30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování déle než 2hod. IP 11a  (Přečteno 8478 krát)

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #15 kdy: 14 Října 2022, 00:45:09 »

Protože řešíme velmi podobnou chujovinu s IP11 a DT, tak jsem vyzbrojen a podělím se.  :)

https://www.zakonyprolidi.cz/judikat/ksol/65-a-108-2016-39

Díky!
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #16 kdy: 10 Listopadu 2022, 17:16:47 »

Tak jo přišla výzva abych se dostavil k podání vysvětlení na začátku Prosince.

Koukal jsem do field manuálu a nějakou ideu co a jak už mám. Stejně vesměs budu mlčet po případě se dožadovat toho ať mi vysvětli jak došli k závěru že tam stojím vážně 2 hodiny v kuse.

Je něco na co bych si měl dát extra pozor nebo případně při té návštěvě zmínit? Pokud bude ve spisu dál bordel tak to asi nechám zaprotokolovat, taky se chci dopídit k tomu jestli má na té druhé fotce vážně časovou stopu nebo kecá, protože minule mi ji neukázala a myslím že ani v té pozvánce na úřad není uvedeno kdy mě městapo přišlo fotit podruhé.

Díky!

Pokud by bylo třeba nasdílet předvolání, tak ho sem hodím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #17 kdy: 10 Listopadu 2022, 17:49:09 »

Pokud se skutečně jedná o výzvu k podání vysvětlení (a ne třeba předvolání k ústnímu jednání), ,doporučil bych se stručně přiznat, aby museli zahájit správní řízení s řidičem. Na argumentaci (ohledně doby parkování i ohledně spisu) bude vhodná doba až po zahájení správního řízení s řidičem.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #18 kdy: 10 Listopadu 2022, 21:02:22 »

Pokud se skutečně jedná o výzvu k podání vysvětlení (a ne třeba předvolání k ústnímu jednání), ,doporučil bych se stručně přiznat, aby museli zahájit správní řízení s řidičem. Na argumentaci (ohledně doby parkování i ohledně spisu) bude vhodná doba až po zahájení správního řízení s řidičem.

Oprava: Je to předvolání k ústímu jednání
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #19 kdy: 24 Listopadu 2022, 04:32:42 »

Pokud se skutečně jedná o výzvu k podání vysvětlení (a ne třeba předvolání k ústnímu jednání), ,doporučil bych se stručně přiznat, aby museli zahájit správní řízení s řidičem. Na argumentaci (ohledně doby parkování i ohledně spisu) bude vhodná doba až po zahájení správního řízení s řidičem.

Ještě se zeptám,

co je pro mě na ústním jednání lepší, nechat do protokolu napsat že jsem toho názoru, že pro jejich tvrzení nemají dostatek důkazů, nebo začít nějakou konstrukci o tom že jsem někam odjel když vím že mi nemůžou dokázat opak (ale ani já nemohi dokázat že jsem někam odjel)?

A ještě pokud by to šlo na kraj, je jedno v jaké fázi řízení předkládám argumenty/důkazy nebo je lepší vybalit rovnoi vše na začátku?

Dilky
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #20 kdy: 14 Prosince 2022, 21:31:25 »

Ahoj,

tak jsem se dostavil na ústní jednání a tam jsem se vyjádřil k jejich "důkazům", zejména jsem zmínil:

1) Na základě pouhých 2 fotografií v časovém odstupu 2 hodin 20 minut nelze tvrdit, že se vozidlo na parkovišti nalézalo nepřetržitě.
2) Fotografie jsou foceny z opačných úhlů, není z nich poznat zdali vozidlo parkuje stejně
3) Fotografie jsou foceny z opačných úhlů, není z nich poznat zdali vozidlo stojí na stejném parkovacím místě.
4) Spisu chybí patřičné náležitosti, zejména seznam položek, některé důkazy nebyly součástí spisu ale byly uloženy v počítači úřednice

Na konec jsem byl úřednicí dotazován zdali jsem vozidlo řídil, na to jsem odmítl odpovídat.

2 dny po skončení ústního jednání mi úřad zaslal dopis ohledně rozhodnutí o zastavení řízení, nicméně mě překvapilo zdůvodnění: Protože jsem uvedl že nechci na otázku zdali jsem řídil odpovídat, SO považuje sdělení provozovatele vozidla, že jsem údajně řídil jako nedostatečné aby se prokázalo že jsem přestupek způsobil já.

