30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy  (Přečteno 3043 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2019, 07:17:35 »

Zrychleny video.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2019, 08:51:58 »

Jak by to bylo z pohledu zákona tohoto řidiče dojet, zablokovat a zadržet do příjezdu fízlů?
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #3 kdy: 30 Srpna 2019, 08:59:08 »

Jak by to bylo z pohledu zákona tohoto řidiče dojet, zablokovat a zadržet do příjezdu fízlů?

Jenže zablokovat jak (jen z pohledu fyzikálního se mi jeví jako zcela nemožné osobákem zablokovat kamión) ?

Docela by mě to taky zajímalo, protože jen včera mě během 180km cesty domů 2x dělily zlomky sekund od minimálně totálky na autě.
1, klasický zip, s tím že v průběžném jely dvě auta s rozestupem délky tak tří aut, v mém pruhu cesta končila nějakou dírou. Směrovku jsem dal cca 10-15 sec před manévrem, což dědek pochopil asi jako výzvu k znemožnění mého manévru a prostě zrychlil tak aby to zavřel a já musel brzdit. I když jsem pořád tak nějak doufal, že přece není takový idiot a pochopí... Ok, ubrzdil jsem do úplného zastavení, kousek před dírou. Co dělat, nechat ho nakouřit mi to do zadku a do příjezdu fílzů se s ním handrkovat, že mě tam měl nechat vjet a ne mě zablokovat, protože zip?
2, jedu D1 v levém 130, v pravém kodiak cca 15 metrů předemnou / 90kmh zcela nepochopitelným manévrem (ani zrcátko ani směrovka) to poslal na půl šírky svého kodiaku do mého pruhu. Odvraceno částečně klaksonem a jeho reakcí, částečně jízdou levými koly po nezpevněném pruhu těsně u svodidel. Nějaký cca 19-20 letý klučina, co se si pak strašně sypal popel na hlavu.

no a třetí, nějáký pán přejel na kruháči svůj výjezd asi o 20 metrů, místo, aby si udělal další kolečko a vyjel správným výjezdem, normálně zastavil a začal couvat. Neveřil jsem vlastním očím. Ten manévr mu trval déle, než kdyby si udělal kolco navíc. No nekecám, všecko to mám nahraný, ale k čemu mi to je. Možná to někdo attachne k mému nekrologu?

Někdy si říkám, že by to bylo fajn jim aspoň říct a ukázat video, hele, tohle už příště nedělej, protože v horším případě někoho zabiješ, ale kolikrát když vidím jejich reakce stylu Fuck You a ignorantské pohledy, tak asi jediným řešením je zde poděkovat bohu, že jsem to přežil a dále situaci neeskalovat, protože ten magor to udělal buď zcela záměrně a nebo je tak tupý, že ani netuší, že něco udělal blbě a těžko po něm chtít, aby to vůbec pochopil.

« Poslední změna: 30 Srpna 2019, 13:49:07 od papros »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #4 kdy: 30 Srpna 2019, 09:14:24 »

Jak by to bylo z pohledu zákona tohoto řidiče dojet, zablokovat a zadržet do příjezdu fízlů?

Občanské zadržení podezřelého
Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí podle § 76 odst. 2 trestního řádu omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů (tzv. občanské zadržení). Zadrženou osobu je povinen ihned předat policejnímu orgánu a pokud to není možné, tak alespoň omezení osobní svobody tomuto orgánu bez odkladu oznámit. Dále se postupuje obdobně jako při zadržení realizovaném policejním orgánem.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #5 kdy: 30 Srpna 2019, 09:41:22 »

No, psal to tady včera hh v jiné souvislosti, kde to ale bylo tak nějak "čitelné", nicméně, rozlišit, jestli jde, nebo nejde o TČ nezvládají ani ti, co jsou od toho placeni. Pak můžou nastat takovéto tahanice (jenom jsem vzal první googlem nalezený dokument a prolítnul, ale podstata je z toho snad patrná). A to tam šlo a přímé účastníky, třeba ten kamionista, pokud mě neohrozil a neomezil je ještě dál.


https://www.epravo.cz/top/clanky/zadrzeni-osoby-pri-a-po-spachani-trestneho-cinu-416.html
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2019, 13:22:23 »

1, klasický zip.....

Byla to tedy souběžná jízda? Pokud ne, pak bych si zip moc nevynucoval.
§12 odst. 5 ZPPK "Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu." si vykládám tak, že zip platí jen při souběžné jízdě.
A to ještě jen tam, kde je zřejmé, který pruh je průběžný "Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu."
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2019, 13:38:43 »

Byla to tedy souběžná jízda? Pokud ne, pak bych si zip moc nevynucoval.
Snad ano, někde v těch místech, kde je to zelené je to už rozkopané (nejsem místní, možná blíž)
« Poslední změna: 30 Srpna 2019, 13:41:19 od papros »
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2019, 14:54:50 »

Ohledně občanského zadržení bych byl opatrný, týká se trestných činů. Ačkoliv se obecně toleruje občasnké zadržení např. při zadržení zloděje salámu v obchoďáku bezp. službou, v případě tohoto bych byl hodně opatrný, jelikož nějaké předjíždění dvojité čáry, je v 361 stejně jako skoro všechny život ohrožující prasárny definován jako přestupek. Nějký trestný čin se z toho stává velmi vyjímečně a obvykle až v případě, kdy u toho někdo zdechne, pak na to mohou napařit nějaké neumyslná zabití apod. Takže pozor aby se neobrátilo proti vám. Druhá strana mince je sam v tom, že kamion nezastavíte, ale i pokud by to byl osobák, tak nějaké pokusy o zastavení si ten dotyčný řidič může vyložit všelijak...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #9 kdy: 31 Srpna 2019, 12:19:54 »

Ohledně občanského zadržení bych byl opatrný, týká se trestných činů.

Ale podezření na obecné ohrožení mít můžete a to asi stačí.. jinak by to ustanovení nemělo smysl protože nikdy nemůžete vědět že to je pachatel trestného činu dokud není odsouzen.

Navíc asi oznamovatel bude s PČR na jedné lodi.. ze strany PČR ani úřadů asi nebude zájem popotahovat spořádaného občana za to že nahlásil a zadržel zlého pyráta.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:VIDEO: V místě tragické nehody se otáčel kamion přes čtyři pruhy
« Odpověď #10 kdy: 31 Srpna 2019, 14:06:23 »

Takze nekdo vytvori nebezpecnou situaci a resenim je vytvorit jeste nebezpecnejsi a nepredvidatelnou situaci a nekoho cilene omezit. Sem si asi spletl forum.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.