30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pripsane body v CZ z EU? cizich zemi?  (Přečteno 3710 krát)

diesel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
pripsane body v CZ z EU? cizich zemi?
« kdy: 15 Října 2014, 21:45:50 »

ahojte vsem, jsem tu novy a nadseny temito informacemi a diky vsem za prispevky a adminum za provoz.

zasila bonz prestupku slovensko do ceska?

umi to nektera zeme? vyziva se v tom nejaka?

tuhle mi slovenska policie rikala ze zaplatim pokutu a ambasada ceska to posle do ceska do bodove systemu....zni to divne. ze by vl.iniciativa slov.policie? vzdyt bych tam pak nejel se nechat nachytat a neplatil jim mzdy a  premie

nebo chteli jen uplatek. co ja vim.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:pripsane body v CZ z EU? cizich zemi?
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2014, 07:24:41 »

To je nesmysl, žádná země nezasílá bonz o spáchání přestupku na jejich území a už vůbec ne do bodového systému, který se týká výhradně bodovaných přestupků spáchaných v ČR.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:pripsane body v CZ z EU? cizich zemi?
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2014, 11:34:15 »

Navíc podle principu teritoriality se české zákony vztahují jen na trestné činy (a podle mě analogicky na přestupky) spáchané na území ČR.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:pripsane body v CZ z EU? cizich zemi?
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2014, 13:51:24 »

Navíc podle principu teritoriality se české zákony vztahují jen na trestné činy (a podle mě analogicky na přestupky) spáchané na území ČR.
Není to tak úplně pravda. Kromě zásady teritoriality platí (pro české občany) také zásada personality, vyjádřená v § 6 trestního zákoníku: Podle zákona České republiky se posuzuje i trestnost činu, který v cizině spáchal občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt.

Pro přestupky to ale z celé řady důvodů neplatí.
« Poslední změna: 16 Října 2014, 13:55:17 od jkraus222 »
IP zaznamenána