30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policejní šikana - stížnost  (Přečteno 10231 krát)

Napster10

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Policejní šikana - stížnost
« kdy: 15 Ledna 2016, 03:20:58 »

Zdravím zdejší čtenáře fóra .... s běžným policejním vysíráním se potýkám již nějakou dobu, ovšem v poslední době se tento stav poměrně razantně zhoršil. Je na mě přímo vysazený jeden příslušník obvodního oddělení, který po mě jde již cca 2 roky. Po této době se mu podařilo mě dostat a ve správním mi byl udělen zákaz řízení na 6 měsíců a pokuta 6000,- (prasklé čelní sklo).. To jsem si ovšem nenechal líbit, s advokátem jsme se odvolali na krajský úřad, ten nám to bohužel zamítl, tudíž došlo k žalobě a následnému požádání o odložení výkonu rozhodnutí. Jenže žalobou to nekončí a již začínám sepisovat stížnost na onoho příslušníka. Materiálu pro stížnost mám poměrně hodně, ovšem s něčím bych potřeboval poradit od zkušenějších čtenářů tohoto fóra. Objevil jsem video asi rok staré, kde je zdokumentována "běžná silniční kontrola" ve které figuruje již výše zmíněný příslušník a rád bych do stížnosti zahrnul jeho arogantní chování, které bylo rozhodně v rozporu se zákonem. Ovšem potřebuji poradit čeho přesně se chytit.

... k věci .... ve videu za 1) zvýšením hlasu a větou "dělejte, podepište to!" mě příslušník nutil podepsat hlášenku o přestupku do správního řízení i přesto, že jsem mu předtím jasně řekl, že odmítám toto podepsat ... za 2) tehdejší přítelkyně celý průběh kontroly nahrávala na telefon a jakmile se příslušníkovi zdálo, že už překračuje meze, tak se rozhodl zavřít otevřené spolujezdcovy dveře a tím znemožnit další nahrávání. Podotýkám, že s těmi dveřmi doslova fláknul a přítelkyně tak tak stačila zareagovat a schovat nohy dovnitř.. za 3) ve finální fázi této kontroly mi příslušník vyhrožoval, že pokud mě příště potká, sebere mi technický průkaz a "budu bez auta" ...

Rád bych do této stížnosti uvedl výše popsané tři body a chtěl bych si nechat poradit, kde přesně v zákoně hledat pochybení respektive čím tyto tři body podložit..

Děkuji předem za vaše reakce

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2016, 08:59:14 »

Stačí si ten zákon přečíst, ne? Nikdo vám nepředá tolik, jako si naberete sám, když si to přečtete. Relevantní věci poznáte, zbytek můžete přeskakovat. Tam objevíte takovejch věcí…namátkou povinnost se chovat slušně, dál to smrdí šikanou a zneužitím pravomocí úřední osoby. Taky mají povinnost vás informovat o provádění všech úkonů, samotný zastavení je úkon, ztotožnění je úkon, kontrola dokladů k vozidu a registrace vozidla je úkon atd. Takže sotva votevřou hubu, napřed jsou povinni začít vysvětlovat co dělají, proč to dělají, jak to zasahuje do vašich práv a na co máte práva. Hádám, že na to vždycky serou a naopak jsou arogantní. Písemné potvrzení o provedených úkonech si žádáte vždy a všude?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2016, 08:59:49 »

IP zaznamenána

Napster10

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2016, 23:55:57 »

Díky za odpovědi. Stížnost mám již rozpracovanou, avšak potřeboval bych poradit ohledně bodu 3) , který jsem zmiňoval v prvním příspěvku. Rád bych moji stížnost postoupil GIBSu, tudíž bych v ní chtěl obsáhnout nějaký trestný čin, aby byla šance to vůbec někam dotáhnout. A tak mě napadá ... dala by se výhružka od policisty "ještě jednou vás tady s tímto autem uvidím, seberu vám techničák a budete bez auta!" brát jako trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby? .. děkuji za reakce
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #4 kdy: 19 Ledna 2016, 15:33:15 »

Díky za odpovědi. Stížnost mám již rozpracovanou, avšak potřeboval bych poradit ohledně bodu 3) , který jsem zmiňoval v prvním příspěvku. Rád bych moji stížnost postoupil GIBSu, tudíž bych v ní chtěl obsáhnout nějaký trestný čin, aby byla šance to vůbec někam dotáhnout. A tak mě napadá ... dala by se výhružka od policisty "ještě jednou vás tady s tímto autem uvidím, seberu vám techničák a budete bez auta!" brát jako trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby? .. děkuji za reakce

GIBS je  organizace  na zakryvani zlocinu, moc od toho necekejte. Pocist si muzete i na LLP.CZ nebo zde je konkretni  pripad, ktery gibs se snazila ututlat.

http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-123362#{"itemid":["001-123362"]} cesky zde http://llp.cz/2010/09/inspekce-poslala-dalsi-pripad-policejniho-nasili-k-ledu/

ten lik je skutecne takto, forum to nedava.
« Poslední změna: 19 Ledna 2016, 15:35:37 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Napster10

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #5 kdy: 20 Ledna 2016, 21:48:44 »

Aha, takže stížnost raději směřovat na jinou instituci? To bych potom dal asi do rukou právníkovi, ať se postará o to, aby se to dostalo na patřičná místa .... A ohledně té mojí otázky z předchozího příspěvku ohledně zneužití pravomoci? Věděl by někdo poradit? ... jeden zdroj přímo tvrdí, cituji "Pro dokonání trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby se nevyžaduje skutečný vznik škody nebo opatření prospěchu. Postačuje samotné jednání vedené úmyslem škodu
způsobit nebo opatřit prospěch. " .. což by odpovídalo "výhružce" od příslušníka, kterou jsem výše zmiňoval.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2016, 09:36:31 »

Urcite to podejte na GIBS, dale treba na VK (Vnitrni kontrola) a pokud chcete involvovat pravnika, zkuste od nej zjistit, jestli takove TO by melo nejakou sanci ....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policejní šikana - stížnost
« Odpověď #7 kdy: 21 Ledna 2016, 13:03:42 »

Aha, takže stížnost raději směřovat na jinou instituci? To bych potom dal asi do rukou právníkovi, ať se postará o to, aby se to dostalo na patřičná místa .... A ohledně té mojí otázky z předchozího příspěvku ohledně zneužití pravomoci? Věděl by někdo poradit? ... jeden zdroj přímo tvrdí, cituji "Pro dokonání trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby se nevyžaduje skutečný vznik škody nebo opatření prospěchu. Postačuje samotné jednání vedené úmyslem škodu
způsobit nebo opatřit prospěch. " .. což by odpovídalo "výhružce" od příslušníka, kterou jsem výše zmiňoval.

Zatim co mam nastudovano, tak vysetrovatel z GIBS podava zalobci. Jenze nekde to tam VAZNE, protoze naprosto jasne pripady jsou do kose, nebo i soudy se k nim stavi tak, ze zdravy rozum to nebere.
Trestni oznameni muzete podat na policii(ta to asi interne preda GIBS) a nebo statni zastupitelstvi - a ti to patrne taky predaji GIBS.
Muzete si precist par kauz.
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%ADhan%C3%AD_policist%C3%A9
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin