30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18

Autor Téma: [LOST] Výzva - Židlochovický úřad  (Přečteno 50929 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #60 kdy: 28 Září 2017, 18:28:28 »

Mám takový pocit, že ty stacionární bedny neinstaluje a neseřizuje MP, ale přímo dodavatel, potažmo výrobce. Takže napadnout špatné seřízení, i když zdánlivě nevyhovuje návodu, bude podle mně obtížné. I proto, že výrobce bude u případného soudu hlavním technickým arbitrem. Značku na nastavovacích prvcích některých těch beden jsem si kontroloval (bohužel ne zrovna u tohoto radaru) a vždy byly OK - patrně právě proto, že je nemontují zedníci z MP.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #61 kdy: 28 Září 2017, 19:00:17 »

Jen taková nesrovnalost - na radaru je napsáno "platnost do 17.9.2018", ale v papírech je zcela jiný datum ! A štítky jsou neporušené.

A fotka z radaru je dosti přiblížená - z levé a pravé strany jsou sloupy, které mohou odrážet paprsek. To samé křoviska a plot za tím.



IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #62 kdy: 28 Září 2017, 19:50:01 »

Jen taková nesrovnalost - na radaru je napsáno "platnost do 17.9.2018", ale v papírech je zcela jiný datum ! A štítky jsou neporušené.

A fotka z radaru je dosti přiblížená - z levé a pravé strany jsou sloupy, které mohou odrážet paprsek. To samé křoviska a plot za tím.
Co vidite, je to co vidi fotoaparat-optika, nikoliv co meri radarovy svazek.
« Poslední změna: 28 Září 2017, 22:23:57 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #63 kdy: 29 Září 2017, 19:38:46 »

Spis bych to videl:
- mereni na limitu 60m - viz navod, ktery udava, kdy a proc na limitu ne/merit
- kroviska 60%
- plot a sloupy 80%

Je to tak 50:50, urad to smete a naprosto jednoznacne argumenty to nejsou.

No Židle jdou fest po prachách, takže bych se tomu nedivil. A jaká je šance u případného odvolání kraje?

Každopádně počkáme si, jak se to vyvine dál. Helmutka se udala sama, své vyjádření k tomu mám, tak buď to odloží a nebo vydají příkaz. A vůči tomu podám odpor.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #64 kdy: 29 Září 2017, 21:27:06 »

A štítky jsou neporušené.
I po Vaší návštěvě? To je možná chyba.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #65 kdy: 29 Září 2017, 22:17:52 »

Vypadal jsem divně, když jsem se motal kolem radaru. Jeden motorkář dokonce na mě troubil, není to jeden z těch Vašich vyhraných případů?  :D
Navíc tak vysoko nerostu...

Nevím, jestli jsem Vám to říkal, ale poslal jsem i ten Váš dotaz skrz případ jak jste mi psal.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #66 kdy: 09 Října 2017, 12:56:42 »

Tak jedeme dál...

Dnes došel dopis o zamítnuté žádosti o poskytnutí informací k jinému případu. Bohužel jsem  zjistil, že Helmutova schránka byla nejspíše jiným obyvatelem zrušena, protože nějaký nájemník domu uznal za vhodné, že žádný pan Helmut v domě nebydlí.

Každopádně si myslím (!!), že byl obeslán Helmut příkazem, nicméně adresát nejspíše neexistuje. Dopisy se ukládají na nedaleké poště a mám plnou moc k vyzvedávání. Mám se tam jít tedy poptat po dopise? Hold jsem to asi podcenil a nedomyslel... >:(

Jsme stále ve fázi "zjišťování pachatele přestupku", lhůta končí asi za dva týdny. V informačním dopise jsem nastínil nehodu, co takhle dodat ještě fotky poškozeného auta?



IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #67 kdy: 09 Října 2017, 13:14:22 »

To je právě ta nepříjemná stránka jinak dobrého doporučení nestěhovat k sobě do baráku. Tj. nějaký nájemník Helmutovi schránku zrušil? To od něj ale není hezké.

