoduchý - vy jste prostě v té době neměl ŘO a na tom ani 100 Kocourků nic nezmění. Jediné, co SO musí prokázat je, že jste řídil, zbytek už není podstatný (ano, SO by měl ověřit i další podmínky odpovědnosti, určit způsob zavinění, zhodnotit všechna kritéria pro určení výše sankce atp., a lze se o tom s nimi nějaký čas dohadovat, ale i ta minimální sankce je zde krajně nepříjemná). Má to zkrátka o moc jednodušší, než když musí prokázat, že jste porušil nějaké pravidlo, značku, neměl pásy, byl pod vlivem atp.

Nějaké triky se nicméně dají zkusit, jestli zvažujete komerční zastoupení, tak lze doporučit www.nezaplatim.cz. Nečekejte zázraky (podle dosavadních informací to nebude snadné pro nikoho).
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2016, 16:17:32 »

Ohledně nestandardního zastavení - nehraje roli. Podstatné je, že PČR byla oprávněna vás zastavit a kontrolovat. Pokud při tom zastavení udělali nějaké dílčí chyby, tak za to teoreticky mohou být nějak popotahováni ti policajti, ale nic to nemění na zákonnosti kontroly jako takové. Je mi jasné, že jsem vás nepotěšil, ale uvědomte si, že takový případ je po všech stránkách extrémně jednoduchý - vy jste prostě v té době neměl ŘO a na tom ani 100 Kocourků nic nezmění. Jediné, co SO musí prokázat je, že jste řídil, zbytek už není podstatný (ano, SO by měl ověřit i další podmínky odpovědnosti, určit způsob zavinění, zhodnotit všechna kritéria pro určení výše sankce atp., a lze se o tom s nimi nějaký čas dohadovat, ale i ta minimální sankce je zde krajně nepříjemná). Má to zkrátka o moc jednodušší, než když musí prokázat, že jste porušil nějaké pravidlo, značku, neměl pásy, byl pod vlivem atp.

S Kocourkama jste mně "rozbil" :DD) ale zbytku popravdě moc nerozumím. Včem to ma SO snažší? Vždyt přeci třeba ohledně pásu příjdou policajti a řeknou ANO nebyl připoután - oba jsme ho viděli a co pak? Zase přeci SO tahá za delší konec nebo ne?:) Chápal bych, kdyby to celé měli natočené, jak zamnou jedou, zastaví mně, ja vystoupím.... thats all to bych chápal ale takhle? Pozvu svědky, kteří řeknou že jsem tam prostě jen stál u auta a? Samozřejmně vidim to všechno asi moc růžově a hlavně jednoduše ALE proste nevím no...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2016, 16:34:45 »

Pásy vs. řízení bez ŘO. U pásů je nutné prokázat, že jste řídil a zároveň přitom nebyl připoutaný a zároveň se na vás nevztahovala zdravotní výjimka nebo nenastala jiná okolnost (např. pás urvaný, nouzové dojetí). U řízení bez ŘO je nutné prokázat, že jste řídil. Pokud nechápete, v čem to je pro úřad jednodušší, tak to vzdávám.

Chcete-li pomocí svědků prokázat, že jste neřídil, tak budete muset např. vysvětlit, jak se tam dostalo to auto. Pořád to bude svědectví 2 policajtů proti 1-2 vašim svědkům, přičemž vaše verze bude vcelku divoká (znamenalo by to od těch policajtů zcela iracionální chování, nebo rovnou vědomé zneužití pravomoci, křivou výpověď atp.). Může to stačit na důvodnou pochybnost, ale záleží na detailech i na tom, jak budou ti svědci vypovídat. Jestli si myslíte, že to půjde snadno, tak si to přestaňte myslet, nepůjde.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2016, 16:52:44 »

Přidávám zde obsah spisu. Jediny co jsem neofotil byl protokol o vydání vozu a vypís z evidecni karty ridice.

Jinak vsem dik lidi)

EDIT: Odstraněn 20 MB rar, nahrazen 5 MB pdf. -kdo-
« Poslední změna: 15 Dubna 2019, 09:58:43 od kdo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #12 kdy: 04 Září 2016, 18:33:42 »

Přesunuto do neveřejné sekce.

Ve spisu nic překvapivého - snad jen, že jste se tam zbytečně přiznal k tomu, že se chystáte na autoškolové zkoušky (z čehož, pokud se to potvrdí, lze dovodit úmyslné spáchání). Podstatné je, že svědci (policajti) budou vyslýcháni již na prvním nařízeném ÚJ, tedy omluvenka by měla být neprůstřelná a poslaná včas, pokud pro zvolenou taktiku budete potřebovat svědky konfrontovat (pokud se jim naopak budete chtít zpočátku vyhnout, tak je vhodné poslat naopak omluvenku sice odůvodněnou, ale neuznatelnou).

Vlákno je momentálně mimo dosah úřednictva, třeba někdo nějaký nápad připojí.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #13 kdy: 04 Září 2016, 18:42:16 »

Přesunuto do neveřejné sekce.
Ve spisu nic překvapivého - snad jen, že jste se tam zbytečně přiznal k tomu, že se chystáte na autoškolové zkoušky (z čehož, pokud se to potvrdí, lze dovodit úmyslné spáchání). Podstatné je, že svědci (policajti) budou vyslýcháni již na prvním nařízeném ÚJ, tedy omluvenka by měla být neprůstřelná a poslaná včas, pokud pro zvolenou taktiku budete potřebovat svědky konfrontovat (pokud se jim naopak budete chtít zpočátku vyhnout, tak je vhodné poslat naopak omluvenku sice odůvodněnou, ale neuznatelnou).
Vlákno je momentálně mimo dosah úřednictva, třeba někdo nějaký nápad připojí.

No víte, ja jsem jim nic takového netvrdil, a i ta dalsí věta, že jsem byl arogantní a blablabla to se vůbec nestalo, vůbec jsem je neprosil, at mi to prominou. Jediná moje možná drzost byla, že jsem se jich zeptal proč se mě ptají jestli jsem požil, když mi ten test stejně daj. Tu autoškolu to jsem vůbec netvrdil ani se o ni nebavil. To jsi posléze nejspíš zjistili (malý město).

Ještě co mě zaráží oni prostě vůbec nemají nic zté kamery co mají ve voze. Absolutně nic. To vim. A ještě jedna věc, co to zkusit uhrát na to "proč jsem řídil"? A ještě poslední věc, co kdyby můj svěděk tam přišel a že řídil to vozidlo a neměl ŘO. Ja bych byl spokojenej, město by dostalo prachy takže by taky bylo spokojený... jediný co asi ty "fízlové" by dělali problémy.
« Poslední změna: 04 Září 2016, 18:48:48 od skythelimit »
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez oprávnění + názor na tohle forum
« Odpověď #14 kdy: 05 Září 2016, 10:26:12 »

Jeste jsem se vas chtel zeptat na spravni zalobu. Trosku mne zarazilo kdyz jsem se tady docetl o tom, ze soud neni povinen vydat odkladny rozhodnuti. O tom, ze bych ztoho nic nemel uz moc nepremyslim, ackoliv mi to vsechny komercni firmy slibuji (krome nezaplatim - ty mi jeste neodepsali).
Vtomhle pripade kdyby to pravnik sepsal aby to melo hlavu a patu tak by soud mohl vyhovet ne?:)
A neprustrelna omluvenka? Staci sprava od doktora o angine?:)

Vsem diky)
IP zaznamenána