Znamená to že se to vrací zase zpátky za provozovatelem?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #21 kdy: 14 Prosince 2022, 21:56:28 »

Já bych na Vašem místě určitě podal odvolání (nejprve blanketní a nejprve obyčejným e-mailem) a následně využíval lhůt.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #22 kdy: 15 Prosince 2022, 15:33:06 »

Měl jste se přiznat, o nic nejde. Na provozovatele by už nemohli a rozhodnout o Vaší vině by pro ně bylo hodně problematické, při využití odvolání a soudu. Nicméně tohle se dá uhrát i ve sprdeli, možná i lépe, kvůli již existujícím rozsudkům. To je cesta, kterou jdu já. Bude zajímavé vidět dva stejné případy prokopnuté jinými postupy. :)
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #23 kdy: 15 Prosince 2022, 17:18:56 »

Měl jste se přiznat, o nic nejde. Na provozovatele by už nemohli a rozhodnout o Vaší vině by pro ně bylo hodně problematické, při využití odvolání a soudu. Nicméně tohle se dá uhrát i ve sprdeli, možná i lépe, kvůli již existujícím rozsudkům. To je cesta, kterou jdu já. Bude zajímavé vidět dva stejné případy prokopnuté jinými postupy. :)

Jo byl jsem až moc opatrnej, ale jak říkám, moje první rodeo, vůbec mě nenapadlo že by to mohli vracet zpátky za provozovatelem, protože k řízení jsem se sice nedoznal ale tvrzení provozovatele jsem nerozporovl.

Ještě popřemýšlím co a jak, bylo by možné a vůbec rozumné, podat blanketní odvolání a potom se odvolat s tím že se neztotožňuji s rozhodnutím SO, protože vozidlo jsem skutečně řídil já sám?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #24 kdy: 15 Prosince 2022, 17:23:38 »

Tak je tu samozřejmě i možnost, že si auto mezitím půjčil někdo jiný, však tam přece nestálo 2 hodiny v kuse. Takže jakého řidiče vlastně chtějí udat.
Nicméně, nejdřív by měli prokázat, že vůbec nějaký přestupek nastal.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #25 kdy: 15 Prosince 2022, 18:09:35 »

Přesně tak! Nejdřív vůbec musí dojít k tomu, že se něco porušilo, ne si to jen myslet. Protože tohle jedu ve sprdeli, tak se moc těším, jak budou prokazovat znaky přestupku, protože nemají ani pořádný oznámení a ani pořádný fotky. Jen oznámení kde je napsání "Neoprávněné stání §27, zanecháno oznámení." a dvě nepoužitelný fotky které mezi sebou nemají žádnou souvislost. Na jedné mají IP11 značku bez auta a na druhé mají auto bez značky a RZ ani není vyfocená celá. Moc se těším. :D
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #26 kdy: 16 Prosince 2022, 08:51:45 »

Na to pozor, ridici museji dokazat, ze se stal prestupek, provozovateli staci dokazat, ze doslo ke skutku, ktery jako prestupek jen VYPADA.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #27 kdy: 16 Prosince 2022, 10:02:12 »

Hele a co kdybych na to šel od lesa a doznal se k tomu že jsem vozidlo řídil když ho fotili po těch 2 hodinách ale, zároveň se nebudu vyjadřovat k tomu jestli jsem ho řídil když bylo foceno na té první fotce. To by jim mohlo trochu zamotat hlavu ne?  ;D
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #28 kdy: 16 Prosince 2022, 10:09:00 »

Pokud se skutečně jedná o výzvu k podání vysvětlení (a ne třeba předvolání k ústnímu jednání), ,doporučil bych se stručně přiznat, aby museli zahájit správní řízení s řidičem. Na argumentaci (ohledně doby parkování i ohledně spisu) bude vhodná doba až po zahájení správního řízení s řidičem.

Číkus, je tu někde nějaký návod na postup v téhle fázi? Ve field survivalu jsem ho nenašel, někde tady asi budou schovaný i vzory pro odvolání, mohl by ses podělit o odkazy pokud víš kde je najít?

Děkuji
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Parkování déle než 2hod. IP 11a
« Odpověď #29 kdy: 16 Prosince 2022, 10:21:35 »

Na to pozor, ridici museji dokazat, ze se stal prestupek, provozovateli staci dokazat, ze doslo ke skutku, ktery jako prestupek jen VYPADA.

No právě. Oni nedokážou ani že to jako přestupek vypadá. Pokud z toho co mají chtějí tvrdit, že to vypadá jako přestupek, musí se vypořádat s judikaturou KS a NSS a zdůvodnit proč jejich názor nesdílí. A na to se moc těším.  :)
IP zaznamenána