Pokud byl Helmut skutečně obeslán příkazem, byla by nejjednodušší/nejrychlejší cesta do cíle nechat příkaz nabýt právní moci. Jen se obávám, že fikcí doručení to nevyjde (viz níže). Jak ale víte, že to byl příkaz, mohli poslat třeba také výzvu k podání vysvětlení nebo něco úplně jiného.

Na základě čeho si myslíte, že bylo Helmutovi vůbec něco zasláno? Pokud to chápu správně, žádný lísteček ve schránce nebyl. Pokud nebyla nalezena schránka, nebyla vhozena výzva k vyzvednutí (papírek od pošty), pak patrně taková zásilka nebude uložena na poště, ale spíše odeslána zpět odesílateli (předpokládám, jist si nejsem). I pokud by zásilka ale na poště byla, je plná moc k ničemu, pošta takové věci neuznává, musel by existovat speciální průkaz vydávaný poštou (vlastní zkušenost, §§ k tomu nevím).

Pokud je potřeba zjistit obsah dopisu, jako řešení se nabízí zajít nahlédnout do spisu. Pak je možné dopis Helmutovi předat jinou cestou, ten následně může potvrdit převzetí dopisu a nějak dále reagovat.

Poškozeným autem bych argumentoval až ve správním řízení.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #68 kdy: 09 Října 2017, 13:19:54 »

Helmuta jsem si nestěhoval k sobě do baráku. Využil jsem nájemního domu vzdáleného kousek od mého. Vím o člověku, který daný byt opustil a schránka byla volná na kterou jsem ale napsal příjmení. Bohužel schránka již neexistuje (byla to zastaralá schránka, nic nového a moderního).

Je to pouze má domněnka a myšlenka, nikoliv fakt. Možná jen obava. Každopádně pokud by cokoliv bylo odesláno, tak se to vrátí asi jak říkáte odesílateli čili úřadu.

Nahlédnout do spisu? Může být, až budu mít zase cestu do Brna. Nebo to nechat být, spadnou do správka a rozjet pak argumentaci, již nějaká fakta skrz měření mám.


Dobrá, auto řešit teď nebudu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #69 kdy: 09 Října 2017, 13:34:24 »

Samozřejmě se ještě nabízí, že Vy nebo Helmut oznámíte změnu doručovací adresy.

Já bych volil variantu nahlédnout do spisu před koncem lhůty pro odložení tak, aby ještě Helmut stihl na případný dopis od orgána zareagovat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #70 kdy: 10 Října 2017, 20:43:52 »

TOTO JE JINÁ PŘÍLOHA Z JINÉHO PŘÍPADU !!!

Při prohlížení fora jsem si našel tento případ a jen koukám na takovou nesrovnalost, kdy je číslo snímku 15/0184, přičemž já byl vyfocen někde jinde a to číslo je stejné. Je to v pořádku?
Jen, že mi to přišlo zvláštní...
« Poslední změna: 10 Října 2017, 20:55:59 od Mesec »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #71 kdy: 10 Října 2017, 21:49:16 »

To je výrobní číslo zařízení, mělo by souhlasit s číslem co je začerněné. Zařízení se může přesouvat a měřit i jinde. Klidně to může být v cajku.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #72 kdy: 11 Října 2017, 08:37:23 »

Viz výše, 15/0184 je výrobní číslo měřiče, č. snímku je 18105 (uprostřed nahoře).

Jestli je to stacionár, tak krabička putuje mezi několika stanovišti, tzn. může vás v jiném místě změřit stejný radar.
Na třetím listu diskuze je seznam lokalit, kde měřidlo koluje.
« Poslední změna: 11 Října 2017, 08:38:54 od Omega »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #73 kdy: 11 Října 2017, 09:07:52 »

Takže to souhlasí a je to v pořádku. Nicméně jsem zjistil, že na radaru je fyzicky psána jiná platnost ověření a zcela jiná je na AMS listě. Lze to použít jako rozpor?

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #74 kdy: 11 Října 2017, 18:56:50 »

Hehe, to rozhodně ano, protože by to znamenalo, že k fyzickému ověření nedošlo, pouze se vystavil papír s novou platností :)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18