30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva s chybou v adrese  (Přečteno 1383 krát)

Hagabadla

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Výzva s chybou v adrese
« kdy: 01 Května 2022, 00:41:31 »

Přišla mi výzva za parkování na fialové zóně z ÚMČ Praha 8.

Hledal jsem jestli je vše OK a zjistil jsem, že úplně není - bydlím na trochu nestandardní adrese a oni ji napsali špatně.


Chyba vychází z toho, že mám trvalé bydliště na adrese pouze s číslem evidenčním (které se dává na chaty, kůlny, trafostanice...), nikoliv číslem popisným, jak je běžné. Situace je následující (adresy jsou smyšlené):

Správná adresa trvalého bydliště: Neumanická č. ev. 178, 123 01  Humpolec (tak ji mám psanou v občance). V některých případech na úřadech též psáno jako Neumanická 178E.
Adresa ve výzvě: Neumanická 178,  123 01  Humpolec. Tato adresa neexistuje.
Existuje však adresa: Jaromírova 178, 123 01  Humpolec. Na tuto adresu mi v minulosti párkrát česká pošta omylem doručila zásilku.


Je nějaká šance, že by to šlo využít? Mám za to, že pokud v adrese není jasně uvedeno že se jedná o číslo evidenční, jde o číslo popisné, a kvůli tomu, že číslo popisné v daném městě se stejným PSČ skutečně existuje, je adresa nejednoznačná - buďto je chybně uvedeno č. p., nebo ulice.

Problém je, že jsem měl zatmění mysli (pár let mi pokuta nepřišla), dopis do vlastních rukou jsem si nezkontroloval a převzal - adresa je špatně i na něm.

Protože ale očekávám, že mi výzev v příštím měsíci až dvou možná může přijít víc (víckrát se v tom období stalo, že řidič parkoval na fialové a mohl odjet třeba o půl hodiny později než dokdy měl zaplaceno, kdoví), může se mi informace hodit i do budoucna, pakliže by tahle výzva byla ztracená. Ideální se mi zdá u případných dalších dopisů českou poštu přinutit dopis vrátit s tím že adresa neexistuje, ale nevím zda je to reálné. Předem díky za rady.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Výzva s chybou v adrese
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2022, 02:32:37 »

Pokud jste to podepsal, tak mají doručeno, i kdyby to poslali na úplně jinou adresu v jiné obci. Pro příště, pokud by se podařilo nějak vmanévrovat poštu do toho, že dopis vrátí kvůli neexistující adrese, tak to je asi nejlepší, ale úřad pak nejspíš chybu napraví a už ji znova neudělá. Pokud pošta dopis vhodí do správné schránky po konci úložní doby, tak z toho nejspíš nic nebude, protože u doručení fikcí jde především o to, že jste se s dopisem seznámil a vysvětlit SO, že to pošta nehodila do schránky vám, ale někomu jinému, nebude jednoduché. Ale rozhodně by to bylo zajímavé, zvlášť, pokud už dříve vaše dopisy doručovali na jinou ulici. :)
IP zaznamenána