30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání  (Přečteno 5003 krát)

Hartman12

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Předvolání
« kdy: 24 Září 2015, 13:55:08 »

Ahoj, mám jen rychlý dotaz a omlouvám se za zakládání nového tématu. Snažil jsem se to vyhledat jak ve FSM, tak i na netu, ale buď jsem blb, nebo to tam přesně není, jde mi o následující:

Pokud někoho změří MP za překročení rychlosti řekněme o 21 km/h v obci, kam bude dotyčný předvolán? Přímo na MP, nebo na úřad?

Díky

P.S.: Už existuje, nebo plánuje se nějaký účet, kam by bylo možné poslat příspěvek například na provoz tohohle webu (popřípadě alespoň na pivo jeho autorům)? Rád bych přispěl, protože si zde pomáhajících lidí vážím a myslím, že dělají nesmírně záslužou činnost :)
« Poslední změna: 24 Září 2015, 13:58:54 od Hartman12 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2015, 14:08:13 »

Je to jedno.
Pokuty placené MP a i úřadu jdou do stejné obecní kasy.
IP zaznamenána

Hartman12

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2015, 14:10:18 »

Je mi to jasný, ale jen by mě zajímalo, jaká je běžná praxe, jestli úřad, nebo MP
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #3 kdy: 24 Září 2015, 14:58:46 »

To záleží na obci, jak si to rozhodnou. MP obesílat můžou, ale nemusejí.
IP zaznamenána

Hartman12

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #4 kdy: 24 Září 2015, 19:01:56 »

Děkuju za odpověď :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #5 kdy: 24 Září 2015, 19:11:56 »

P.S.: Už existuje, nebo plánuje se nějaký účet, kam by bylo možné poslat příspěvek například na provoz tohohle webu (popřípadě alespoň na pivo jeho autorům)? Rád bych přispěl, protože si zde pomáhajících lidí vážím a myslím, že dělají nesmírně záslužou činnost :)
Provozovatelem tohoto webu je www.OSBID.cz, ale jestli tam pijí pivo, tak to netuším. :). Většinu místních dobrovolníků spojuje odpor k dopravní buzeraci, ne primitivní odpor proti jakémukoli úřadu (typu ANCAP).
To podle mě znamená, že většina řidičů je svéprávná a zodpovědná a nevyjíždí s úmyslem zabít sebe nebo druhé. Ale protože systém posiluje s každým úspěšným inkasem peněz, tak je funkční pomáhat i přestupcům, které by jste na silnici nejraději sám nakopal do prdele.  :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #6 kdy: 24 Září 2015, 20:20:30 »

Jo, někteří experti zde by zasloužili sebrat papíry okamžitě. Ale i přesto hájíme jejich právo být o ně připraven pouze bezchybným úředním postupem.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #7 kdy: 24 Září 2015, 21:16:38 »

Někdy je to fakt těžké  :). Mě zkraje září zbavil mého oblíbeného auta klučina, co si myslel, že s rozzuřenou fábií stihne předjet kamion na úzké cestě. Kdybych mu neuhnul do příkopu, tak bych ho stíral stěrači. Od té doby se přetahuji s jeho pojišťovnou, která škoda má či nemá souvislost s nehodou.
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #8 kdy: 25 Září 2015, 13:23:50 »

Většinu místních dobrovolníků spojuje odpor k dopravní buzeraci, ne primitivní odpor proti jakémukoli úřadu (typu ANCAP).

Sorry za off-topic, ale na odporu vuci jakemukoli uradu nelze spatrovat nic primitivniho, to je naprosto racionalni postoj (reseni libovolneho problemu pomoci uradu je spatne, jenom to soucasna spolecnost v nekterych pripadech jinak neumi).

To podle mě znamená, že většina řidičů je svéprávná a zodpovědná a nevyjíždí s úmyslem zabít sebe nebo druhé.

To ale s vyse uvedenym jednak nijak nesouvisi a krome toho neni v rozporu.

Ale protože systém posiluje s každým úspěšným inkasem peněz, tak je funkční pomáhat i přestupcům, které by jste na silnici nejraději sám nakopal do prdele.  :).

A konecne neco, s cim se da souhlasit zcela :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #9 kdy: 25 Září 2015, 17:21:18 »

Ad 1) najdi alespoň jeden úřad, který Ti nevadí  :)   http://urady.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/druhy_uradu
Ad 2) změním slovosled : Většina řidičů je svéprávná, tak je dopravní buzerace zbytečná. (není řeč o úřadech)
Ad 3) Dík   

Nobody is perfect, takže bychom se mohli točit v kruhu slovíček do padnutí.  :)
IP zaznamenána