30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tak se obávám,  (Přečteno 5100 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Tak se obávám,
« kdy: 07 Dubna 2023, 08:10:25 »

že jsem o den pokonil potvrzení odporu. Odpor odeslán mailem 17.3.23 a potvrzen přes datovou schránku 23.3.23. Prosím ostřílené borce o potvrzení, že jsem ucho. Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2023, 09:01:38 »

Příkaz asi nebyl doručen v období 15.03.2023 - 17.03.2023, že? V takovém případě by stačilo podání odporu přes DS dne 23.03.2023.

Jestliže byl příkaz doručen dříve (a odpor e-mailem 17.03.2023 byl včasný), bylo potřeba odpor potvrdit nejpozději 22.03.2023. Je samozřejmě možné, že si toho úřední parazit nevšimne, ale nespoléhal bych na to. Další variantou je podat žádost o prominutí zmeškání lhůty, byť na kladný výsledek bych se nespoléhal. Pokud marným uplynutím lhůty došlo k nabytí právní moci příkazu (což pravděpodobně došlo), je možné ještě použít mimořádný opravný prostředek (žádost o obnovu řízení nebo lépe návrh na přezkum). Ani tomu ale nedávám moc šancí, pokud není v příkazu nějaká opravdu zásadní chyba.

Povzdech: Od zkušeného stálého člena bych nečekal, že téma o pozdním potvrzení odporu nazve Tak se obávám, a že jej založí v sekci Přišla mi "výzva" - co mám dělat?.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2023, 09:13:36 »

Tak nechcete zkusit alespoň ten přezkum? Je to zadarmo.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2023, 09:20:41 »

Zkusit to samozřejmě mohu. Ale až sem jsem se s žádným případem nedostal. Většina případů mi končila leností úředníka v koši.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2023, 09:40:38 »

V tom případě bych Vám doporučil rovnou poslat datovkou žádost o prominutí zmeškání úkonu a začít vymýšlet argumenty do žádosti o přezkum - tj. co je na příkazu špatně. Zaměřte se na případné chyby v paragrafovém znění nebo třeba na nedostatek důkazů. Pokud sem anonymizovaný příkaz vložíte, třeba někoho napadnou další argumenty.

Na podání žádosti o přezkum máte celkem dost času, pokud si to vybavuji správně, je tam nějakých 10 měsíců.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2023, 09:42:20 »

ok, díky, zanonymizuji ten panflet a dám sem.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2023, 16:39:07 »

Tak odpor byl uznán. SO poslal dopis, jenže pošta jej hodila do schránky až dnes, přestože poslední lhůta k vyzvednutí byla 24.4.2023. V dopise SO vyhrožuje, že ústní jednání nenařizuje a jestli do 10 dnů od doručení se nepřijdu vyjádřit k podkladům, pošle rozhodnutí. 10. den je dnes. Tak potřebuji rychle něco udělat, nebo pošlou rozhodnutí. Asi tam zítra hned ráno naběhnu a požádám o lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2023, 17:03:27 »

Tedy dokazování chtějí povést ve Vaší nepřítomnosti a ani nesdělili termín, kdy plánují provést dokazování mimo ústní jednání?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2023, 17:20:00 »

V podstatě tak. Doslova píšou..... viz příloha.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #9 kdy: 04 Května 2023, 17:51:59 »

Já bych je na Vašem místě tedy asi nechal rozhodnout, podal blanketní odvolání (abych vyčerpal řádné opravné prostředky), nechal rozhodnout SO2 a v případě neúspěchu podal správní žalobu s tím, že buď:
a) vůbec neproběhlo dokazování nebo
b) dokazování proběhlo, ale nebyl jsem o něm informován, čím byla porušena má procesní práva.

Co na tento postup říkají ostatní bojovníci?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2023, 18:36:01 »

To nevypadá jako špatný nápad, děkuji, mě by to nedocvaklo. Z toho teda chápu, že bych se ústního jednání dožadovat neměl...... A nemůže to SO2 pak jen vrátit k SO1, aby tu chybu zhojil tím, že provede dokazování "znova"?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #11 kdy: 04 Května 2023, 19:10:54 »

Může, ale čas běží a čas je náš kamarád.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #12 kdy: 04 Května 2023, 20:42:20 »

Tak já tam zítra ráno skočím okopírovat, co tam mají, to se vždycky hodí.  A případně získat ještě lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #13 kdy: 04 Května 2023, 21:12:26 »

Vzhledem k tomu, že neznám podrobnosti případu, netroufnu si nahlížení doporučit, ani od něj odrazovat.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Tak se obávám,
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2023, 21:20:19 »

Stát nám začíná dělat velké problémy kvůli nefunkčností pošty, jak tak koukám.
IP zaznamenána